Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία και στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

1ος όμιλος Νότου
Τα αποτελέσματα:
Γλαύκος-Κορωπί 75-69
Ακράτα-Ερμιόνη 69-68
Χαλάνδρι-Νέο Ληξούρι 65-80
ΚΑΟ Κορίνθου-ΣΔΥ Τρίπολης 71-58
ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 89-76
Ηλυσιακός-Άρης Ν. 90-73
Αχαγιά 82-Παναχαϊκή 64-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 90-73
Τα δεκάλεπτα: 26-18, 44-36, 57-61, 90-73
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Τούσης
Ηλυσιακός ΑΟ (Λιτόπουλος-Καυκής): Γραμματίκας 10 (3), Κελαϊδής 27 (4), Φώτσης 18 2), Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 3 (1), Πλευράκης 7 (2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 1, Μπάζιος 7, Ετζιάκα 15, Παντζούρης 2.
Άρης Νίκαιας (Καράμπελας-Αλτσαντζής): Σκάνδαλος 12, Τζώρτζης, Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκης 20 (2), Πρίτσος 8 (1), Κόλλιας 7, Χατζόγλου 6 (2), Λαζαρίδης 18 (3), Πεταλάς 2, Βλαμης.

ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΝΕΟΛ 65-80
Διαιτητές: Κοντίλης-Αντωνίου
Τα δεκαλεπτα: 14-13, 13-27, 21-28, 17-12
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης-Αναγνώστου): Κονδύλης 16(3),
Γιαννόπουλος, Ανδρουλάκης, Δεμέναγας 6 (1), Αυδής 3, Δημητριάδης 4, Μωραιτης 21 (3), Μορφονιός 5 (1), Αμπελάς 5,
Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 3 (1), Βαρσάμος.
ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ (Τζουγανάτος-Χαιδας): Αντωνάτος Γ 12, Ιωάννου 8(1), Ρεκουνιώτης 10, Αντωνάτος Η, Πολίτης 21 (3),
Συνοδινός, Θεοδωράκος 10 (2), Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος, Τρυφωνόπουλος 14.

ΑΟ ΓΛΑΥΚΟΣ-ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 75-69
Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής
Τα δεκάλεπτα: 20-20, 37-37, 57-54, 75-69
ΑΟ Γλαύκος (Φεραίος, Πολίτης): Αναστασόπουλος 16, Τριπολίδης, Κουκουλομάτης 5 (1), Σπύρου, Θανόπουλος 18 (3), Παπαβασιλόπουλος 23, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 10, Χατζηκάλφας 1, Γαλάνης, Δημάκος 2.
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 20, Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 7 (1), Κεχρής, Μερκεβίτσιους 10, Γκιόκας, Παπαδάκης, Αργυρόπουλος, Κλασιδης 8 (2), Κουτουφάς 17 (1), Σταμάτης 7.

ΑΧΑΓΙΑ ΄82- ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 64-68
Τα δεκάλεπτα: 16-19, 30-37, 48-54, 64-68
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Κωστής
Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Μπουρδάνος 10 (2), Σερέτης 17 (1), Ταρνάρης 4, Κωνσταντινόπουλος 2, Καλογιάννης 2, Λυμπέρης 8 (1), Φραντζής 9 (2), Χριστοδουλόπουλος 2.
Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Γατσούλης 2, Νικολάου 24 (1), Τσουλέας 2, παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 22 (2), Καραγιάννης 2.

ΚΑΟΚ-ΔΡΟΜΕΙΣ 71-58
Τα δεκαλεπτα: 16-18, 33-27, 50-45, 71-58
Διαιτητές: Κοτσίρης-Γαραντζιώτης
ΚΑΟΚ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 4, Μακρής 4, Δανίκας, Αναγνωστάκης 16, Ντορμπάρης, Τζαϊδάς 3, Περρώτης 11, Μήτσου 2, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 11(1), Αυγενικός 12(2), Λάκοβ 2.
Δρομείς (Μπαλής – Αλικάκος): Χατζόπουλος 7, Αγγουράς 8, Καλούλι 11(2), Παππάς, Νταγιάντης 5(1), Μικρός, Σινανάι 11 (3), Μπουρής 9(3), Μπαλής 7, Καρλής.

