Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και τα φύλλα αγώνα μετά την ολοκλήρωση της 16ης αγωνιστικής και στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

ΚΑΟ Κορίνθου-Ερμιόνη 77-58

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Νέο Ληξούρι 72-80

Ηλυσιακός-ΣΔΥ Τρίπολης 79-60

Αχαγιά 82-Π. Φάληρο

Παναχαϊκή-Άρης Νίκαιας 74-67

Ακράτα-Γλαύκος 78-72

Χαλάνδρι-Κορωπί (10/2, 21.00)

Τα φύλλα αγώνα:

Α.Ε.Ν.Κ – Ν.Ε.Ο.Λ 72-80
Τα δεκάλεπτα: 22-24, 19-17, 12-16, 19-23
Διαιτητές: Κώτσου-Φάκαρο
Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δούβλης 3(1),Μοσχοβίτης 16(2), Μακρυγιάννης 14(2), Οικονόμου 19(2),Φραγκιαδάκης, Πρέκας 2,Γούνης, Μανούσος 14, Μιχαλάκης 4, Μαντζάκος, Φασιανός.
Ν.Ε.Ο.Λ. (Τζουγανάτος, Παπαδάτος): Αντωνάτος Γ. 5, Ιωάννου 11(2), Ρεκούνιωτης 24, Αντωνάτος Η. , Πολίτης 18(1), Συνόδινος, Θεοδωράκος 13(2), Λαμπρόπουλος 5(1), Τρυφωνοπουλος 4.

ΑΧΑΓΙΑ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 82-76
Δεκάλεπτα: 21-22, 38-40, 51-58, 82-76
Διαιτητές: Μαντήλας-Κατσαπρακάκης
ΑΧΑΓΙΑ ΄82 (Μπερδέσης): Τασόπουλος 12, Μπουρδάνος 17 (3), Σερέτης 15 (1), Καλογιάννης, Φραντζής 26 (1), Ταρνάρης 3, Χριστοδουλόπουλος, Δ. Λυμπέρης 9 (1).
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 4, Μαυροειδής 3 (1), Γραμματικός 8 (1), Τσορμπατσιόγλου 14 (2), Βούζας 3 (1), Σολωμός 15, Αγγελόπουλος 12 (1), Τσαπρούνης 5 (1), Ανδρέατος 12 (2).

ΑΚΡΑΤΑ-ΓΛΑΥΚΟΣ 78-72
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Χρηστίδης Π.
Τα δεκάλεπτα: 15-9, 35-28, 51-48, 78-72
ΑΚΡΑΤΑ (Ζίζηλας): Κυρίτσης 6, Βασιλάτος, Μουρατίδης 28 (2), Κατωπόδης 10, Πολύδερας, Κώστας, Γιαννούλης 16, Δορλής 8 (1), Γιοβάς 10 (2).
ΓΛΑΥΚΟΣ (Δεράος): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 22, Τριπολίδης, Κουκουλομμάτης 8 (2), Σπύρου, Θανόπουλος 12 (4), Παπαβασιλόπουλος 12, Λαμπρόπουλος 8, Χατζηκάλφας 8 (2), Γαλάνης, Δημάκος.

ΚΑΟΚ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 77-55
Τα δεκαλεπτα: 20-12, 39-26, 58-37, 77-55
Διαιτητές: Γεράνιος-Αγγελής
ΚΑΟ Κ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 2, Μακρής 5(1), Δανίκας 9, Αναγνωστάκης 15(3), Ντορμπάρης 5(1), Τζαϊδάς 3, Περρώτης 10, Μήτσου, Κωνσταντίνου 6(2), Αδαμόπουλος 5, Αυγενικός 9, Κόης 8(1).
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης-Σκορδής): Ευστρατίου 3(1), Αγγελής 7 (1), Θωμάς 5(1), Χάσα 10, Γκολέμης 1, Πουλής Α., Προσίλης, Σαρίκας 10, Ζώτος, Κορίζης 19, Πουλής Γ., Κατσάβελας.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ- ΣΥΛ. ΔΡΟΜΈΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 79-60
Δεκάλεπτα: 24-17, 46-35, 63-45, 79-60
Διαιτητές: Ξυλάς, Αντωνίου
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ (Λιτόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 6(2), Κελαϊδής 10(2), Μπινιάκου 8(2), Κωτσόπουλος 7, Μπακίρης, Μπάζιος 10(1), Ετζιάκα 8, Οουντίντζο-Βλαδίτσης 4, Παντζούρης 14(4), Πατσαντζόπουλος 10, Ταταράκης 2
ΣΥΛ. ΔΡΟΜΈΩΝ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Αλικάκος, Μπαλής): Χατζόπουλος 10, Καλδής 2, Αγγουράς 12(1), Παππάς, Νταγιάντης 3(1), Μικρός, Μπαλής 13, Σινανάι 6(1), Σπυράκος 4 (1), Μπουρής 10 (2).

