Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστικ και στους 4 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου
ΓΣ Κορωπίου-ΚΑΟ Κορίνθου 77-86
ΑΟ Ερμιόνης-ΑΕΝ Κηφισιάς 63-86
Νέο Ληξούριο-Ηλυσιακός 79-58
ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΟ Αχαγιά 82 70-77
ΑΟ Π. Φαλήρου-Παναχαϊκή 82-80 (70-70 α παρ. 59-59 κ.α.)
ΑΟ Γλαύκος-Άρης Νίκαιας 73-80
ΑΟ Ακράτα-ΑΟΚ Χαλάνδρι 72-82

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΕΟΛ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 79-58
Τα δεκαλεπτα: 26-10, 44-31, 56-53, 79-58
Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 16 (1), Ιωάννου 8 (2), Αντωνάτος Η., Τρυφωνόπουλος 2, Ρεκουνιώτης 8, Πολίτης 35 (6), Θεοδωράκος 10(3),Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος.
Ηλυσιακός (Καυκής-Λιτόπουλος): Γραμματίκας 11 (2),Κελαϊδής 5, Μπινιάκου 4,Κοτσόπουλος 11, Πλευράκης, Οουντίτζο 1, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος, Ετζιάκα 10, Παντζούρης 14(1).

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-Α.Ε.Ν.ΚΗΦΙΣΙΑΣ 63-86
Τα δεκαλεπτα: 19-23 37-42 53-66 63-86
Διαιτητές: Ελ Ανυ – Τσακιράκη
Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Καλαϊτζάκης – Σκορδής): Ευστρατίου 7(1), Αγγελής 15 (1), Θωμάς 8 (1),Χάσα 11, Γκολέμης 7 (1),Πουλής Α. , Προσίλης 7 (1), Σαρίκας 2, Κατσάβελας, Πουλής Α. , Κορίζης 5, Πουλής Γ. 1.
ΑΕΝΚηφισιάς (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δούβλης 12 (1), Μοσχοβίτης 15 (2),Μακρυγιάννης 17 (5), Οικονόμου 12 (1),Φραγκιαδάκης, Πρέκας, Μανούσος 20 (1), Μιχαλάκης 2, Γούνης 2, Φασιανός 8 (2), Γιακουμής, Μαντζάκος.

ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 77- 86
Διαιτητές: Κοντίλης, Κατσαπρακάκης
Τα δεκάλεπτα: 22-14, 44-31, 59-59, 77-86
ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος-Κουκουζέλης): Ιωάννου 11 (1), Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 11 (2), Κεχρής 2, Γκιόκας, Κούτρας 3 (1), Μερκούρης 8 (2), Αργυρόπουλος 4, Κλασίδης, Κουτουφάς 24 (1), Παπαδάκης, Μερκεβίτσιους 14.
ΚΑΟ Κορίνθου (Ρουμελιώτης, Διαμαντίδης): Μπούτρης, Μακρής, Δανίκας 2, Αναγνωστάκης 13, Πάκοβ, Τζαιδάς, Αυγενικός 11 (1), Περρωτής 20, Μήτσου 7 (1), Κωνσταντίνου 13 (4), Κόης 14 (2), Αδαμόπουλος 6 (1).

ΑΟΠΦ-ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 82-80 β’ παρ. (59-59 κ.α., 70-70 α’ παρ.)
Τα δεκαλεπτα: 22-16, 34-30, 44-47, 59-59 κ.α., 70-70 α’ παρ. 82-80 β. παρ
Διαιτητές: Κωτσου-Ξυλάς
ΑΟΠΦ (Παπαδάτος-Καμαριώτης): Βαλιώτης 2, Βαϊδάκης 9, Μαυροειδής, Γραμματικός 20 (4), Τσορμπατσιόγλου 4, Βούζας 8 (1), Καψαρίδης 7, Σολωμός 26, Τσαπρούνης 6.
Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 16, Βανδώρος 1, Γατσούλης, Νικολάου 12, Τσουλέας 10 (2), Λυμπερέας 4, Γκόβας 22 (4), Μπαρδακας 15, Κουμανιώτης, Οικονομόπουλος.

