Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική μετά την ολοκλήρωση της 13ης “στροφής” και στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

1ος όμιλος Νότου
Κορωπί-Ερμιόνη 63-69
Γλαύκος-Αχαγιά 82 52-57
Ακράτα-Νέο Ληξούρι 78-94
Χαλάνδρι-ΣΔΥ Τρίπολης 82-85 β παρ. (65-65 κ.α. 76-76 α’ παρ)
ΚΑΟ Κορίνθου-Π. Φάληρο 67-61
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Άρης Νίκαιας 88-74
Ηλυσιακός-Παναχαϊκή 82-59

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΚΡΑΤΑ-ΝΕΟΛ 78-94
Τα δεκάλεπτα: 17-21, 30-50, 50-83, 78-94
Διαιτητές: Μαρτινάκος-Ναστούλης
Ακράτα (Βαϊβιτσιώτης-Ζιζήλας): Σαχιτι 3, Βασιλάτος 3 (1), Μουρατίδης 49 (9), Κατωποδης 8, Πολυδερας, Γιόβας 2, Κυρίτσης, Κώστας, Δορλής 3 (1), Γιαννούλης 10, Ζιζήλας.
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ., Ιωάννου 5 (1) Ρεκουνιώτης 15, Αντωνάτος Ηλ. 2, Πολίτης 18 (2), Συνοδινός 7 (1), Θεοδωρακος 14 (4), Λαμπρόπουλος 10 (1), Πορτελάνος 5, Τρυφωνόπουλος 14, Μπέτι 4 (1).

Α.Ε.Ν.Κ. -ΆΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 88-74
Τα δεκαλεπτα: 20-20, 22-18, 22-12, 24-24
Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός, Λαγοπόδης): Δούβλης 14(2),Μοσχοβίτης 16(2),Μακρυγιάννης 15(4),Οικονόμου 19, Φραγκιαδάκης 1, Πρέκας 2, Μανούσος 11(1),Μιχαλάκης 4, Φασιανός 1, Γούνης 1, Μαντζάκος 1, Γιακουμής 4(1).
Άρης Νίκαιας (Καράμπελας, Μπουρίτης): Σκάνδαλος 18(2), Τζώρτζης 1, Παπαγεωργίου, Καραβανας 1, Θεοδωράκος 19(4), Αλτσαντζής 2, Πρίτσος 8(1), Κόλλιας 14, Χατζόγλου 3(1), Λαζαρίδης 8(1), Πεταλάς, Βλάμης.

ΓΛΑΥΚΟΣ-ΑΧΑΓΙΑ 52-57
Διαιτητές:Σοφιανόπουλος-Λεβεντάκος
Τα δεκαλεπτα: 11-16, 14-11, 14-17, 13-13
Γλαυκος (Δεράος): Βουρνάς 15, Αναστασόπουλος 12 (2), Λαμπρόπουλος 8, Παπαβασιλόπουλος 10 (1), Γαλάνης 1, Θανόπουλος 4, Χατζηκάλφας 2, Κουκουλομμάτης, Τριπολίδης.
Αχαγιά΄82 (Μπαζίνας): Λυμπέρης 13 (3), Μπουρδάνος 16 (2), Τασόπουλος 4, Φραντζής 12 (1), Σερέτης 10 (1), Καλογιάννης 2, Κωνσταντινόπουλος, Τάρναρης, Χριστοδουλόπουλο.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ- ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 85-59
Διαιτητές:Καρανικόλα Αλ.-Σκανδαλάκης
Τα δεκάλεπτα: 25-20, 44-30, 59-46, 85-59
Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος – Καυκής): Γραμματίκας, Κελαϊδής 20 (3), Φώτσης 17(1), Μπινιάκου 8(2), Κωτσόπουλος 2, Πλευράκης 5 (1), Οουντίντζο – Βλαδίτσης 4, Πατσαντζόπουλος 6, Ταταράκης 4, Μπάζιος 7(1), Ετζιάκα 3, Παντζούρης 9(1)
Παναχαϊκή (Λιόνας – Δελάρτας): Μοσχοβάκης 20(4), Βανδώρος, Γατσούλης, Παγανιάς, Νικολάου 12, Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 5, Γκόβας 5(1), Καραγιάννης 1, Μπαρδάκας 14, Κουκανιώτης.