Η βαθμολογία (σε 16 ματς):

1. ΑΟ Π. Φάληρο 27

2. Ηλυσιακός 27

3. ΚΑΟ Κορίνθου 26

4. ΝΕΟ Ληξουρίου 25

5. Άρης Νίκαιας 24

6. Παναχαϊκή 23

7. Κορωπί 23

8. Αχαγιά ’82 23

9. ΑΕΝΚ 23

10. Γλαύκος 21

11. ΑΟ Ερμιόνης 18

12. Ακράτα 18

13. Τρίπολη 17

14. Χαλάνδρι 17

* Γλαύκος και Ληξούρι έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2):

Κορωπί-ΚΑΟΚ

Ερμιονίδα-ΑΕΝΚ

ΝΕΟΛ-Ηλυσιακός

Τρίπολη-Αχαγιά

ΑΟΠΦ-Παναχαϊκή

Γλαυκος-Αρης Νίκαιας

Ακράτα-Χαλάνδρι

2ος Όμιλος

Άρης Θήβας-Ένωση Ιλίου 75-83

Πέρα-Ερμής Σχηματαρίου 63-64

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Αργοναύτης Τριγλίας 67-67 (παράταση)

Βούρειος ΑΟΛ Χίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-64

ΑΚ Χαλκίδας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-61

Τα φύλλα αγώνα:

ΒΑΟΛ-ΕΦΑΟΖ 69-64
Τα δεκαλεπτα: 14-9, 34-22, 53-50, 69-64
Διαιτητές: Χουγιάζος-Καραμπιτσάκος
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Σαμιώτης): Σιμιτσάκης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 16(2), Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 7, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 16(2), Μαρούλης 10, Τροβάς 4, Κουϊμτζής 4, Κωνσταντινάκος 9(3).
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος – Ζωηρού): Μπαλαμώτης 2, Δήμου 4, Ζαρμακούπης 14(1), Δρίβας 13(3), Αμβράζης 7, Κανελλόπουλος 9, Πιτούλης 6, Κριζέας 1, Μπένος 8.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ – ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 64-61

Διαιτητές: Πλιάκας-Ορφανός Εμ.

Δεκάλεπτα:18-18, 33-35, 46-51 64-61.

ΑΟΚ Χανιά:(Παπανικολάου): Ζανιδάκης 14 (2), Ιωακειμίδης 11 (2), Κατράνας 10 (3), Σκαμνάκης 10 (1), Κιγμέτογλου 7, Κελεσίδης 6, Μηντζαρίδης 3 (1), Αλεξίου 2, Αδοντάκης 1,Παλαιοκρασάς, Σειραδάκης, Κουρουμούσης

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια: (Αλμπάνης): Χονδρόπουλος 14 (2), Προδρόμου 14 (2), Χάρος 10 (2), Μάκαρης 8 (1) Κοντσές 7, Ζαφειρούδης 6 (1), Μυλωνάς 2,Σεϊντίνι, Δίπλαρος, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης, Καραγιάννης

ΧΒΑ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 73-61

Διαιτητές:Κοντίλης-Ελ Ανύ.
Δεκάλεπτα: 12-15, 23-32, 50-42, 73-61.

ΧΒΑ (Καλογήρου): Μπρατσιάκος 7 (1), Στεφάνου 6 (1), Παππαδης 5 (1), Κατσούλας 2, Μητσιμπόνας 20 (6), Γεωργιάδης 15 (2 τριπ., 12 ριμπ.), Σίδερης 10, Φραγκούλης 8 (1), Σταθόπουλος, Λούκας.

