Με τις αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των έξι ομίλων:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Νήαρ Ηστ 71-62

ΚΑΠ-ΣΚ Καλαμάτα 61-48

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 83-55

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 80-69

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Ερμιονίδας 96-53

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 80-75

Στη βαθμολογία προηγούνται με 6-2 Δίων, Νήαρ Ηστ, Κόρινθος και ΚΑΠ

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Εργοτέλης-Πορφύρας ΑΟΦ 57-60

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πανναξιακός ΑΟΚ 77-75

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων 105-65

ΑΕ Πεντέλης-ΑΣΑ Αναγέννηση 75-70

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Ηλιούπολης 65-73

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Κορωπίου 93-82

Στη βαθμολογία προηγείται με 6-1 η Αναγέννηση και ακολουθούν με 6-2 Κρόνος και Ηλιούπολη

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΦΟ Βροντάδου-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 58-67

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΕ Πικερμίου 75-74

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 58-80

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Μανδραϊκός 82-62

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 52-67

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 57-62

Στη βαθμολογία προηγείται με 8-0 η Δάφνη και ακολουθεί με 7-1 ο Αργοναύτης

4ος όμιλος

Αποτελέσματα

Νίκαια Λάρισας-Αγριά 65-73

Άμφισσα-Αχέρων Καναλακίου 82-57

Ανόρθωση Βόλου-ΑΟ Τρίκαλα 65-80

Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιωάννινα 74-64

Σοφάδες-Αλμυρός (αναβλήθηκε)

Αμπελώνας-Παραμυθιά 68-62

Στη βαθμολογία προηγούνται με 6-0 οι Σοφάδες και ακολουθεί με 6-1 ο Αλμυρός

5ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Άθλος Αλεξάνδρειας 87-78

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΟ Αρετσού 75-79

Ιωνικός Ιωνίας-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 70-53

Κούπα Κιλκίς-ΑΣ Καστοριάς 85-64

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΓΑΣ Μελίκης 73-70

Ρεπό: Εθνικός Κοζάνης

Στη βαθμολογία προηγείται με 7-0 η Αρετσού και ακολουθεί με 6-1 η ΜΕΝΤ

6ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Βασιλικά 62-81

Αρίων Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 52-90

ΚΑΟ Δράμας-Ανατόλια 66-51

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 72-60

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ελπίδα Αμπελοκήπων 94-65

Ρεπό: Γαλάτιστα

Στη βαθμολογία προηγούνται με 6-1 ΓΑΣ Κομοτηνή και ΚΑΟΔ