Για τη Γ΄ Εθνική Ανδρών και τους αγώνες play off-play out (Β΄ Φάση, 2η αγωνιστική) σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

Play offs

1ος, 2ος, 3ος Όμιλος

Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ 76-62 (2-2)

Δεκάλεπτα: 23-10, 46-21, 57-41, 76-62

Διαιτητές: Σκαλτσής, Λεβεντάκος

4ος, 5ος, 6ος Όμιλος

Σοφάδες-Αλμυρός 89-77 (2-2)

Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας 60-44 (2-2)

Αναλυτικά οι αγώνες

Σοφάδες-Αλμυρός 89-77

Δεκάλεπτα: 27-18, 47-36, 67-53, 89-77

Διαιτητές: Μπακάλης, Αγραφιώτης Γρ.

Σοφάδες (Παπαδόπουλος, Ρίζος): Αποστολόπουλος, Παππάς 10(2), Σαλταγιάννης, Τσούκας 30(4), Παπαϊωάννου 7, Γκαντής, Κακλαμάνος 17(5), Μπουχτής, Ζωιτσάκος Τρ. 5(1), Αναγνωστόπουλος 5(1), Θέος 15, Δίκαρος.

Αλμυρός (Νάνης Π.): Κοντοστάθης 15(5), Μαμούρας 12, Τσαβές, Μασούρας 6(2), Παπούλιας 8, Πολίτης 14(4), Τάσος 16, Βαλαμούτης 2.

Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας 60-44

Δεκάλεπτα: 19-12, 26-21, 45-28, 60-44

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ., Δικταπανίδης

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Ζώτος 6(2), Χωματάς, Περρής 12(2), Γεωργίου, Μπίλιος 2, Αρχιμανδρίτης 10, Κουτσοβασίλης 3(1), Ναλμπάντης 5(1), Παπανδρεόπουλος 6, Χριστοφορίδης 2, Χαλήλ 2, Μάντιτς 12.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Στυλίδης 8(1), Γαϊτανίδης, Γρηγοριάδης 7(2), Γρούδος 6(1), Μπέσσας 1, Κουμλέλης 8, Παπαπασχάλης 2, Καβαργύρης 2, Βοϊβατόπουλος, Ραντοσάβλιεβιτς 8(1), Στεφανίδης, Μαρκόπουλος 2.

Play Out

1ος Όμιλος

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΕΑ Προμηθέας 69-57 (1-3)

Δεκάλεπτα: 18-16, 36-30, 51-43, 69-57

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Καψιώχας

2ος Όμιλος

ΓΝΟ Άρη Νίκαιας-Πανναξιακός 58-62 (1-3)

Διαιτητές: Νάστος, Καραμπιτσάκος

Πεντέλη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-70 (1-3)

Αναλυτικά ο αγώνας

Πεντέλη-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 63-70

Δεκάλεπτα: 12-16, 33-38, 50-52, 63-70

Διαιτητές: Κούλης Χ., Ανδρεόπουλος

Πεντέλη (Μάντζιος, Πατρινός): Κουλούρης 6, Χωματάς 2, Μαγουλάς 10, Κοπακάκης 12(2), Τσακίρης 8(1), Τασσόπουλος 2, Δρικόγιας, Νικολάου, Παπαγιαννακόπουλος , Παναρετάκης 6, Παπαγεωργίου 7(1), Μαντζάκος 7(1).

Κρόνος (Δεγαϊτάς, Μπαντάς): Καραχάλιος, Μπιλάλης 10, Παπαπέτρου 11(3), Ξιούρας 14(4), Αλεξανδρόπουλος 7(1), Παπαβασιλείου 3(1), Κυριακόπουλος 4, Κορωνιός, Βαρσαμούλης 10, Ντόρβας, Γιαννουλάκης, Τσάβος 11.

3ος Όμιλος

Ποσειδών Ν. Ψυχικού-Πικέρμι 69-88 (1-3)

Αναλυτικά ο αγώνας

Ποσειδώνας Ψυχικού-Πικέρμι 69-88

Δεκάλεπτα: 15-22, 36-45, 52-77, 69-88

Διαιτητές: Αναστασίου, Γέρος

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 4, Κουτάντος 8, Φετοκάκης 6, Κώτσης Β. 17(3), Χουλιάρας 2, Ρουμπέας 12(2), Σπυριδόπουλος 2, Παπακωνσταντίνου 3(1), Καγιάντζας 9(1), Παναγιώτου 4, Μιλούσης 2.