ΚΡΟΝΟΣ (Δεγαϊτας): Αλβέρτης, Πεππές 7, Νάτσιος 8, Ξιούρας 2, Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 10, Αρμάος, Καράμπελας 11 (1), Μαράκης 13, Κόψιας, Σαρλής, Τσάβος 10.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 75-83
Δεκάλεπτα: 17-17, 35-33, 54-58, 75-83
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Λογοθέτης
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Κόλλιας, Πανταζής 7 (1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 20 (1), Παγώνης 5 (1), Παρδακάς 16 (1), Χαρατσής 2, Γιώτης 2, Γκιζογιάννης 16 (2), Ντέντα 3, Τριανταφύλλου 2 Ανέστης 2.
ΕΝΩΣΗ ΙΛ. (Πανούλιας-Βελτσίστας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 12 (2), Γεροκώστας 18 (1), Φουντάς 8 (2), Κατσαρός, Ραλλάκης, Μπολατόγλου 17 (1), Δαρμής 4, Μπελλάς Οδ. 11 (1), Μανταλβάνος 6, Τσιουμπρής 7.

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ- ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 84-74 (67-67 κ.α.)
Δεκάλεπτα: 15-17, 32-49, 54-56, 67-67, 84-74
Διαιτητές: Ζιώγας-Τηγάνης
ΦΕΑ (Καρατζάς-Καρακατσάνης): Καστανιώτης 8, Μπαρδας 3 (1), Τσακίρης 1, Στεγιάκης 26 (3), Λίτσιος 6 (1), Μιχόπουλος 12 (1), Πανουσόπουλος, Καραλευθέρης 20, Τρικαλιώτης 3, Δρακάκης 5, Αναούνης.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος-Αβραμίδης): Καλογερόπουλος 18 (2), Λίτσο 3 Παπαδημητρίου 6 (1), Τύρλας 7, Παπουτσής 6, Πέζος 4, Σβάρνας 12, Κορομηλιάς, Σταμέλος 18 (2).

Βαθμολογία (σε 16 αγωνιστικές):

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24

2. Ερμής Σχηματαρίου 22

3. Αργοναύτης 22

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 22

5. Χαλκίδα 21

6. ΦΕΑ 21

7. Χανιά 21

8. Ένωση Ιλίου 20

9. Μίλωνας 20

10. Πέρα 19

11. Άρης Θήβας 18

12. Τα Φανάρια 18 (6-6) 12*

13. ΒΑΟΛ Χίου 17

* Ένωση Ιλίου, Χαλκίδα, Πέρα και ΒΑΟΛ Χίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

* Τα Φανάρια έχουν δύο αγώνες λιγότερους.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2):

ΑΠΑΣ-Άρης Θήβας

Ενωση Ιλίου-Πέρα

Ερμής Σχηματαρίου-ΦΕΑ

Αργοναυτης Ραφίνας-ΒΑΟΛ

ΕΦΑΟΖ-ΧΒΑ

Μίλων-ΑΟΚΧ

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Ίκαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Β.

Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα

Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας 89-58

Αριστοτέλης Φλ.-Αίολος Τρικάλων

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 98-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-12, 47-32, 77-50, 98-70
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Αναστασιάδης
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 8(2), Σαχπατζίδης 3, Καλογεράτος 30(5), Αντωνίου 3(1), Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης 6(2), Παπαδόπουλος 27(4), Δαβάνης 15, Φίλιος 6(2), Τερζόπουλος, Χρήστου.
ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 3, Ματσάγγας 3(1), Δουρούκης 13(3), Τσιτσώνης 11(3), Βάσης, Καραμπίνης 8(2), Ξιούρας 3(1), Σφουγγάρης, Σωτηράκης 17(1), Μπάλλας 12.

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 90-65
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-17, 50-34, 70-46, 90-65
Διαιτητές: Φούντζηλας-Κουκουλεκίδης
ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ (Ασλανίδης): Λιόλιος 35(5), Μαυρίδης 2, Στοϊτσης 10(2), Σαζακλίδης 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 19, Λέφας 4, Ημερίδης 15(1), Παπαδόπουλος.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 16(2), Φαλάγγας 2, Τσατάλας 14(2), Σφακιανός 7, Ξένος 11(3), Φαλιάκης, Μακρής 11(3), Σκουφεζής 4.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 89-58
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 27-9, 45-19, 66-38, 89-58
Διαιτητές: Μπουγλος Γ.-Τσάλας
ΝΙΚΗ Β.(Κοσμάτος – Καραγιώργος): Σαριμπαλίδης 3 (1), Αναγνωστίδης 7 (1), Σιμάκης 12, Ακούνια 14, Κουτίνας 17 (1), Βερτζάγιας 21 (3), Παρασκευάς 2, Βαλής, Δελεντζές 8, Μαυροφώτης 5 (1).
ΦΑΙΑΚΑΣ (Τσιτσές): Τσιτσές 14, Φουσέκης 5 (1), Παπαγίκας 4 (1), Αυγερινός 33 (9), Μικρομάνης, Βάγιας 2.