Η βαθμολογία (σε 17 αγώνες):

1. Νέο Ληξούριο 31 (14-3) 17
2. ΑΟ. Π. Φάληρο 30 (13-4) 17
—————————
3. Ηλυσιακός 30 (13-4) 17
4. ΚΑΟ Κορίνθου 30 (13-4) 17
5. Άρης Νίκαιας 27 (10-7) 17
6.Αχαγιά ’82 27 (10-7) 17
7. ΑΕΝΚ 26 (9-8) 17
8. Παναχαϊκή 26 (9-8) 17
9. Κορωπί 26 (9-8) 17
———————————
10. Γλαύκος 24 (7-10) 17
———————————
11. Ακράτα 21 (4-13) 17
12. ΑΟ Ερμιόνης 20 (3-14) 17
13. Χαλάνδρι 20 (3-14) 17
14. Τρίπολη 19 (2-15) 17

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3):
ΑΕΝΚ-Κορωπί
Ηλυσιακός-Ερμιονίδα
Αχαγιά 82-ΝΕΟΛ
Παναχαϊκή-Τρίπολη
Άρης Νίκαιας-ΑΟΠΦ
Χαλανδρι-Γλαύκος
ΚΑΟΚ-Ακράτα

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα:
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια-Άρης Θήβας 81-79
Ένωση Ιλίου-ΑΣ Πέρα 73-61
Ερμής Σχηματαρίου-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 72-83
Αργοναύτης Τριγλίας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου 72-81
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΚ Χαλκίδας 77-62
ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟΚ Χανιά 80-57

Τα φύλλα αγώνα:
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΒΑΟΛ 72-81
Διαιτητές: Καρανικόλα – Βαλούρδος
Τα δεκάλεπτα: 23-14, 40-38, 52-54, 72-81
Aργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Γιαννακόπουλος 7, Παπακώστας, Λίτσο 18(3), Παπαδημητρίου 7, Τύρλας 8, Παπουτσής 26(5), Πεζός, Μητσάκης, Σβάρνας, Κορομηλάς 2, Σταμέλος 4.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 14, Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 12, Τσουρής 23(1), Μαρούλης 21, Τροβάς 8(2), Κουϊμτζής, Κωνσταντινάκος, Σιμιτσάκης, Κουτσαντωνάκης.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ-ΠΕΡΑ 73-61
Τα δεκαλεπτα: 19-21, 32-36, 49-46, 73-61
Διαιτητές: Αντωνιάδης-Ασλανίδης
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας-Βελτσίστας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 8 (1), Γεροκώστας 2, Φουντάς 6 (1), Ραλλάκης 6, Κατσαρός, Ραλλάκης, Μπολατόγλου 19 (2), Μπελλάς Οδ. 9 (1), Μανταλβάνος 21, Τσιουμπρής 2, Βάτσιος. Δαρμής.
Πέρα (Γκαναβιάς): Βάρδαλος 2, Μαντάκας, Βλάχος 2, Δρόσος, Βλάχος 13 (1), Ζακυνθινός 3 (1), Τσολάκης 10 (1), Πεφάνης, κεφαλάς 9, Μαντάς 2, Γονίδης, Βαρσαμούλης 17, Καβαλαράκης 3.

ΕΦΑΟΖ-ΑΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 77-62
Τα δεκαλεπτα: 20-15, 40-24, 57-39, 77-62
Διαιτητες: Ασημακακη, Μαρινακης
ΕΦΑΟΖ (Μανος-Ζωηρού): Μαυροειδακος, Μπαλαμωτης 3 (1), Δημου 2, Ζαρμακουπης 17 (2), Δριβας 8 (1), Σταυρου, Αμβραζης 14(2), Κανελλοπουλος 17 (1), Πιτουλης 8(1), Κριζεας, Μπενος 8.
ΧΒΑ (Καλογηρου-Τσουμανης): Ντουζιδης 3 (1), Μπρατσιακος 12 (1), Παπαδης 6, Στεφανου 2, Κατσουλας 12, Σταθοπουλος Ε., Σταθοπουλος Δ., Μητσιμπονας 8, Γεωργιαδης 9(1), Λουκας, Σιδερης 2, Φραγκουλης 8.