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Κατσαμπέκης): Λιόντας 4, Στραφιώτης, Κούσουλας 30(3), Δέλγας 6(1), Μελάς 3(1), Παπαζήσης 3, Νάσσης 12(2), Ταφίλη 1, Μπίγγος 5(1), Ντάκοβιτς 11(1), Μιλούσης 13(1).

4ος Όμιλος

ΚΑΕ Παραμυθιάς-Ανόρθωσις Βόλου 75-55 (2-2)

Αναλυτικά ο αγώνας

Παραμυθιά-Ανόρθωση Βόλου 75-55

Δεκάλεπτα: 16-11, 37-28, 61-40, 75-55

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Σαρακενίδης

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 17(1), Ματσάγγας, Ψιλοδημητρακόπουλος 11, Μάλλιος 5(1), Σωτηρίου 10, Κατσίβελος 2, Τσακίρης, Βάτσιος 6(2), Αθανασίου, Κρικώνης 11(2), Κρίπσι 11, Κωσταράς 2.

Ανόρθωση Βόλου (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 5(1), Γκοντόπουλος 9(1), Ιλτσογλου 6(1), Μπόγδανος 7, Τσιακλάγκανος, Σταθούρος, Σιμάκης 12, Σκαμάγκας 5(1), Παρασκευάς 11.

5ος Όμιλος

Μελίκη-ΜΕΝΤ 81-79 (3-1)

Αναλυτικά ο αγώνας

Μελίκη-ΜΕΝΤ 81-79 παρ. (3-1)

Δεκάλεπτα: 20-14, 33-30, 53-54, 70-70 (κ.α.), 81-79

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου Γ.

Μελίκη (Τοπούζης): Πάντσιος 17(4), Κυριακού, Στάκταρης 4, Ντινάκης 22(3), Μούμογλου, Σαχμπατιάν 16, Στοίτσης 15(2), Ματράκας, Ιωάννου 7, Τσανίδης.

ΜΕΝΤ (Τσούρμας): Γεωργιάδης, Ψεύτογκας 1, Μιχαϊλίδης 23(2), Τριανταφύλλου 6, Δημητρίου 8(1), Νεοχωρίτης, Παραπούρας 13(2), Κάσουρας 14(2), Καντάρκος 12(2), Γαβριηλίδης, Μετριτίδης 2.

6ος Όμιλος

Ασπίς Ξάνθης-Ανατόλια 68-67 (3-1)

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Γαλάτιστα 70-63 (3-1)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Γαλάτιστα 70-63

Δεκάλεπτα: 9-7, 27-29, 52-46, 70-63

Διαιτητές: Εκίζογλου, Βασιλόπουλος

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Φιλοξενίδης 21(2), Σερέτης, Ράντονιτς 4, Σμυρλής 9(1), Ζωγράφος 6(2), Χαρταβέλας 2, Τύπος 7, Παναγιωτόπουλος, Γκιουζελίδης 15, Μαυρίδης, Ζήσης, Βέτσος 6(1).

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπάτζίδης 10(1), Μάρκου 5, Καλπαξίδης 14, Καφαντάρης, Μυλωνάς 8(2), Καζλάρης 4(1), Δαρατζής, Κωνσταντάς 4, Νούκαρης 15(1), Κωστακίδης 3(1).

Ασπίδα Ξάνθης-Ανατόλια 68-67

Δεκάλεπτα: 24-12, 41-30, 56-49, 68-67

Διαιτητές: Ξενικάκης, Χρυσάφης

Ασπίδα (Δωδος): Σαββουλίδης 9(2), Αγγελόπουλος 20, Παπαϊωάννου, Στουρνάρας 14(2), Παπανικολάου, Διαμαντής, Παυλάκης 7, Μπουραζάνης, Παναγιωτόπουλος, Κάλφας 7(1), Ρούμογλου 6, Πιεβάλιτσα 5.

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 2, Μηντζαρίδης 22(3), Ριζόπουλος 2, Αζίζης 10(1), Καμπούρης, Βελισσαρίου 15(1), Τερζίδης, Ανδρικάκης, Καρανώτας 14, Ιατρίδης 1.