Το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών συνεχίστηκε με τα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των έξι ομίλων.

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ 95-84

ΣΚ Καλαμάτα-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 75-76 (παρ.)

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 59-63

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-Παναχαϊκή ΓΕ (19.00)

ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-78

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς-ΕΑ Προμηθέας 2014 73-65

Στη βαθμολογία προηγούνται με 7-2 Νήαρ Ηστ, Δίων και Κόρινθος

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πορφύρας ΑΟΦ-ΑΟΚ Χαλάνδρι (19.00)

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 70-65

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 78-77

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Εργοτέλης 83-62

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΕ Πεντέλης 75-67

ΓΣ Κορωπίου-ΑΣ Πέρα 55-73

Στη βαθμολογία προηγείται με 7-1 η Αναγέννηση και ακολουθεί με 7-2 η Ηλιούπολη

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 82-71

ΑΕ Πικερμίου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 68-78

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 74-66

ΓΣ Μανδραϊκός-ΦΟ Βροντάδου 73-66

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΟ Δάφνης 80-71

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 87-69

Στη βαθμολογία προηγούνται με 8-1 Αργοναύτης και Δάφνη

4ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-Άμφισσα 86-73

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας 61-58

Παραμυθιά-Σοφάδες 65-67

Αλμυρός-Τιτάνες Παλαμά 106-82

ΣΚ Ιωάννινα-Ανόρθωση Βόλου (14/12)

Αγριά-Αμπελώνας 64-49

Στη βαθμολογία προηγούνται με 7-0 οι Σοφάδες και ακολουθεί με 7-1 ο Αλμυρός

5ος όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ 63-60

Άθλος Αλεξάνδρειας-Εθνικός Κοζάνης 69-64

ΓΑΣ Μελίκης-Κου.Πα. Κιλκίς 61-82

ΑΣ Καστοριάς-Ιωνικός Ιωνίας 62-53

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Πιερικός Αρχέλαος 56-66

Ρεπό: Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

Στη βαθμολογία προηγείται με 8-0 η Αρετσού και ακολουθεί με 6-2 η ΜΕΝΤ

6ος όμιλος

Αποτελέσματα

Ανατόλια-Αρίων Ξάνθης 97-70

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Χαλκιδικής 89-67

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς 76-75

Γαλάτιστα-ΚΑΟ Δράμας 64-80

Βασιλικά-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 68-60

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Στη βαθμολογία προηγούνται με 7-1 ΓΑΣ Κομοτηνή και ΚΑΟΔ