Με νίκη ξεκίνησε ο Αργύρης Πεδουλάκης την τέταρτη θητεία του στον πάγκο του Περιστερίου, με τους «κυανοκίτρινους» να επικρατούν 84-72 του Μεσολογγίου για την 4η αγωνιστική της Basket League.

Στο «Α. Παπανδρέου» το α’ ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους στο +14 (49-35), αλλά οι ιδιαίτερα μαχητικοί νεοφώτιστοι, που γνώρισαν την πρώτη φετινή τους ήττα, έβγαλαν αντίδραση και μείωσαν σε 68-65 στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Δεν έχασε όμως την ψυχραιμία της η ομάδα των δυτικών προαστίων και έφτασε στο τελικό +12, με τον Αθηναίου να είναι ο κορυφαίος με 17 πόντους και 5/5 τρίποντα, ενώ 19 πόντους έβαλε ο Τζόουνς.

Στο 3-1 το Περιστέρι, στο 3-1 και η ομάδα του Ντίνου Καλαμπάκου, για την οποία ξεχώρισαν οι Γκριν και Φέργκιουσον με 16 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 49-35, 65-57, 84-72

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης)
: Γκάντι 5 (1), Μαυροκεφαλίδης 7 (1), ΜακΛίν 13, Τζόουνς 19, Γκρέι 15 (3), Άρλετζ 1, Σκορδίλης 2, Αθηναίου 17 (5), Καράμπελας, Βασιλόπουλος 5.