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας 60-88
Δεκάλεπτα: 11-19, 24-40, 45-66, 60-88
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος
Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Τρομπούκης 2, Αναστασιάδης 8(1), Σιδηρόπουλος 6(2), Γιαννουζάκος 2, Γκεκόπουλος 4, Γαβριηλίδης, Κουσιάντζας 6, Σταυρουλάκης 5, Μαραπίδης 12(2), Αλευρίδης 6, Ιωσηφίδης 6, Γκανάς 3(1).
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας 5(1), Ψυχογιός 7(2), Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 17(4), Δίκαρος 6, Κοβάτσεβ 8(2), Τσέλιος 9(1), Ντούρλιας 2, Αργύρης 11(3), Αντωνίου 9(1), Καλλιάρας 9, Νότος.

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίολος Τρικάλων 50-65
Δεκάλεπτα: 9-17, 20-35, 36-52, 50-65
Διαιτητές: Σιταρίδης-Τσάνταλη
Αριστοτέλης Φλώρινας (Ντάγιος): Τσιάμης 12(2), Μπέλλης, Βασιλείου 2, Ντρίζα Τ., Οικονόμου, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 10(2), Γκουτζιομήτρος 9(1), Σαββίδης 2, Παπούλιας 9, Καραδήσογλου 4.
Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 10(2), Πανάρας 13(3), Αργύρης, Χατζής 1, Τριανταφύλλου, Σούλκο, Τσιούλκας 4, Κολότσιος 4, Σπηλιόπουλος 17(2), Κατσαδούρος 7(1), Τσότσος 9.

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου 100-63

Δεκάλεπτα: 24-15, 54-29, 82-51, 100-63
Διαιτητές: Μαραμής-Καρακώστας
Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 4, Κολότσιος 13(3), Κρεμμύδας 5(1), Κατσαρές 26(5), Τζορμπατζάκης 5(1), Ραμίδης, Μέξης 13, Μπάρδας 6, Γκιουλέκας 17(2), Μακρής 11(1).
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χρονάιος, Μπεκρής 3, Μπούρας 2, Ιλτσόγλου 17(2), Μπόγδανος 7, Μπουσκολίτης Φ., Μπουσκολίτης Β., 18(2), Σκαμάγκας 1, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 14.

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1. Αίολος Τρικάλων 26

2. Νίκη Βόλου 26

3. ΣΚ Ιωάννινα 24

4. Ικαροι Τρικάλων 23

5. ΓΑΣ Μελίκης 22

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 22

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 20

8. Τιτάνες Παλαμά 20

9. Ολυμπιακός Βόλου 19

10. Αετοί Βέροιας 19

11. ΦΟ Αριδαίας 18

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 17

13. Φαίακας Κέρκυρας 13

*Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης
Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων
ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου
Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας
Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας
ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Τρικάλων
Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας


4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Μακεδονικός-Ασπίς Ξάνθης

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς

Μ. Αλέξανδρος-Πανσερραϊκός

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλ.

ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης

Ζέφυρος 02-Ελπίς Αμπελοκήπων

ΜΕΝΤ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. 74-59
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-18, 40-34, 59-48, 74-59
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 6, Ζυγούρης, Ζεϊμπέκης 3 (1), Ρόκουτης 13 (2), Γκύζης 8, Μιχαϊλίδης 16 (1), Μπέλος 6, Καμπίδης 4, Πασχαλίδης 19, Μανδράς, Ντέμης
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛ. (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής 3 (1), Βογιατζής Λ., Σκεμπής 5, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13 (1), Καρασίμος 12, Κεραμάρης 15 (2), Μακρής, Γκόρτσος 9 (1), Γιαννακός 2, Τσίγκας, Μπαφίλης.