A.E.NEAΣ KHΦIΣIAΣ-AOΠ ΦAΛHPOY 89-76
Τα δεκαλεπτα: 17-19, 23-15, 25-18, 24-24
Διαιτητές: Κοτσώνης-Ναστούλης
A.E.N.K. (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δουβλής 17(2), Μοσχοβίτης 21(3), Μακρυγιάννης 2, Οικομόμου 26, Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 16, Μιχαλάκης 4(1), Φασιανός 3(1), Γουνης, Μαντζάκος.
AOΠΦ (Παπαδάτος, Καμαριωτης): Βαϊδάκης 12(2), Μαυροειδής 5(1), Βαλιώτης 3(1), Γραμματικός 10(1), Τσορμπατσιόγλου 2, Βούζας 4, Καψαρίδης 9(1), Σαρλάνης, Σολωμός 18, Αγγελόπουλος 6, Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 7.

ΑΚΡΑΤΑ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 69-68
Τα δεκαλεπτα: 15-18, 17-14, 18-15, 19-21
Διαιτητές: Αγγελής-Ντάσης
Ακράτα (Βαρβιτσιώτης-Ζιζίλας): Μουρατίδης 19 (4), Κατωπόδης 17, Πολυδέρας 3, Κωστας 4, Δορλής 5, Γιαννούλης 9, Βασιλάτος 3 (1), Γιόβας 8 (1), Κυρίτσης 1.
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Σαρικάς 19 (2), Ευστρατίου 8 (2), Αγγελής 13 (3), Χάσα 6, Γκολέμης 6 (2), Πουλης Α, Προσίλης 5 (1), Κατσαβελας 3 (1), Κορίζης 6, Πουλης Ι. 2.

Η βαθμολογία (σε 14 ματς):
1. Ηλυσιακός 26 (12-2) 14
2. ΑΟ. Π. Φάληρο 25 (11-3) 14
—————————
3. Νέο Ληξούριο 24 (11-2) 13 *
4. ΚΑΟ Κορίνθου 24 (10-4) 14
5. Άρης Νίκαιας 22 (8-6) 14
6. Αχαγιά ’82 22 (8-6) 14
7. ΑΕΝΚ 21 (7-7) 14
8. Κορωπί 21 (7-7) 14
9. Παναχαϊκή 21 (7-7) 14
———————————
10. Γλαύκος 20 (7-6) 13*
———————————
11. Ακράτα 17 (3-11) 14
12. Τρίπολη 16 (2-12) 14
13. Χαλάνδρι 16 (2-12) 14
14. ΑΟ Ερμιόνης 16 (2-12) 14

* έχουν ένα ματς λιγότερο

2ος όμιλος Νότου

Μίλων-Ένωση Ιλίου 66-61
ΑΟΚ Χανιά-Ερμής Σχηματαρίου 81-74
Άρης Θήβας-Αργοναύτης Τρ. 71-74
Πέρα-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 71-77
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-59
Βούρειος ΑΟΛ Χίου-ΑΚ Χαλκίδας 73-69 παρ. (62-62 κ.α.)

Τα φύλλα αγωνα:

ΒΑΟΛΧ-ΧΒΑ 73-69 παρ. (62-62 κ.α.)
Τα δεκάλεπτα: 23-22, 15-19, 17-12, 7-9, 11-7
ΒΑΟΛ Χιου (Βουλικας-Συμιακακης): Φουντουλάκος, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 7 (2) Σουλίκας 8, Κουτσαντωνάκης, Παπαδόπουλος 5, Τσουρής 10 (2), Μαρούλης 24 (1), Τρόβας 7 (1), Κουιμτζής 1 Σιμιτσάκης 2, Κωσταντινάκος 9(2).
ΧΒΑ ( Καλογήρου): Ντουλίδης , Μπρατσιάκος 19 (3), Παπαδης 4, Στέφανου 4, Κατσούλας 11(1), Σταθόπουλος Ε., Σταθόπουλος Δ. 3 (1), Μητσιμπόνας 1, Γεωργιάδης 10 Λουκάς, Αναστασόπουλος, Σιδέρης 11.