ΚΑΟΚ-ΑΟΠΦ 67-61
Τα δεκαλεπτα: 26-11, 41-27, 54-46, 67-61
Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 11(1), Τζαϊδάς, Περρώτης 14, Μήτσου 11 (3), Κωνσταντίνου 8(1), Αδαμόπουλος 8, Αυγενικός 11(1), Κόης 2.
Παλαιό Φαληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 9(1), Μαυροειδής 2, Πρόγκας2, Γραμματικός 5 (1), Τσορμπατσιόγλου 3(1), Βούζας 6(1), Βαλιώτης, Σολωμός 24, Αγγελόπουλος 8, Τσαπρούνης 2.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΔΡΟΜΕΙΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 82-85 παρ. (65-65 κ.α. 76-76 α παρ.)
Τα δεκάλεπτα: 21-22, 14-18, 21-10, 9-15
Διαιτητές: Μαρίγλη-Τσακιράκη
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 24(6), Βουλγαράκης 2, Ανδρουλάκης, Θεοδωράκης 10(1), Αυγουλάς , Βαρσάμος, Μακρής, Μορφονιός 23 (2), Αμπελάς 2, Δεμέναγας 4, Αυδής 10, Μωραιτης 7(1).
Δρομεις Τρίπολης (Αλικάκης-Μπαλής): Χατζόπουλος 9, Καλούλης 4, Παππάς, Νταγιαντής 8(2), Μικρός, Μπαλής 11, Σιναναι 11(1), Σπυράκος 13(2), Μπουρής 14(3), Καρλής 7, Αγγουράς 8.

ΚΟΡΩΠΙ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 63-69
Διαιτητές: Κώτσου-Πετράκης
Τα δεκάλεπτα: 18-20, 32-30, 44-48, 63-69
ΓΣ Κορωπίου: (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 13 (1), Παπαϊωάννου, Κατωπόδης 8 (2), Κεχρής 7 (1), Τετζεράκης 2, Γκιόκας 2, Νικόπουλος, Παπαδάκης, Κλασίδης 9 (3), Κουτουφάς 13 (1), Σταμάτης 9.
ΑΟ Ερμιόνης: (Καλαϊτζάκης, Σκορδής): Ευστράτιου 3 (1), Αγγελής 21 (3), Θωμάς 4 (1), Χασά 8, Γκολέμης 6 (2), Πούλης Α., Σαρικάς 19 (1), Ζώτος, Κατσάβελας, Κορίζης 2, Πούλης Ι. 6.

Η βαθμολογία (σε 13 ματς):
1. ΑΟ. Π. Φάληρο 24 (11-2) 13
2. Ηλυσιακός 24 (11-2) 13
—————————
3. Νέο Ληξούριο 22 (10-2) 12 *
4. ΚΑΟ Κορίνθου 22 (9-4) 13
5. Άρης Νίκαιας 21 (8-5) 13
6. Αχαγιά ’82 21 (8-5) 13
7. Κορωπί 20 (7-6) 13
8. ΑΕΝΚ 19 (6-7) 13
9. Παναχαϊκή 19 (6-7) 13
———————————
10. Γλαύκος 18 (6-6) 12*
———————————
11. Τρίπολη 15 (2-11) 13
12. Χαλάνδρι 15 (2-11) 13
13. Ακράτα 15 (2-11) 13
14. ΑΟ Ερμιόνης 15 (2-11) 13

* έχουν ένα ματς λιγότερο

Επόμενη αγωνιστική (14η, 26/1):
Γλαυκος-Κορωπί
Ακράτα-Ερμιονίδα
Χαλάνδρι-ΝΕΟΛ
ΚΑΟΚ-Τρίπολη
ΑΕΝΚ-ΑΟΠΦ
Ηλυσιακός-Άρης Νίκαιας
Αχαγιά 82-Παναχαϊκή