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλλικράτειας 71-59
Δεκάλεπτα: 20-15, 43-28, 60-37, 71-59
Διαιτητές: Γιαννούλης Α.-Νέδογλου
Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας 3(1), Σταμπολής 3, Νταβουλτζόπουλος 6, Στεργίου 3(1), Χρήστου 7, Ιωαννίδης 3(1), Ζαμπάκης 5(1), Βοϊβατόπουλος 11, Νικολόπουλος 13(3), Μακαρατζής 7(1), Γρούδος 10(1), Παλλάκης.
Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης Α. 14(2), Βελισσαρίου 10(2), Χατζηλάμπρου 6, Φλετούρης 2, Φουρκιώτης 4, Βούκα 5, Δασκαλάκης 8, Κιτσούλης 10.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 83-76
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-16, 31-42, 53-60, 83-76
Διαιτητές: Μελανίδης-Τοπαλίδης
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ (Γεροφώτης): Βαρδής 5(1), Τσαούσης, Καραθανάσης 13(2), Παλιαχάνης 4, Καραμπέκης 15(2), Κομμάτας, Φλιάτης 16(2), Δασκαλόπουλος, Λυχριδάς, Τσιόγκας 14, Πρωτούλης 18(3).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Στεφανίδης-Κασαρτζίδης): Παυλάκης, Παπαδάκης 11(2), Δώδος 4, Τερζάκης, Μπόζης 19(2), Κουτσογιάννης 12, Μανδαλάκης 10(2), Μπουραζάνης 2, Κάλφας 3(1), Καναράς 2, Καλαμπάκας 13(1).

ΔΕΚΑ-ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ 74-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-27, 39-36, 54-51, 74-71
Διαιτητές: Σελεβός-Μπαχτσεβανόπουλος
ΔΕΚΑ (Μιχαηλίδης-Χατζηβρέττας): Δημητριάδης 8, Τσιμερίκας 4, Χατζηχρήστος 18, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 14(2), Παπασάβογλου Αν. 12(4), Θεογιάννης, Νούσκαλης, Μπόλδογλου, Καρανώτας Τ. 4, Παπασάβογλου Αρ. 8(2), Καλαποθαράκος 4.
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ (Καραμανώλης-Ρεφατλλάρι): Μπάρμπας 16(1), Τάκης 16, Φόρογλου 1, Λαγός 11, Κεραμάρης 15(2), Μαλανδρής 10, Ντολόπουλος 2, Βουλκίδης.

ΖΕΦΥΡΟΣ-ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 67-75
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-15, 42-35, 48-54, 67-75
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ.-Τζεκάκης
ΖΕΦΥΡΟΣ (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης , Αποστόλου 18(2), Κουλαξής 6(1), Ματενίδης 9(1), Γιαννάκης 3(1), Παγωνίδης, Μόρας 5, Μπάμπος, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 14, Σαρρής 12(2).
ΕΛΠΙΔΑ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Γκούμας-Γουλτίδης): Τασούδης 9(2), Φωτόπουλος 15(1), Μπόζιτς, Σαμαράς, Μύθιλλος 17(2), Δημάκης, Βουλγαράκης, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 11(1), Ξηρόπουλος 17(3), Κουμανιώτης, Συμεών 6.

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1. Λεύκιππος Ξάνθης 26

2. Μακεδονικός 24

3. Ικαροι Σερρών 24

4. ΜΕΝΤ 24

5. Πανσερραϊκός 23

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 22

7. ΔΕΚΑ 20

8. Κένταυρος Καλικράτειας 19

9. Ασπίδα Ξάνθης 19

10. Μέγας Αλέξανδρος 19

11. Απόλλων Καλαμαριάς 18

12. Ζέφυρος 17

13. Μαντουλίδης 14

*Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

**Οι Ικαροι Σερρών ξεκίνησαν τη σεζόν με -1 βαθμό.

Η επόμενη αγωνιστική (17η / 23/2)
Ασπίδα Ξάνθης – Ίκαροι Σερρών
Απόλλων Καλαμαριάς – Μέγας Αλέξανδρος
Πανσερραϊκός – Λεύκιππος Ξάνθης
Κένταυρος Καλ. – ΔΕΚΑ
Ελπίς Αμπελοκήπων – Μαντουλίδης
Ζέφυρος – Μακεδονικός
ρεπό: ΜΕΝΤ

Σχετικά άρθρα