ΜΙΛΩΝ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 66-61
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 26-32, 39-46, 66-61
Διαιτητές: Σκουλαρίκης-Βελέντζας
Μιλωνας (Καραγιάννης): Χωματάς, Σουληνάρης 1, Μπελίτσης 23 (1), Καραγιαννίδης 10 (2), Παπαδάκης 2, Γαλάνης 2, Ζούκας 14, Ανδρεόπουλος 2, Ψυλέας 12, Μόσορας.
Ενωση Ιλίου (Πανούλιας-Βελτσίστας): Δαρμής, Μπέλλας Γ. 12 (2), Γεροκώστας, Φουντάς 22 (4), Μπολατόγλου 10 (1), Κατσαρός, Παπανικολάου, Μπελλάς Οδ. 9, Ραλλάκης 2, Μανταλβάνος 2, Τσιουμπρής 4, Βάτσιος, Δαρμής.

AOKX-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 81-74
Τα δεκάλεπτα: 22-19, 43-39, 56-53, 81-74
ΑΟΚ Χανιά (Χρήστος Παπανικολάου): Κελεσίδης 12 (1), Ιωακειμίδης 11 (1), Αλεξίου 5 (1), Πνευματικάτος, Ζανιδάκης 9 (1), Κουρουμούσης, Κατράνας 20 (4), Μηντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19 (1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης 3, Παλαιοκρασσάς.
Ερμής Σχηματαρίου (Νίκος Οικονόμου): Δημητριάδης 22, Σακελλαράκης 10, Γκοντόπουλος 27 (6), Γεωργίου 3 (1), Μιχαήλ 2, Κοπακάκης 4 (1), Χάλιος 3, Κουλούρης 3 (1), Σιδέρης.

ΆΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 71-74
Τα δεκαλεπτα: 15-12, 23-26, 10-22, 23-14
Αρης Θηβας (Ματσαγγουρας, Φράγκουλης): Πανταζής 15, Ματσαγγουρας, Γκρινιάρης, Παγωνης, Παρδακας 17, Χαρατσης, Γκιζογιαννη 13 (1), Ντεντα, Τριαντάφυλλου 10, Ανέστης 16 (1).
Αργοναυτης (Γιαννακοπουλος, Αβραμιδης): Καλογεροπουλος 16, Παπακώστας, Λιτσο 16 (2), Παπαδημητρίου 10, Τύρλας 15 (1), Παπουτσής 5 (1), Κορομηλιας 2, Πεζος, Σταμελος 3, Μητσακης 5 (1), Σβαρνας 2.

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ- ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 73-59
Διαιτητές: Πολυχρόνης Κ.-Παπαδόπουλος Χ.
Τα δεκάλεπτα: 22-9, 12-16, 22-16, 17-18
ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ (Καρατζάς- Καρακατσάνης): Μπάρδας 11 (1), Τσακίρης 7 (1), Πανταζής, Πουλλιτάς, Στεργιάκης 6, Λίτσιος 25 (4), Καραλευθέρης 10 (1), Πανουσόπουλος 4, Τρικαλλιώτης 10 (1), Αναούνης, Μοίρας, Δρακάκης.
ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαϊτας-Κοψιάς): Μαράκης 16, Καράμπελα 5, Ξιούρας 6 (1), Αρμάος 3, Τσάτας, Νάτσος 8, Κοψιάς 7, Πουρνάρας 7, Ρετσίνας 3, Αλεξανδρόπουλος 4, Αλβέρτης, Κοσσαρας.

ΠΕΡΑ-ΕΦΑΟΖ 71-77
Τα δεκαλεπτα: 18-23, 44-42, 62-62, 71-77
Διαιτητές: Ραχιώτης-Καλογεράκης
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Βαρδάλος 11 (3), Δρόσος 3 (1), Βλάχος 4 (1), Ζακυνθινός 16 (1), Τσολάκης 16 (2), Πεφάνης, Κεφαλάς 4, Μαντάς, Βαρσαμούλης 9, Καβαλαράκης 8.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Μπαλαμότης, Δήμου 12 (1), Ζαρμακούπης 19, Δρίβας 3 (1), Αμβαζής 14 (1), Κανελλόπουλος 10 (1), Πιτούλης 4, Κριζέας 3 (1), Μπένος 12.

