Σε ημέρα των γηπεδούχων εξελίχθηκε η πρεμιέρα στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, καθώς σε καμία από τις 8 αναμετρήσεις δεν κατάφεραν να πάρουν διπλό οι φιλοξενούμενες ομάδες.


Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας:

Τα Φανάρια-Αίαντας Αυλίδας 59-42
ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΟΝΣ Μίλων 82-76
ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου-ΑΟΚ Χανιά 62-56
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Άρης Θήβας 104-98 (παρ.) (91-91 κ.α.)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΣ Πέρα 84-77
ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 75-71
ΑΚ Χαλκίδας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 64-52

Τα φύλλα αγώνα:

ΧΒΑ-ΒΑΟΛ 64-52
Τα δεκάλεπτα: 13-10, 19-15, 17-14, 15-13
Διαιτητές: Κώτσου-Κατσαπρακάκης
ΧΒΑ (Μπρατσιακος): Μπρατσιακος, Παπάδης 12 (2), Στεφάνου 5 (1), Κατσούλας 7, Βογιατζής, Σταθόπουλος, Μητσιμπόνας 20 (2), Γεωργιάδης 13 (2), Λούκας 3 (1), Φραγκούλης, Σιδέρης 4.
ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ (Βουλίκας):Τσιριγώτης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 4, Σιμιτσάκης, Παπαδόπουλος 13, Σαμιώτης 13 (1), Τσουρής 8, Μαρούλης 4, Τρόβας 4 (1), Κουιμτζής, Κωνσταντινάκος 3 (1).

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 62-56
Τα δεκαλεπτα: 13-10, 30-27, 48-38, 62-56
Διαιτητές: Κουτσοδήμος-Λάμπος
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Σίσκος): Γιανναλέτσος, Καρακωστάκης, Γκοντόπουλος 5 (1), Γεωργίου, Δέδες 7, Μιχαήλ 10, Σακελλαράκης 4, Κοπακάκης, Χάλιος 5, Κουλούρης 14 (2), Σιδέρης, Δημητριάδης 17.
ΧΑΝΙΑ (Παπανικολάου-Ρενιέρης): Κελεσίδης 6, Ιωακειμίδης 1, Αλεξίου 2, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 21 (2), Βρεττός 2, Κατράνας 3, Μαντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19 (1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης, Παλαιοκρασσάς.

Τα Φανάρια-Αιαντας Αυλίδας 86-62
Τα δεκάλεπτα: 24-7, 38-29, 59-42, 86-62
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Αναστασόπουλος

Αργοναύτης-Αρης Θηβας 104-98 (παρ.)
Διαιτητές: Φάκαρος-Σκανδαλάκης
Τα δεκαλεπτα: 34-25, 54-41, 71-63, 91-91 (κ.α.), 104-98 (παρ.)
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος-Αβραμίδης): Τύρλας 4, Σταμέλος 5 (1), Σβάρνας 4, Παπουτσής 20 (2), Μητσάκης, Γαλιατσάτος 3, Καλογερόπουλος 39 (7), Παπακώστας 5, Λίτσος 19 (3), Παπαδημητρίου 1, Κορομηλιάς 4.
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Πανταζής 19 (2), Ντέντα, Τριανταφύλλου 4, Γκρινιάρης 27 (1), Ματσαγγούρας, Χαρατσής 3 (1), Γκιζογιάννης 16 (2), Ανέστης 10 (1).

Φιλαθλητικός-Πέρα 84-77
Τα δεκάπετα: 20-15, 15-22, 29-18, 20-22
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Σκουλαρίκης
ΕΦΑΟΖ (Μανος): Μαυροειδακος, Μπαλαμωτης, Δημου17(4), Ζαρμακουπης 21(1), Δριβας 9 (3), Σταυρου 2, Αμβραζης 21(1), Κανελοπουλος 8(1), Πιτουλης 1, Κριζεας, Μπενος 6, Ραλατος
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδαλος 9 (1), Γελαδας, Δροσος 3(1), Βλαχος, Τσολακης 6, Πεφανης, Κεφαλας 13(2), Μαντας, Γονιδης, Βαρσαμουλης 15, Αιβατογλου.

Ένωση Ιλίου- Μίλων 82-76
Τα δεκάλεπτα:18-21, 23-22, 20-14, 21-19
Διαιτητές: Αναστασίου-Βελέντζας
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Γ. 13 (2), Γεροκωστας 6, Φουντάς 9 (2), Δαρμής, Μπολάτογλου 15 (2), Κατσαρός, Μπέλλας Ο. 20 (1), Ραλλάκης 4, Μανταλβάνος 7, Τσιουμπρής 8, Βατσιος.
Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 11 (3), Σουλινάρης 10, Ραυτόπουλος, Τζανικιάν, Καραγιαννίδης 9, Παπαδάκης 3, Παπανικολόπουλος 8 (2), Γαλάνης, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 11, Ανδρεόπουλος 14, Ψυλέας 10 (1).

Βαθμολογία (σε 1 αγώνα):

Τα Φανάρια 2 1-0
ΑΟ Ένωση Ιλίου 2 1-0
ΑΚ Χαλκίδας 2 1-0
ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 2 1-0
ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 2 1-0
ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2 1-0
ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 1-0
Αίαντας Αυλίδας 1 0-1
ΑΟΝΣ Μίλων 1 0-1
ΑΟΚ Χανιά 1 0-1
ΑΣ Άρης Θήβας 1 0-1
ΑΣ Πέρα 1 0-1
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 1 0-1
Βούρειος ΑΟΛ Χίου 1 0-1

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10):
Μιλων-Τα Φανάρια
ΑΟΚ Χανιά-Ένωση Ιλίου
Αρης Θήβας-Ερμής Σχηματαρίου
Πέρα-Αργοναύτης Ραφήνας
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΕΦΑΟΖ
ΒΑΟΛ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αίαντας Αυλίδας-ΧΒΑ

Σχετικά άρθρα