Αναλυτικά όσα έγιναν στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ Ανδρών στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Τα αποτελέσματα:
Κ.Α.Π – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 88-66
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΝΗΑΡ ΗΣΤ 85-79
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΠΕΥΚΗ 59-82
ΠΙΚΕΡΜΙ – ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 76-80
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 51-49
ΓΑΛΑΤΣΙ – ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 77-68
ΕΣΚΔ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ – ΔΑΦΝΗ 71-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 88
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 66

ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (ΧΑΤΖΗΠΑΝΗΓΥΡΗΣ-ΡΑΔΗΣ): ΓΑΡΔΕΛΗΣ 9 (1), ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΣ 8 (2), ΣΙΛΙΤΖΗΡΗΣ 2 , ΑΓΟΡΗΣ 14 (4), ΣΒΟΡΩΝΟΣ 8, ΖΕΡΒΟΣ 8 (2), ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ 11 (3), ΜΙΧΑΛΗΣ 10 (2), ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗΣ 4, ΠΑΠΑΣ 14 (2).
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (ΧΑΤΖΗΣ-ΤΑΣΙΟΣ): ΣΥΝΤΑΚΑΣ 7 (1), ΟΟΥΝΤΕ-ΜΠΟΣ 3 (1), ΣΚΑΡΠΕΛΗΣ 9 (1), ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 5, ΒΑΣΣΑΛΑΣ 3, ΛΕΠΟΥΡΗΣ 9, ΚΑΛΠΑΚΗΣ 11 (1), ΣΚΟΥΤΑΡΗΣ 9 (2), ΤΣΟΠΕΛΑΣ 4, ΜΟΥΡΙΚΗΣ 4, ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ 2.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 51
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 49

Τα δεκάλεπτα: 6-14,25-30,39-38,51-49
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. (ΣΤΡΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ-ΠΟΛΙΤΗΣ): ΠΑΤΑΤΑΣ 2, ΛΟΙΖΟΣ 1, ΜΟΡΦΟΣ ΑΘ. , ΛΙΒΑΝΟΣ , ΜΟΡΦΟΣ Β. 7, ΜΠΟΥΤΣΙΚΟΣ 9 (1), ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Ε.11 , ΘΕΟΔΩΡΙΤΣΗΣ 13 (1) , ΚΑΛΛΙΛΑΣ, ΚΑΠΠΗΣ 5 .
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΜΠΙΛΑΛΗΣ-ΓΙΑΝΑΚΑΚΗΣ): ΤΡΙΠΟΔΑΚΗΣ 4, ΖΙΩΓΑΣ 2, ΛΑΟΥΡΔΕΚΗΣ , ΜΠΙΛΑΛΗΣ 6 (2), ΜΠΑΖΙΝΗΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2 , ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ 3 (1), ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ 20 (1) , ΤΣΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΟΛΥΖΟΣ, ΤΣΟΥΠΑΚΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ 10.

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 85
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 79

Τα δεκάλεπτα : 30-20, 40-39, 54-62, 85-79
Διαιτητές : ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ – ΓΡΙΒΑ – ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΓΚΑΝΑΣ – ΜΑΓΟΥΛΑΣ): ΣΠΑΝΟΣ 9, ΠΕΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 4, ΒΑΒΟΥΛΑΣ , ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 3, ΔΑΜΙΓΟΣ 19 (5), ΓΚΙΖΕΛΗΣ 5 (1), ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 23 (2), ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΠΟΥΛΗΣ 20 (5)
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ (ΤΟΥΡΛΗΣ-ΚΑΡΑΜΠΑΣ): ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΗΣ , ΚΟΥΠΙΔΗΣ 30 (4),ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 2, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 5, ΡΟΥΜΠΕΑΣ 18 (5), ΚΑΤΣΑΪΤΗΣ , ΤΣΑΝΤΗΛΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 4, ΣΑΡΑΚΑΣΙΔΗΣ 14 (4), ΣΦΗΚΑΚΗΣ 6, ΜΟΥΓΙΟΣ.

ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 76
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 80

Τα δεκάλεπτα: 17-22, 36-48, 55-64, 76-80.
Διαιτητές : Τσώνος, Σπυρόπουλος, Καλογριάς
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ (ΠΟΥΛΙΔΗΣ): ΓΕΩΡΓΟΥΤΣΟΣ 26 (1) , ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ,5 (1), ΣΗΜΑΙΟΠΟΥΛΟΣ , ΚΑΔΗΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΚΟΥΤΣΩΝΑΣ, ΜΕΛΑΣ 14 (1) , ΚΡΗΤΙΚΟΣ 21 (1), ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ , ΤΑΦΙΛΗ, ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΡΑΨΑΣ, ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 6 (2), ΜΑΚΡΟΜΙΧΑΛΗΣ 2
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (ΝΙΚΗΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ): ΜΑΥΡΙΑΣ, ΖΕΡΒΑΣ 15 (2), ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 11, ΤΣΙΑΤΣΙΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 15 (1), ΚΥΠΡΙΤΖΟΓΛΟΥ, ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ 13 (2), ΤΣΕΚΕΝΗΣ Ι. 12 (2), ΦΡΙΜΑΣ , ΤΣΕΚΕΝΗΣ Α, ΤΣΟΥΠΡΟΣ , ΒΙΣΝΙΕΒΣΚΙ-ΧΙΤΣ 10, ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 4.

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 71
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ 68

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 35-31, 58-48, 71-68
Διαιτητές: ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΡΑΧΙΩΤΗΣ, ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ Π.
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ (ΠΑΤΡΙΝΟΣ-ΜΠΑΚΑΣ): ΦΑΝΑΡΙΩΤΗΣ 3 (1), ΤΣΑΚΙΡΗΣ 8 (2) , ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 2, ΣΤΑΜΑΤΗΣ 24 (4), ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΩΜΟΣ 12, ΒΑΡΝΑΒΑΣ 17 (2) , ΝΤΙΦΑΝΤΗΣ 4, ΚΟΚΙΟΣ, ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΔΗΣ, ΖΗΣΗΣ.
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ (ΛΙΟΓΑΣ-ΤΣΙΚΙNΑΣ): ΦΥΚΑΣ, ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ, ΤΖΑΤΖΑΣ , ΓΚΟΛΙΑΣ 4 , ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ 9 (1) , ΦΩΤΙΟΥ 28 (3) , ΜΑΤΖΟΥΡΟΣ 13 (1), ΦΟΥΣΤΕΡΗΣ 2, ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ 12, ΜΑΝΣΑΡΑΙ.

ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 59
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 82

Τα δεκάλεπτα: 18-26, 34-47, 54-64, 59-82
Διαιτητές: ΠΟΝΤΑΣ, ΛΑΖΟΓΚΑ, ΑΓΓΕΛΗΣ
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ (ΧΑΣΙΩΤΗΣ-ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΑΛΟΥΔΑΣ 3 (1), ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ, ΑΤΖΑΜΟΓΛΟΥ 12, ΠΑΝΤΑΖΗΣ 7(1), ΚΥΡΙΑΖΗΣ 2, ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΟΣ 7, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 16 (2), ΒΛΑΧΟΣ 8, ΛΕΜΠΕΣΗΣ, ΠΛΕΣΤΗΣ-ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΧΑΤΖΗΣ 4, ΚΟΝΤΟΣ.
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ (ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ-ΜΕΡΤΙΝΙΑΝ): ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ 16, ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 3, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 10(2), ΚΟΡΚΟΣΟΥΡΑΣ 20(4), ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ 6, ΥΦΑΝΤΗΣ 3, ΔΡΙΓΚΟΓΙΑΣ 7(1), ΑΝΤΩΝΑΙΟΣ, ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΩΤΗΣ 3(1), ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ 9(1), ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΟΡΡΕΣ 5.

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες):

1.Αγία Παρασκευή (13-1) 27
——————————
2.Πεύκη (12-2) 25
3.Νίκη Αμαρουσίου (9-5) 23
4.Πολυνίκης Αγ.Βαρβάρας (9-5) 23
5.Πικέρμι (9-5) 23
——————————
6.Δάφνη (8-6) 22
7.ΓΣ Κηφισιάς (8-6) 22
8.Γαλάτσι (7-7) 21
9.Νέα Ιωνία (6-8) 20
10.Απόλλων Σμύρνης (4-10) 18
11.Ηλιούπολη (4-10) 18
12.Νήαρ Ήστ (3-11) 17
——————————
13.ΟΚΑΜ (3-11) 17
14.Άγιοι Ανάργυροι (3-11) 17

Σχετικά άρθρα