Με τα παιχνίδια στον 3ο όμιλο ξεκίνησε σήμερα (17/10) η δράση το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Τα αποτελέσματα:
Πέρα-Χαλάνδρι 73-64
Ερμιονίδα-Μύκονος 85-89
Πεύκη-ΚΑΠ 78-69
Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Δικαίου Κω 69-83
Νίκη Αμαρουσίου-ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 72-67
Ρεπό: Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – ΑΕ Δικαίου Κω 69-83

Δεκάλεπτα: 24-22, 40-47, 54-59, 69-83

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Τσάλλας

Ελευθερία Μοσχάτου (Σίμος): Παπαγεωργίου 2, Δέλλιος 3, Ζένελι 7 (1), Γιαμπάνης 13 (2), Κωνσταντινάκος 11 (2), Νικολαΐδης, Κιούσης 2, Πετράς 6, Κολοφώτης 1, Κατζογιάννης 20 (3), Γιαννουκάκος 4.

ΑΕ Δικαίου (Τζομάκας, Παπούλης): Βάση 12 (2), Δροσος Μιχ. 8 (2), Τρύπας 10 (2), Γεωργαδάκης 2, Τριτσάρης 7 (2), Παρβαντώνης 12 (2), Χρύσης 4, Λάμπρου 4, Χατζησταματης 16 (4), Χατζηγιακουμής 3 (1), Δρόσος Πάσχ., Καραθωμάς Π. 5 (1).

ΑΟ Ερμιονίδας – ΑΟ Μυκόνου 85-89

Δεκάλεπτα: 31-22, 45-45, 56-69, 85-89

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπακετέα

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου, Αγγελής 12, Χονδρόπουλος 16 (4), Πελεκάνος 24 (3), Τσιαμπάς 21 (2), Πουλής Α. 5 (1), Μπουκουβάλας 2, Ηλιάδης, Μπινιάρης 3, Πουλής Ι. 2, Ζώτος.

Μύκονος (Δελαπάσχος): Στάνκοβιτς, Αγγελακόπουλος 8, Καραμανλής 9 (3), Μάρτζος 10 (1), Καράμπουλας 21 (2), Τσιάρας 11 (1), Πάπας 3 (1), Μακρής 6, Τσάμης 16 (1), Κατσαρέας, Ονάσογλου 4, Γουάμπα, Μπέλλης 1.

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου – ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 72-67

Δεκάλεπτα: 21-12, 39-20, 52-38, 72-67

Διαιτητές: Λιόνας, Λιαρομάτης

Νίκη (Μανδραγός): Βαφιάς 11 (2), Χατζηχαραλάμπους 3 (1), Γεωργακόπουλος 12, Κυπριτζόγλου 13 (2), Σπανός 12 (2), Τσεκένης 9 (2), Τσιάτσιος, Κουνάς, Φραγκούλης 2, Δέλλιος 10 (1), Τσακίρης.

Τήρων (Τσομπάνος): Μουστάκας 6 (1), Τσαντύλας, Φουστέλης, Μανιάτης 14 (1), Βασιλόπουλος 5, Δεκαβάλλας 19 (1), Καλεμτζάκης 7 (2), Δανίκας 5, Καληγιαννόπουλος 11, Ζαχαριάδης.

ΑΣ ΠΕΡΑ – ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-64

Δεκάλεπτα: 12-15, 33-26, 51-49, 73-64

Διαιτητές: Χρόνης, Κηπώσης

ΠΕΡΑ (Χολέβας): Δουβλής 18 (1), Τασσόπουλος, Πρόγκας 10, Βλάχος 13 (3), Κακαργιάς 13 (3), Σπέντζος 6, Κοκορέλης 3, Δημητρίου, Θεοφανίδης 3, Δαλαμπέκης, Κρανιάς 7.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Αθανασιάδης, Κονδύλης 12 (1), Ανδρουλάκης 3 (1), Δημητριάδης 21, Αμπελάς, Φρίμας 4, Δεμέναγας 2, Μωραΐτης 6, Παππάς 4, Φωτόπουλος 12 (1).

Βαθμολογία:

ΒΑΘ ΑΓ Ν ΗΤ ΥΠ ΚΑΤ ΔΙΑΦ
1 ΔΙΚΑΙΟΥ ΚΩ 2 1 1 0 83 69 14
2 ΠΕΥΚΗ 2 1 1 0 78 69 9
3 ΠΕΡΑ 2 1 1 0 73 64 9
4 ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 1 1 0 72 67 5
5 ΜΥΚΟΝΟΣ 2 1 1 0 89 85 4
6 ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 1 1 0 1 85 89 -4
7 ΑΣ ΤΗΡΩΝ ΑΓ.ΘΕΟΔ. 1 1 0 1 67 72 -5
8 ΚΑΠ 1 1 0 1 69 78 -9
9 ΧΑΛΑΝΔΡΙ 1 1 0 1 64 73 -9
10 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤ. 1 1 0 1 69 83 -14
11 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚ. 0 0 0 0 0 0 0

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10):
ΑΟΚ Χαλάνδρι – Ποσειδών Λουτρακίου
ΑΟ Μυκόνου – Πέρα
ΚΑΠ – Ερμιόνη
ΑΕ Δικαιού – Πεύκη
Τηρων Αγ. Θεοδώρων – Ελευθερία Μοσχάτου

Σχετικά άρθρα