Η βαθμολογία (σε 13 ματς):
1. ΕΦΑΟΖ 22 (9-4) 13
2. XBA 21 (7-6) 13
—————————————————
3. Αργοναύτης 20 (7-6) 13
4. ΦΕΑ 20 (7-6) 13
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20 (7-6) 13
6. Ερμής Σχηματαρίου 20 (7-6) 13
7. Ένωση Ιλίου 19 (7-5) 12*
8. ΑΟΚ Χανιά 19 (6-7) 13
9. Πέρα 18 (6-6) 12*
—————————————————
10. Μίλωνας 18 (5-8) 13
—————————————————
11. Τα Φανάρια 17 (6-5) 11*
12. Άρης Θήβας 17 (4-9) 13
13. ΒΑΟΛ 16 (4-8) 12 *

Επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2):

ΑΠΑΣ-Μίλων
Ενωση Ιλίου-ΑΟΚΧ
Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Θήβας
Αργοναυτης-Πέρα
ΕΦΑΟΖ-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΒΑΟΛ

1ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Αριδαία-Τιτάνες Παλαμά 84-78 (κ.α. 72-72)
Ίκαροι Τρικάλων- ΣΚ Ιωάννινα 81-72
Μελίκη-Φαίακας Κέρκυρας 95-78
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αίολος Τρικάλων 56-64
Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας 108-102 (κ.α. 95-95)
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αετοί Βέροιας 61-63

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 108-102 (κ.α. 95-95)
Τα δεκαλεπτα: 29-30, 39-54, 71-74, 95-95, 108-102
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Κοντογιάννης
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας 3, Καραγεώργος 23(4), Σιμάκης 6, Ακούνια, Κουτίνας 38 (5), Παρασκευάς, Τσώλης 7(1), Τάσσος 22, Σταυροθεόδωρος, Σαριμπαλίδης 9(2), Μαυροφώτης, Αναγνωστίδης.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 11(3), Πανταζής 3(1), Γεωργαντζάς 26(5), Κοβάτσεφ 2, Ντούρλιας, Αργύρης 14(4), Αντωνίου 10(2), Καλιάρας 17, Δίκαρος 7, Τσέλιος 12(2), Νότος.

ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚ.-ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 81-72
Τα δεκαλεπτα: 20-16, 36-29, 61-52, 81-72
Διαιτητές: Πράττος-Κουκουλεκίδης
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 10, Φρύδας 9(1), Βλάχος 2, Κολότσιος 15(3), Κρεμμύδας 5(1), Κατσαρές 18(4), Τζορμπατζάκης, Γκιουλέκας 18(4), Μακρής 4.
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 2, Ματσάγγας 12(1), Δουρούκης 18(4), Τσιτσώνης 9(2), Βάσης, Ξιούρας 13(1), Σωτηράκης, Μπάλλας 18.

ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 84-78 (κ.α. 72-72)
Τα δεκαλεπτα: 17-15, 37-42, 55-56, 72-72, 84-78
Διαιτητές: Αναστασιάδης-Κωνσταντινέλλης
ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 11, Πέτκος 6(2), Τοπαλίδης, Παντής, Πονόπουλος 13(1), Θωμαϊδης 6, Στρέπκος 10, Αβραμίδης 9(3), Μακρόπουλος 18, Παουλεάνου 8(1), Αμπάρης, Κληντσάρης.
Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουντούδης): Γκογκίδης 11, Φαλάγγας, Τσατάλας 17(2), Σφακιανός, Ξένος 15(5), Τσούμας 3(1), Φαλιάκης 5(1), Μακρής 12(2), Σκουφεζής 9.