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 72-83
Τα δεκάλεπτα: 17-19, 37-43, 53-63, 72-83
Διαιτητές: Φάκαρος, Μακρόπουλος
Σχηματάρι (Οικονόμου): Δημητριάδης 25 (2), Καρακωσταντάκης 3, Γκοντόπουλος 9 (2), Κουλούρης, Σακελλαράκης 7, Χαλιός 2, Μιχαήλ 11 (1), Γεωργίου 7 (1), Κοπακάκης 5 (1), Γιανναλέτσος 3(1).
ΦΕΑ (Καρατζάς-Καρακατσάνης): Καστανιώτης 8, Μπάρδας 15 (1), Τσακίρης 2, Καραλευθέρης 17 (1), Στεργιάκης 17 (1), Τρικαλιώτης 7 (1), Δρακάκης 4, Πανουσόπουλος, Μοίρας, Μιχόπουλος 7(1), Λίτσος 7.

ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ-ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ 80-57
Τα δεκάλεπτα: 21-13, 43-26, 65-36, 80-57
Διαιτητές: Καμήτσος, Λογοθέτης
Μίλων (Καραγιάννης): Χωματάς 5(1), Μπελίτσης 9, Ζούκας 11, Παπαδάκης 18(3), Ψυλέας 9 (3), Καραγιαννίδης 10, Εξηνταβελώνης 2, Μοσόρας 3(1), Γαλάνης 5(1), Ανδρεόπουλος 6, Σουληνάρης 2.
Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 4(1), Ιωακειμίδης 16 (5), Αλεξίου 4, Ζανιδάκης 4, Κατράνας 7(1), Μηντζαρίδης 8, Κιγμέτογλου 12(1), Αδοντάκης 2.

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)
1.ΕΦΑΟΖ 27 (11-5) 16
2. ΦΕΑ 25 (9-7) 16
—————————————————
3. Ερμής Σχηματαρίου 25 (9-7) 16
4. ΑΟΚ Χανιά 24 (8-8) 16
5. Ένωση Ιλίου 24 (9-6) 15*
6. Αργοναύτης 24 (9-7) 16
7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 23 (8-7) 15
8. XBA 23 (8-7) 15
9. ΒΑΟΛ 23 (7-9) 16
—————————————————
10. Πέρα 22 (6-10) 16
—————————————————
11. Μίλωνας 22 (7-8) 15
12.Τα Φανάρια 21 (7-7) 14*
13. Άρης Θήβας 20 (4-12) 16

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3):
Πέρα-ΑΠΑΣ
ΦΕΑ-Ένωση Ιλίου
ΒΑΟΛ-Ερμής Σχηματαρίου
ΧΒΑ-Αργοναύτης
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ
Άρης Θήβας-Μίλων

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης 64-80

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων 82-77

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου 96-87

Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας 71-91

Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας 80-61

ΦΟ Αριδαίας-Ίκαροι Τρικάλων 65-71

Τα φύλλα αγώνα:

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 96-87

Τα δεκάλεπτα: 28-21, 49-47, 74-65, 96-87

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Πράττος

IBC (Παπαδόπουλος-Χαντζάρας-Μπάθας): Ζαμπέτης 6(2), Ματσάγγας, Δουρούκης 14(3), Τσιτσώνης 10(2), Βάσης 10(2), Καραμπίνης 2, Ξιούρας 18(5), Σωτηράκης 16, Μπάλλας 20(2)

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος-Καραγιώργος): Καραγεώργος 6(2), Βερτζάγιας 2, Σαριμπαλίδης 14(4), Σιμάκης 2, Κουτίνας 28(3), Μαυροφώτης Παρασκευάς 6(1), Τσώλης 18(3), Τάσσος 1

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ-ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ 80-61

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 22-16, 46-27, 58-42, 80-61
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Καντερές
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 4, Πανάρας 19(5), Αργύρης 6(1), Χατζής, Σούλκο 6, Τσιούλκας 3, Κολότσιος 9(2), Τριανταφύλλου 3(1), Γοργότσης 2, Σπηλιόπουλος 8(2), Κατσαδούρος 8(1), Τσότσος 13(1).
ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γεωργιάδης): Αλευρίδης 13(1), Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος, Γκεκόπουλος 6, Κουσιάντζας 10, Σταυρουλάκης 9, Μαραπίδης 15(5), Ιωσηφίδης 8(2), Γκανάς.

ΑΡΙΔΑΙΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 65-71
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-22, 29-44, 46-60, 65-71
Διαιτητές: Φούντζηλας-Κωνής
ΑΡΙΔΑΙΑ (Τζιβάνης): Γεωργάκης 13(1), Πέτκος 8(2), Παντής, Πετρούδης, Στρέπκος, Πονόπουλος 2, Θωμαϊδης, 7 Αβραμίδης 9(2), Κληντσάρης, Μακρόπουλος 20, Παουλεάνου 7, Αμπάρης
ΙΚΑΡΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Σδράκας): Φρύδας 7(1), Βλάχος 3(1), Κολότσιος 11(3), Κρεμμύδας 11(3), Κατσαρές 16(1), Τζορμπατζάκης, Μέξης 6, Μπάρδας, Μακρής 8, Γκιουλέκας 10.

Η βαθμολογία (σε 17 ματς):

1 Αίολος Τρικάλων 30 (14-2) 16
2. Νίκη Βόλου 29 (13-3) 16
——————————
3. ΣΚ Ιωάννινα 27 (11-5) 16
4. Ίκαροι Τρικάλων 27 (11-5) 16
5. ΓΑΣ Μελίκης 26 (10-6) 16
6. Αναγέννηση Καρδίτσας 24 (9-6) 15
7.ΑΓΣ Ιωάννινων 23 (7-9) 16
8. Τιτάνες Παλαμά 23 (7-9) 16
9. Ολυμπιακός Βόλου 21 (6-9) 15
10. Αετοί Βέροιας 21 (6-9) 15
————————————–
11.Αριστοτέλης Φλώρινας 20 (4-12) 16
12.ΦΟ Αριδαίας 19 (4-11) 15
13 Φαίακας Κέρκυρας 14 (0-15*) (1μ.) 16

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ολυμπιακός Βόλου (14:00)
Νίκη Βόλου – Τιτάνες Παλαμά
Αριστοτέλης Φλ. – ΣΚ Ιωάννινα
Αετοί Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αίολος Τρικάλων
Μελίκη – Αριδαία
ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Ασπίς Ξάνθη-Ίκαροι Σερρών 71-79 (60-60 κ.α., 66-66 α’ παρ.)

Απόλλων Καλαμαριάς-Μέγας Αλέξανδρος 66-57

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης 65-63

Κένταυρος Καλικ. – ΔΕΚΑ (26/2)

Ελπίς Αμπελοκήπων-Μαντουλίδης

Ζέφυρος 02-Μακεδονικός 60-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ-ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 66-57
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-11, 39-22, 52-43, 66-57
Διαιτητές: Σελεβός-Αγραφιώτης Β.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 18(3), Βαρδαβάς, Βογιατζής Λ., Σκέμπης 7, Γεροστάθης, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(1), Καρασίμος 8, Κεραμάρης 14(3), Κόκκιος 6, Γιαννακός, Τσίγκας.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γαλής): Σουλτάνης 10(2), Γκολέμας 8, Μαδεμλής 3, Γιαχανατζής 10(2), Νικολάτος 9, Μαλλολάρι 8, Ορφανίδης, Μέλλιος, Πισιώτης 3(1), Χατζηβούρκογλου, Τσαουσίδης 3, Πολυμένης 3.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 65-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-13, 30-30, 46-47, 65-63
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηκώστας
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Θεοδωρίδης-Ιωσηφίδης): Συμεωνίδης 8, Γρίψιος 11, Γεωργιανός Π. 19(2), Τράκας 6(1), Δημητρακάς 3(1), Χατζηανδρέου, Ντίνος 8, Θολιώτης 2, Σταματόπουλος, Κάτος 7(1), Χορτομάρης 1.
ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ (Βαχαρίδης-Μαγιάννης): Στύλας 8(1), Σταμπουλής 10(1), Νταβουλτζόπουλος 2, Ιορδάνογλου, Στεργίου, Ζαμπάκης 2, Βοϊβατόπουλος 13(1), Νικολόπουλος, Γρούδος 2, Παλλάκης 13(1), Χρήστου 13.

Επόμενη αγωνιστική (18η, 8/3)
ΜΕΝΤ – Ασπίδα Ξάνθης (17:00)
Λεύκιππος Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς
ΔΕΚΑ – Πανσερραϊκός
Μαντουλίδης – Κένταυρος Καλ.
Μακεδονικός – Ελπίς Αμπελοκήπων
Ίκαροι Σερρών – Ζέφυρος
ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος

Σχετικά άρθρα