Εντυπωσιακός για ακόμα μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στον αγώνα των Μπακς κόντρα στους Θάντερ, οδήγησε τα “ελάφια” στο επιβλητικό 133-86.

Ο Greek Freak πέτυχε 32 πόντους με 11/16 δίποντα, 2/4 τρίποντα, ενώ μάζεψε 13 ριμπάουντ και μοίρασε 6 ασίστ σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Μάλιστα κατάφερε από το ημίχρονο να φτάσει σε νταμπλ-νταμπλ και να επιτρέψει στην ομάδα του να φτάσει σε μία άνετη νίκη. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Θανάσης που πέτυχε 6 πόντους, μάζεψε 5 ριμπάουντ και είχε 2 κλεψίματα σε 9 λεπτά παρουσίας.

Στα υπόλοιπα ματς, οι Ορλάντο Μάτζικ νίκησαν τους Τίμπεργουλβς με 136-125, ενώ σημαντική εκτός έδρας νίκες πήραν οι Σακραμέντο Κινγκς, 104-101 τους Μέμφις Γκρίζλις και Σάρλοτ Χόρνετες, 99-96 τους Ράπτορς.