ΜΕΛΙΚΗ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 95-78
Τα δεκαλεπτα: 27-26, 49-43, 73-54, 95-78
Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χατζηκώστας
Μελίκη(Ασλανίδης): Λιόλιος 31(1), Μπόγιας, Στοϊτσης 28(2), Μαγαλιός 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης 4, Εσερπόγλου 5(1), Λαπατούρας 8, Ημερίδης 14, Παπαδόπουλος, Τζιώρος.
Φαίακας Κέρκυρας (Παπαγίκας): Τσιτσές 21, Παπαγίκας 19(3), Αυγερινός 7(2), Σκούρτης 11, Μικρομάνης 3, Βάγιας 8, Φουσέκης 9(1).

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ-ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ 61-63
Διαιτητές: Γραικός-Βασιλόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 31-33, 45-53, 61-63
Αριστοτέλης Φλώρινας: Τσιώγκας 13 (2), Τσιάμης 17 (4), Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 6 (1), Γκουτζιομήτρος 17, Σαββίδης 6 (1).
Αετοί Βέροιας: Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος 8 (2), Γκανάς, Γκεκόπουλος 9, Γιαννουζάκος 2, Μαραπίδης 7 (1), Σταυρουλάκης 14 (3), Κουσιάντζας 9, Αλευρίδης 6 (1), Ιωσηφίδης 8 (2).

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 56-64
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 23-35, 31-53, 56-64
Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 11(2), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 17(4), Αντωνίου, Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης, Παπαδόπουλος 9(1), Δαβάνης 8(1), Φίλιος 11.
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 3(1), Πανάρας 10(1), Αργύρης 8(2), Χατζής, Σούλκο, Τσιούλκας 6, Κολότσιος 3(1), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 21(4), Κατσαδούρος, Τσότσος 13.

Η βαθμολογία (σε 13 ματς):
1. Νίκη Βόλου 25 12-1
2 Αίολος Τρικάλων 24 11-2
——————————
3. ΣΚ Ιωάννινα 22 9-4
4. ΓΑΣ Μελίκης 21 8-5
5. Ίκαροι Τρικάλων 21 8-5
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 20 7-6
7. Αετοί Βέροιας 19 6-7
8. Τιτάνες Παλαμά 19 6-7
9. ΑΓΣ Ιωάννινων 18 5-8
10. Αριστοτέλης Φλώρινας 18 2-11
————————————–
11. Ολυμπιακός Βόλου 17 5-7
12. ΦΟ Αριδαίας 17 4-9
13 Φαίακας Κέρκυρας 12 0-13*. (1μ.)

Επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2):
Ολυμπιακός Βόλου-ΦΟ Αριδαίας
Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων
ΣΚ Ιωάννινα-Μελίκη
Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣΙ
Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αριστοτέλης Φλώρινας


2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα
Ελπίς Αμπεοκήπων.-Ασπίδα Ξάνθης 84-74
Μακεδονικός-Απόλλων Καλ. 65-63
Ίκαροι Σερρών-Πανσερραϊκός 59-63
ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλ. 68-59
Μέγας Αλέξανδρος -Μαντουλίδης 74-67
Λεύκιππος Ξάνθης -ΔΕΚΑ 64-46

Τα φύλλα αγώνα
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 74-67
Τα δεκαλεπτα: 22-17, 40-36, 60-48, 74-67
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Κολοκυθάς
Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής-Τσαντάκης): Γκολέμας 22(15ρ.), Φαρμάκης, Μαδεμλής 7, Γιαχανατζής 8(1), Νικολάτος 10(1), Μακούλης, Ορφανίδης 6(2), Μέλλιος 7(1), Σακαλάκης, Πισιώτης 2, Χατζηβούρκογλου, Πολυμένης 6.
Μαντουλίδης (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Δημητρόπουλος 9(1), Μπάρμπας 5, Μπακογλίδης, Τάκης 8(2), Φόρογλου 17(2), Λαγός 2, Κεραμάρης 12, Μαλανδρής 10, Πανικίδης, Ντολόπουλος, Ντίαθ , Στεργιόπουλος, Καπουράνης.

ΜΕΝΤ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛ. 68-59
Τα δεκαλεπτα: 16-11, 38-29, 49-43, 68-59
Διαιτητές: Καρακώστας-Μπούγλος Ι.
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 9, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 8(2), Γκύζης 22(4), Μιχαηλίδης 11, Γκαντίδης 4, Μπέλλος, Πασχαλίδης 6, Σιόλογκας 8.
Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 17(1), Βελισσαρίου 22(2), Χατζηλάμπρου 6, Μιχαηλίδης, Παρασκευάς, Φουρκιώτης, Βούκα 4, Δασκαλάκης 2, Κιτσούλης 8(1).

ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 84-74
Τα δεκαλεπτα: 11-21, 38-38, 65-58, 84-74
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Γκέκας
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Τασούδης 13(2), Φωτόπουλος 11(2), Μπόζιτς 6, Σαμαράς 13(3), Μύθιλλος 14(2), Δημάκης, Βουλγαράκης 3(1), Μαρκόπουλος 7, Ξηρόπουλος 10, Συμεών 7.
Ασπίδα Ξανθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 9, Δώδος 12, Ανθής, Μπόζης 15(3), Κουτσογιάννης 19, Μανδαλάκης 11(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 4(1), Καναράς 2, Καλαμπάκας 2.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 65-63
Τα δεκαλεπτα: 16-14, 29-35, 53-51, 65-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τσάνταλη
Μακεδονίκός (Γεροφώτης): Βαρδής, Τσαούσης, Καραθανάσης 5(1), Παλιαχάνης 3, Καραμπέκης 18(1), Κομμάτας 3, Φλιάτης 16(2), Τσιόγκας 12, Πρωτούλης 8(1).
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 14(2), Βογιατζής Λ., Ανδρεάδης 3(1), Κυφωνίδης 23(3), Καρασίμος 7(1), Κεραμάρης 9(1), Κόκκιος 4, Γιαννακός 3(1), Τσίγκας.

ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΔΕΚΑ 64-46
Τα δεκαλεπτα: 16-7, 34-15, 50-31, 64-46
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης
Λευκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας, Νταβουλτζόπουλος 8, Ιορδάνογλου, Στεργίου, Ιωαννίδης 5, Ζαμπάκης 9, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 12(1), Μακαρατζής 1, Γρούδος 3, Παλλάκης 3(1), Χρήστου 15.
ΔΕΚΑ (Μιχαηλίδης): Δημητριάδης 12, Βενετίδης 3(1), Μπόλδογλου 6(2), Χατζηχρήστος 2, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 15.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 59-63
Τα δεκάλεπτα: 20-18, 33-29, 52-47, 59-63
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δέλλας
Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Φραγκούλης 6(1), Σιδερίδης 14(3), Καμπέρης 4(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας 3(1), Παρχαρίδης, Αγγειοπλάστης, Μπίλιος 3(1), Κακιούζης 25(1).
Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 9, Γρίψιος 5, Γεωργιανός Ν., Γεωργιανός Π. 17(1), Τράκας 6(1), Δημητρακάς 4, Δατσιάδης, Χατζηανδρέου, Ντίνος 4, Θολιώτης 4, Κάτος 13(2), Χορτομάρης.

Η βαθμολογία (σε 14 ματς):

1.Μακεδονικός 24 11-2
2. Λεύκιππος Ξάνθης 24 11-2
——————————
3. ΜΕΝΤ 23 10-3
4. Ίκαροι Σερρών 22 10-3 (-1)
5. Πανσερραϊκός 20 8-5
6. ΕΛΠΙΣ Αμπελοκήπων 20 7-6
7. ΔΕΚΑ 19 6-7
8. Μέγας Αλέξανδρος 18 5-8
9. ΑΣΠΙΣ Ξάνθης 17 4-9
10. Κένταυρος Καλλικράτειας 17 4-9
————————————–
11. Απόλλων Καλαμαριάς 17 4-9
12. Ζέφυρος 02 16 4-8
13. Μαντουλίδης 13 0-13

Επόμενη αγωνιστική (15η 2/2):
Ασπις Ξάνθης-Ζεφυρος 02
Απόλλων Καλαμαριάς-Ίκαροι Σερρών
Πανσερραϊικός-ΜΕΝΤ
Κένταυρος Καλλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος
Μαντουλίδη-Λεύκιππος Ξάνθης
ΔΕΚΑ-Ελπίς Αμπελοκήπων

Σχετικά άρθρα