2ος όμιλος Νότου
Τα Φανάρια-Ένωση Ιλίου (αναβολή)
Μίλων-Ερμής Σχηματαρίου 66-61
ΑΟΚ Χανιά-Αργοναύτης 72-66
Άρης Θήβας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 66-76
Πέρα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 85-83 παρ. (73-73)
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-ΑΚ Χαλκίδας 85-87

Τα φύλλα αγώνα:
ΑΟΚΧ-ΑΡΓΟΝΕΥΤΗΣ 72-66
Τα δεκαλεπτα: 20-15, 32-27, 54-47, 72-66
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καμήτσος
ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 8, Ιωακειμίδης 6, Αλεξίου, Ζανιδάκης 8 (2), Σκαμνάκης 14 (3), Κατράνας 14 (3), Αδοντάκης, Βρεττός, Παλαιοκρασσάς, Μηντζαρίδης 4, Κιγμέτογλου 16.
Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 12 (1), Παπακώστας, Λίτσο 8 (1), Παπαδημητρίου 2, Ντούρας 2, Παπουτσής 2, Κορομηλάς, Πεζός 10, Σταμέλος 11 (1), Μητσάκης, Σβαρνάς 2.

ΠΕΡΑ-ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 85-83 παρ. (73-73 κ.α.)
Διαιτητές: Αναστασίου-Δελαγραμμάτικας
Τα δεκαλεπτα: 22-16, 36-33, 52-52, 73-73 κ.α. 85-83
Πέρα (Γκαναβιας-Φερτης): Βαρδάλος 3 (1), Δρόσος 3 (1), Βλάχος 2, Ζακυνθινός 30 (4), Τσολάκης 24 (2), Πεφάνης 1, Κεφαλάς 5 (1), Μαντάς 2 Γωνίδης, Βαρσαμουλης 12, Καβαλαρακης 3
Κρόνος Αίου δημητρίου (Δεγαϊτας-Κοψιας): Νατσος 2 Ξιουρας 12 (3) Αλεξανδροπουλος 7 (1), Πουρναρας 10, Αρμαος, Καραμπελασ 16 (2), Μαρακης 25 Κοψιας 6, Κοσαρας 2, Ρετσινάς 1.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ -ΕΦΑΟΖ 66-76
Διαιτητές: Χριστινάκης-Κατσαπρακάκης
Τα δεκαλεπτα: 24-28, 40-43, 56-62, 66-76
Αρης Θηβας (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Κόλλιας, Πανταζής 5, Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 15, Παγώνης, Παρδακάς 3, Ανέστης 11, Γιώτης, Γκιζογιάννης 28 (2), Μελετίου, Τριανταφύλλου 2, Ντέντα 2.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος-Ζωηρού): Μαυροειδάκος, Μπαλαμούτης 2, Δήμου 8, Ζαρμακούπης 26 (2), Δρίβας 7 (2), Ραλλάτος, Αμβραζής 15 (1), κανελλόπουλος, Πιτούλης 10 (1), Κριζέας, Μπένος 8, Μπαφόε.

ΦΕΑ- ΧΒΑ 85-87
Διαιτητές: Μαντήλας-Ροδίτης
Τα δεκαλεπτα: 18-17, 44-41, 59-68, 85-87
ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 16, Μπάρδας 20 (2), Καραλευτέρης 16 (2), Πανταζής, Στεργιάκης 11, Τρικαλιώτης 9 (1), Αναούτης, Λίτσιος 4, Μιχόπουλος 9, Πανουσόπουλος, Μοίρας, Δρακάκης.
ΧΒΑ (Καλογήρου-Τσουμάνης): Ντουζίδης 3 (1), Μπρατσιάκος 3, Παπάδης 9 (1 τριπ., 8 ασ.), Στεφάνου 14 (3), Κατσούλας 13 (2 τριπ., 7 ριμπ.), Ζεμπίλης, Σταθόπουλος 2, Μητσιμπόνας 23 (2), Γεωργιάδης 14, Λούκας, Αναστασόπουλος, Σιδέρης 6.

ΜΙΛΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 66-61
Διαιτητές: Νάστος-Ξηροκώστας
Τα δεκάλεπτα: 26-15, 44-34, 54-46, 66-61
Μίλων (Καραγιάννης): Χωματάς 10 (2), Σουληνάρης 5, Μπελίτσης 10, Καραγιαννίδης 8, Παπαδάκης 9 (2), Γαλάνης (1), Ζούκας 6 (1), Ανδρεόπουλος 2, Ψυλέας 13 (4).
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Σίσκος): Καρακωνσταντάκης 15 (3), Γκοντόπουλος 6 (1), Γεωργίου 5, Μιχαήλ 2, Χάλιος 9, Κουλούρης 5 (1), Δημητριάδης 14, Σακελλαράκης 5.

Η βαθμολογία (σε 13 ματς):
1. ΕΦΑΟΖ 20 (8-4) 12
2. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 19 (7-5) 12
—————————————————
3. Ερμής Σχηματαρίου 19 (7-5) 12
4. XBA 19 (7-5) 12
5. Αργοναύτης 18 (6-6) 12
6. Ένωση Ιλίου 18 (7-4) 11*
7. ΦΕΑ 18 (6-6) 12
8. Τα Φανάρια 17 (6-5) 11*
9. Πέρα 17 (6-5) 11*
—————————————————
10. ΑΟΚ Χανιά 17 (5-7) 12
—————————————————
11. Άρης Θήβας 16 (4-8) 12
12. Μίλωνας 16 (4-8) 12
13. ΒΑΟΛ 14 (3-8) 11 *

Επόμενη αγωνιστική (14η, 26/1):
Μίλων-Ένωση Ιλίου
ΑΟΚΧ-Ερμής Σχηματαρίου
Αρης Θηβας-Αργοναυτης
Πέρα-ΕΦΑΟΖ
ΦΕΑ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
ΒΑΟΛ-ΧΒΑ

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα:
Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 73-76
Αριδαία-ΣΚ Ιωάννινα 72-87
Ίκαροι Τρικάλων-Φαίακας 112-66
Μελίκη-Αίολος Τρικάλων 59-55
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας 73-79
Νίκη Βόλου-Αετοί Βέροιας 94-44

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΕΛΙΚΗ-ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
Τα δεκαλεπτα: 13-17, 21-34, 31-40, 59-55
Διαιτητές: Δέλλας-Κωνσταντινέλης
Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 18, Μαυρίδης 6(2), Στοϊτσης 11(1), Παπαδόπουλος, Πεϊμανίδης, Ρογγότης, Εσερπόγλου, Μπόγιας, Τζιώρος, Λαπατούρας 12, Λέφας 2, Ημερίδης 10(1).
Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 11(1), Πανάρας 11(3), Πρεμέτης, Αργύρης 6, Χατζής, Σούλκο 2, Τσιούλκας 9(1), Κολότσιος, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 6, Κατσαδούρος 1, Τσότσος 9.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 73-76
Τα δεκαλεπτα: 21-21, 44-33, 60-58, 73-76
Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης
Οολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγγελοκωστόπουλος, Μπεκρής 2, Μπούρας, Ίλτσογλου 10 (2), Καραμήτσος 16, Μπόγδανος 16, Σπανόπουλος, Μπουσκολίτης 13 (3), Σκαμάγκας 6, Ευτυχίδης 2, Μούμογλου 8 (1), Χροναίος.
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 18 (2), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 21 (1), Σφακιανός, Ξένος 2, Τσούμας, 14 (1), Φαλιάκης, Μακρής 10 (1), Σκουφεζής 11.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ
Διαιτητές: Σιταρίδης-Σελεβός
Τα δεκάλεπτα: 26-12, 50-21, 73-24, 94-44
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος-Καραγιώργος): Βερτζάγιας 16 (2), Καραγεώργος 6 (2), Σιμάκης 6, Ακούνια 9 (1), Κουτίνας 16, Παρασκευάς 5 (1), Τσώλης 9 (1), Τάσσος 2, Σταυροθεόδωρος 8, Σαριμπαλίδης 14 (4), Μαυροφώτης, Δελεντζές 3.
Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης 2, Αναστασιάδης 4, Σιδηρόπουλος 2, Γκανάς 2, Γκεκόπουλος 9, Καπνάς, Σταυρουλάκης 11 (3), Αλευρίδης, Μαραπίδης 6 (2), Κουσιάντζας 2, Ιωσηφίδης 6 (2).

