Για τον 4ο Όμιλο της Β’ Εθνικής, ο Αίας Ευόσμου πήρε τη νίκη που χρειαζόταν και ανέβηκε στην Α2!

Στον 1ο όμιλο, η Αχαγιά ’82 (φωτ.) άλωσε τη Ραφήνα και έριξε στη Γ’ Εθνική τον Αργοναύτη. Θυμίζουμε ότι από τους άλλους 3 ομίλους την άνοδο είχαν εξασφαλίσει Παπάγου, Μεγαρίδα και Ερμής Σχηματαρίου.

1ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Εθνικός – Πανελευσινιακός 78-73 παρ.
Έσπερος – Ν. Κηφισιά 103-89
Ένωση Ιλίου – ΦΕΑ 62-97
Πεντέλη – Παπάγου 77-94
Αργοναύτης – Αχαγιά 54-59
Ληξούρι – Φανάρια Νάξου 97-102
Ρεπό: Κόρινθος

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παπάγου 21-3, ΦΕΑ 19-5, Έσπερος 16-8, Φανάρια Νάξου 15-9, Πανελευσινιακός 12-12, Εθνικός, Ν. Κηφισιά, Ίλιον, Ληξούρι 11-13, Αχαγιά, Αργοναύτης* 10-14, Κόρινθος* 7-17, Πεντέλη* 2-22.

*Mε αστερίσκο οι ομάδες που υποβιβάζονται

2ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Άρης Νίκαιας – Δούκας αναβλήθηκε
Αιγάλεω – ΚΑΟ Μελισσίων 98-82
ΟΦΗ – Χανιά αναβλήθηκε
Μεγαρίδα – Ηλυσιακός αναβλήθηκε
Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας 74-71
Πανιώνιος – ΕΦΑΟΖ 85-86
Π. Φάληρο – Κρόνος Αγ. Δημ. 63-56

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μεγαρίδα 22-3, Αιγάλεω 21-5, ΕΦΑΟΖ, Πρωτέας 19-7, Χανιά 15-10, Δούκας 12-12, Π. Φάληρο 13-13, Πανιώνιος 11-15, Ηλυσιακός, ΟΦΗ, Άρης Νίκαιας 9-15, Μανδραϊκός 6-19, Κρόνος 6-20, Μελίσσια 5-20.

3ος ΟΜΙΛΟΣ (26η αγωνιστική)
Αίολος Τρικάλων – Ίκαροι Τρικάλων 77-72
Αναγέννηση Καρδίτσας – Πρωτέας Γρεβενών 63-56
Έσπερος Λαμίας – ΑΓΣΙ 68-63
Ολυμπιακός Βόλου – Μελίκη 76-43
Ιωάννινα ΣΚ – Δόξα Λευκάδας 65-71
Ερμής Σχηματαρίου – Τιτάνες Παλαμά 77-66
Ρεπό: Νίκη Βόλου
Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ερμής Σχηματαρίου 21-3, Αίολος Τρικάλων 20-4, Έσπερος Λαμίας, Δόξα Λευκάδας, Ίκαροι Τρικάλων 16-8, ΑΓΣΙ 13-11, Νίκη Βόλου 11-13, Πρωτέας Γρεβενών, Αναγέννηση Καρδίτσας, Ολυμπιακός Βόλου 9-15, Ιωάννινα*, Τιτάνες Παλαμά* 7-17, Μελίκη* 2-22.

*Mε αστερίσκο οι ομάδες που υποβιβάζονται

4ος ΟΜΙΛΟΣ (29η αγωνιστική)

Λεύκιππος Ξάνθης – Ερμής Λαγκαδά 78-63
Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ 67-39
Πανσερραϊκός – ΜΕΝΤ 68-50
Ευκαρπία – Μαχητές 75-89
ΚΑΟΧ – Αρετσού 43-112
Πολύγυρος – Μακεδονικός 72-74
Ρεπό: Γέφυρα, ΓΑΣ Κομοτηνή
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αίας 22-3, Γέφυρα 20-4, Λεύκιππος, Μαχητές 18-7, Μακεδονικός 18-8, Ερμής Λαγκαδά 16-9, Ευκαρπία 15-10, Πανσερραϊκός 13-13, Πολύγυρος, ΧΑΝΘ 10-15, Αρετσού 7-17, Κομοτηνή 4-21, ΜΕΝΤ 3-22, ΚΑΟΧ 1-24.

Σχετικά άρθρα