Τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνος της Α’ ΕΣΚΑΝΑ.

Α’ ΕΣΚΑNA Ανδρών
11η ημέρα

Γλυφάδα – Ίκαρος Καλλιθέας 71-56 (10/12)
Πόλις Καλλιθέας – Πέρα 49-65
Μίλωνας – Πορφύρας 66-72
Ευρυάλη – Άλιμος 76-74
Δάφνη Αγ.Δημητρίου – Π.Φάληρο 75-85
Πειραϊκός – Δραπετσώνα 56-66
Τράχωνες  – ΝΕ Μεγαρίδας 63-77

Τα φύλλα αγώνα:

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-56 (46-28)
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης, Παλτζόγλου): Τζοβάρας, Γιοβάς, Μαυροειδάκος 3 (1), Λίππας, Μαραγκόπουλος 9, Θεοχάρης 17, Γουλανδρής 2, Χάλαρης 26 (7), Κουτσολιάκος 4, Γκιουρτζίδης Σ. 4, Γκιουρτζίδης Μ. 2, Λούγαρης 4.
ΙΚΑΡΟΣ (Δεσποτάκης, Ζαφειρακόπουλος): Ντεφούδης 4, Ζεχερλής, Κουκουλομμάτης 8, Πετρόπουλος 6 (2), Σκυφτός, Λαναράς 11 (1), Κουτσιάφτης 4, Ραγιάς 13, Αγγελόπουλος 6, Κριζέας 2, Μάνδαλος 2.

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΠΕΡΑ 46-95
Διαιτητές : Γαρίνη , Δελαγραμμάτικας , Καρύκας
Δεκάλεπτα :  11-29, 26-47, 35-76, 46-95
ΠΟΛΙΣ (Λούντζης): Μπογδανίδης 14 (4), Μαλιάρας 6 , Σπαρτινός 3, Καυκής Α. 3 (1), Ακρίβος 8, Καζάκης 2, Καβελάρης 2, Ταχυνάκος 2 Παπανίκος 6 (2)
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας ,Φέρτης): Βαρδάλος 7 (1),  Θεολογίτης 8 (2) Λάμπρου 7(1) , Καδηγιαννόπουλος , Ζέγγος 9 (2) , Οικονόμου 9 (1), Φωτόπουλος 15 , Καμπούρης 10 , Πιτούλης 7,  Σωτηράκης 16 (2), Αργυρός , Βουρδέλης 7.

ΜΙΛΩΝΑΣ -ΠΟΡΦΥΡΑΣ 66-72
Διαιτητές : Μπούκας ,Αργυρούδης ,  Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 10-18, 32-35, 52-53, 66-72
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης,Μητρόπουλος) :Καρακώστας 19 (1) , Σουλινάρης 6 , Βαρυπάτης 6 (1) , Ντόσκορης 4, Βουρλίτης 12, Παπανικολόπουλος 11 (2) , Τρίγκας , Χαϊδάς , Σφυρής 5 (1) , Μαυροειδής 3.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καράμπελας): Σκάνδαλος , Τζώρτζης 4 (1) , Γουρδομιχάλης 6 , Γιαννόπουλος 32 (4), Βρεττός , Παπαφωτίου 8, Καλαμαράς 14 (3), Κονταράκης , Ιορδάνου 6, Πεταλάς 2.

ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ -ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ 63-77
Διαιτητές :Καλδίρης , Αυγερινός , Βελέντζας
Δεκάλεπτα : 18-27, 32-50, 53-65, 63-77
ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ (Φώσκολος , Φαραώ): Παπαζαφειρόπουλος 10 (1) , Τσαγδής 2, Πλατής 6, Γκίκας 7 (1) , Παπαδημητρακόπουλος 14, Καπέτσης 7 (1), Παπουτσής , Τζώρτζης , Ρούσσος 2, Εξηνταβελώνης 6 , Κίτσιος 9 (2) , Σαρρής.
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος, Υφαντής): Πέτρουλας 2, Κοντόπουλος 2, Καραϊσκος , Μαρούγκας 2, Ζακυνθινός 17 (3), Μπαλάφας 21 (5), Στεφάνου, Τσολάκης 11 (1) , Κεχρής 10 (1), Δρακωτός,  Καρατζίογλου 1, Σιδέρης 11.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ 56-66
Διαιτητές : Ραχιώτης , Ορφανός Εμ.., Τηγάνης
Δεκάλεπτα : 15-20, 27-37, 39-48, 56-66
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παντελάκης , Κωσταρέλος) : Τράμπαρης , Λιθόπουλος 11, Φουντής 3 (1) , Καλής 10 (2), Δεβεζόγλου 12 (2), Ποπόνας 6 , Καρατζάς 5 , Θεοδωρικάκος 1, Στεργίου 5 , Μοσχολιός 3, Τσαούρδας , Δεμέναγας.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης, Παππάς) : Μυλωνάς , Αρμανίδης 21 (3),  Τσελέκος , Καρελάς 7 , Χαραλαμπόπουλος , Ασημένιος 18, Τριανταφυλλίδης 12, Πεζιρκιανίδης 3, Τσουκάτος, Ραλλάκης 3, Παπαγεωργίου 2, Μουστάκας.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ. -Π. ΦΑΛΗΡΟ 75-85
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης, Τεφτίκης , Ζαγουρής
Δεκάλεπτα : 10-21, 32-36, 54-61, 75-85
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Μεσσήνης): Μπακλαβάς 5 (1) , Μανίκας , Πολυτάρχου 1, Φωσσές 14, Αλεξανδρόπουλος 15 (4) , ¨Αμερσον 6 Παπαδόπουλος , Καράμπελας 19 (3), Τσιγγενόπουλος 15 (1), Διαμαντής , Κόκκορης, Μπέλλας
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Γκιουλέας Κωστολιάς): Αριστοτέλους 24 (4), Τσαγγαρούλης , Σαμουρέλης , Κοκαλιάς 11 (1) , Τζορμπατσίογλου 6, Σωτηρόπουλος 2, Γρηγοράκος 3, Τσιφτσή ς 22(4), Καραϊσκάκης , Κέκης 1, Περαντωνάκης , Τσιπίδης 14.

H βαθμολογία (σε 11 αγώνες):

1. Ν.Ε. Μεγαρίδας 22 (11-0)
2. Ευρυάλη 20 (10-2)
3. Πέρα 19 (8-3)
4. Γλυφάδα 19 (8-3)
5. Πορφύρας 18 (7-4)
6. Π. Φάληρο 18 (7-4)
7. Μίλων 17 (6-5)
8. Ίκαρος Καλλιθέας 16 (5-5)
9. Τράχωνες 15 (4-7)
10. Πειραϊκός 15 (4-7)
11. Δραπετσώνα 15 (4-7)
12. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 13 (2-9)
13. Άλιμος 13 (2-9)
14. Πόλις 11 (0-11)

περισσότερα σε λίγο..