ΦΟΑ-IBC 72-87
Δεκάλεπτα: 13-25, 25-47, 53-67, 72-87
Διαιτητές: Αγραφιώτης-Καντερές
ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 13(3), Παντής, Πέτκος 5(1), Τοπαλίδης 4, Πονόπουλος 4, Παπαβραάμ, Αβραμίδης 6(2), Αμπάρης 2, Μακρόπουλος 14, Παουλεάνου 9(1), Στρέπκος 15.
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 3(1), Ματσάγγας 16(3), Δουρούκης 5(1), Τσιτσώνης 9(3), Βάσης 4, Ξιούρας 10(2), Σφουγγάρης, Σωτηράκης 16(2), Τσιρώνης 3(1), Μπάλλας 21(1).

Η βαθμολογία (σε 13 ματς):
1. Νίκη Βόλου 23 11-1
2 Αίολος Τρικάλων 22 10-2
——————————
3. ΣΚ Ιωάννινα 21 9-3
4. ΓΑΣ Μελίκης 19 7-5
5. Ίκαροι Τρικάλων 19 7-5
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 19 7-5
7. Ολυμπιακός Βόλου 17 5-7
8. Αετοί Βέροιας 17 5-7
9. ΑΓΣ Ιωάννινων 17 5-7
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 16 2-10
————————————–
11. Τιτάνες Παλαμά 16 5-6*
12. ΦΟ Αριδαίας 15 3-9
13 Φαίακας Κέρκυρας 10 0-11*. (1μ.)

Επόμενη αγωνιστική (14η, 26/1):
ΦΟΑ-Τιτάνες Παλαμά
Ίκαροι Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα
ΓΑΣ Μελίκης-Φαίακας Κέρκυρας
ΑΓΣΙ-Αίολος Τρικάλων
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αετοί Βέροιας

——————————————————————————————————————-

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα:
Ελπίς Αμπελ.-Λεύκιππος Ξάνθης 56-70
Ζέφυρος-Απόλλων Καλ. 68-72
Μακεδονικός-Πανσερραϊκός 72-64
Ίκαροι Σερρών-Κένταυρος Καλ. 68-60
ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 103-70
Μέγας Αλέξανδρος-ΔΕΚΑ 47-77

Τα φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 103-70
Τα δεκάλεπτα: 26-26, 58-36, 84-55, 103-70
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσάνταλη
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης 2, Παπαπασχάλης 6, Ζυγόρης 2, Ζεϊμπέκης 6(2), Ρόπουτης 10(2), Γκύζης 22(6), Μιχαηλίδης 23(3), Μπέλλος 6, Γκαντίδης, Πασχαλίδης 4, Σιόλογκας 20(1), Μανδράς 2.
Μαντουλίδης (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Δημητρόπουλος 4, Μπάρπας 2, Μπακογλίδης 2, Τάκης 7, Φόρογλου 19(3), Λαγός 3(1), Κεραμάρης 9(1), Μαλανδρής 20, Πανικίδης, Ντολόπουλος 4, Στεργιόπουλος, Καπουράνης.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 72-64
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 33-36, 53-50, 72-64
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Τοπαλίδης
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής, Τσαούσης 2, Καραθανάσης 3(1), Παλιαχάνης, Καραμπέκης 16(2), Κομμάτας 4, Φλιάτης 11(1), Τσιόγκας 23, Πρωτούλης 13(2).
Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 9, Γρίψιος 7, Γεωργιανός 9(2), Τράκας, Δημητρακάς 1, Δατσιάδης, Χατζηανδρέου 3, Ντίνος 15(3), Θολιώτης 6, Κάτος 11(2), Χορτομάρης 3(1).

ΖΕΦΥΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 68-72
Τα δεκάλεπτα: 12-15, 29-39, 51-50, 68-72
Διαιτητές: Πράττος-Θρασυβουλίδης
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Αποστόλου, Κουλαξής 10(2), Ματενίδης 17(1), Γιαννάκης 5, Παγωνίδης 3, Μόρας 13, Μπάμπος, Κατιρτζίδης 7(1), Καρκανιάς, Ζωγράφος 3, Σαρρής , Καραγιαννάκης 10(2), Συμεών.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 12(2), Βογιατζής Λ. 3(1), Σκεμπής 1, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 11(1), Γεροστάθης, Καρασίμος 12(1), Κεραμάρης 13(3), Μακρής, Κόκκιος 14(2), Γιαννακός 3, Τσίγκας 3(1).

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 56-70
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 35-33, 50-51, 56-70
Διαιτητές: Δημάδης-Ζαχαριάδης
Ελπίδα Αμπελοκήπως (Γκούμας-Γουλτίδης): Φωτόπουλος 8(1), Μπόζιτς 7(1), Μύθιλλος 7(1), Δημάκης 3(1), Βουλγαράκης 3, Μητρόπουλος 5(1), Μαρκόπουλος 7(2), Ξηρόπουλος 12(2), Συμεών 4.
Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας 5(1), Νταβουλτζόπουλος 12, Ιορδάνογλου 9(1), Στεργίου, Ιωαννίδης, Ζαμπάκης 6, Βοϊβατόπουλος 10, Νικολόπουλος 15(5), Γρούδος, Παλλάκης 2, Σταμπολής 3(1), Χρήστου 9(1).

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ 68-60
Τα δεκάλεπτα: 8-19, 33-35, 50-54, 68-60
Διαιτητές: Κολοκυθάς, Γρηγοριάδης
Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης, Σιδερίδης 8(2), Καμπέρης 2, Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας 19, Παρχαρίδης 13(3), Χατζόπουλος, Δόξας, Μπίλιος, Κακιούζης 20(1).
Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 13(1), Βελισσαρίου 10(1), Χατζηλάμπρου, Μιχαηλίδης 3(1), Φουρκιώτης 5, Βούκα 3(1), Δασκαλάκης 6, Κιτσούλης 20 (2).

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΔΕΚΑ 47-77
Τα δεκάλεπτα: 10-22, 30-40, 34-60, 47-77
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Αγραφιώτης Β.
Μέγας Αλέξανδρος (Παπαδόπουλος): Μαλλολάρι 6, Μαδεμλής 2, Γιαχανατζής 8, Νικολάτος 4, Ορφανίδης 5(1), Κωστακίδης 3, Μακούλης 2, Πισιώτης, Φαρμάκης 4, Τσιαουσίδης 2, Χατζηβούρκογλου 6, Πολυμένης 5(1).
ΔΕΚΑ (Κυριαζής-Χατζηβρέττας-Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 14, Μπόλδογλου, Βενετίδης 5(1), Χατζηχρήστος 18(1τρ., 10ρ.), Τσιροπούλης Γ. 3(1), Τσιροπούλης Μ. 10(1), Παπασάβογλου Αν. 6(10ασ.), Καρανώτας Τ. 5, Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 12(2), Καλαποθαράκος 4.

Η βαθμολογία (σε 13 ματς):

1. Μακεδονικός 22 10-2
2. Λεύκιππος Ξάνθης 22 10-2
——————————
3. ΜΕΝΤ 21 9-3
4. Ίκαροι Σερρών 21 10-2 (-1)
5. Πανσερραϊκός 19 7-5
6. ΕΛΠΙΣ Αμπελοκήπων 18 6-6
7. ΔΕΚΑ 18 6-6
8. ΑΣΠΙΣ Ξάνθης 16 4-8
9. Κένταυρος Καλλικράτειας 16 4-8
10. Μέγας Αλέξανδρος 16 4-8
————————————–
11. Ζεφυρος 02 16 4-8
12. Απόλλων Καλαμαριάς 16 4-8
13. Μαντουλίδης 12 0-12

Επόμενη αγωνιστική (26/1):

Ελπίς Αμπελοκήπων-ΑΣΠΙΣ Ξάνθης
Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς
Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός
ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλλικράτειας
Μέγας Αλέξναδρος-Μαντουλίδης
Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ

Σχετικά άρθρα