1ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα

ΑΕΝ Κηφισιάς-ΓΣ Κορωπίου 72-59
Ηλυσιακός-ΑΟ Ερμιόνης 65-50
Άρης Νίκαιας-ΑΟ Π. Φαλήρου 72-78
ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Γλαύκος 75-72 παρ. (63-63 κ.α)
ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΟ Ακράτα 98-59
ΑΟ Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου (αναβολή)
Παναχαϊκή-ΣΔΥ Τρίπολης (αναβολή)

Τα φύλλα αγώνα:

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ-ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 65-50
Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-32, 42-40, 65-50
Διαιτητές: Διαιτητές: Ασημακάκη-Κωστής
Ηλυσιακός ΑΟ (Δημητρόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 5(1), Κελαϊδής 7(2), Φώτσης 16(2), Μπινιάκου 5(1), Κωτσόπουλος 3(1), Μπακίρης 3(1), Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης 6, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 3(1), Ετζιάκα 10.
Ερμιόνης (Καλαϊτζάκης, Σκόρδης): Ευστρατίου 4, Αγγελής 14(2), Θωμάς 6, Χάσα 9, Γκολέμης 3(1), Πουλής Α., Σαρίκας 14, Πουλής Α., Κατσάβελας, Ζώτος, Πουλής Γ.

ΚΑΟΚ-ΑΚΡΑΤΑ 98-59
Τα δεκαλεπτα: 28-15, 46-35, 71-42, 98-59
Διαιτητές: Κοτσίρης-Ξηροκώστας
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ (Ρουμελιώτης – Διαμαντίδης): Μπούτρης 2, Μακρής 9(2), Δανίκας 14, Αναγνωστάκης 6, Λάκοβ 17(2), Τζαϊδάς 4, Περρώτης 6, Μήτσου 7(1), Κωνσταντίνου 20(5), Αδαμόπουλος 6, Κόης 7(1).
Ακράτα (Βαρβιτσιώτης-Ζίζηλας): Ζίζηλας, Σαχίτι, Κυρίτσης 9, Μουρατίδης 26 (2), Πολύδερας, Πετρόπουλος 2.

Α.Ε.Ν..ΚΗΦΙΣΙΑΣ- Γ..Σ. ΚΟΡΩΠΙ 72-59
Τα Δεκαλεπτα: 23-19, 14-12, 12-18, 23-10
Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Αντωνιάδης
Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός-Λαγοπόδης): Δούβλης 6, Μοσχοβίτης 11(1), Μακρυγιάννης 15(2), Οικονόμου 11(1), Πρέκας 3, Γούνης, Μανούσος 13, Σπάχια, Φασιανός 7(1), Μιχαλάκης 6(1).
Γ.Σ.Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Ιωάννου 12, Κατωπόδης 5(1), Κεχρης 2, Κούτρας 4, Μερκούρης 5(1), Αργυροπούλος, Γκιόκας 2, Κουτουφάς 24(2), Μερκεβίτσιους 5.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1. ΑΟ. Π. Φάληρο 32 (14-4) 18
2. Ηλυσιακός 32 (14-4) 18
—————————
3. ΚΑΟ Κορίνθου 32 (14-4) 18
4. Νέο Ληξούριο 31 (14-3) 17*
5. Άρης Νίκαιας 28 (10-8) 18
6. ΑΕΝΚ 28 (10-8) 18
7. Αχαγιά ’82 27 (10-7) 17*
8. Κορωπί 27 (9-9) 18
9. Παναχαϊκή 26 (9-8) 17 *
———————————
10. Γλαύκος 25 (7-11) 18
———————————
11. Χαλάνδρι 22 (4-14) 18
12. Ακράτα 22 (4-14) 18
13. ΑΟ Ερμιόνης 21 (3-15) 18
14. Τρίπολη 19 (2-15) 17*

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3):
Κορωπί-Ηλυσιακός
Ερμιονίδα-Αχαγιά 82
ΝΕΟΛ-Παναχαϊκή
Τριπολη-Άρης Νίκαιας
Γλαύκος-ΑΟΠΦ
Ακράτα-ΑΕΝΚ
Χαλάνδρι-ΚΑΟΚ

2ος όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα:

ΑΣ Πέρα-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 80-77
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ένωση Ιλίου 88-80
ΑΟΛ Χίου-Ερμής Σχηματαρίου 59-64
ΑΚ Χαλκίδας-Αργοναύτης Τριγλίας 81-79 παρ. (74-74 κ.α.)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-71
Άρης Θήβας-ΑΟΝΣ Μίλων 76-56

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΡΑ-ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 80-77
Τα δεκάλεπτα: 22-7,42-34, 62-54, 80-77
Διαιτητές: Φάκαρος-Μαρίγλη σωτηρίας
Πέρα (Γκαναβίας-Φέρτης): Βαρδάλος 5 (1), Δρόσος 6 (2), Βλάχος 3, Ζκυνθινός 31 (5), Τσολάκης 21 (3), Κεφαλάς, Πεφάνης, Μαντάς 4, Γονίδης 3(1), Βαρσαμούλης 7.
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Πρόκος-Ονάσογλου): Κοντσές 9 (1), Ζαφιρούδης 18 (3), Χονδρόπουλος 13 (3), Πολίτης 5 (1), Κακαρης 5 (1), Προδρόμου 16 16 (2), Χάρος 7 (2), Μυλωνάς.

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ-ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 59-64
Τα δεκάλεπτα: 20-21, 11-5, 8-23, 20-15
Διαιτητές: Πλιάκας-Χρηστίδης Π
ΒΑΟΛ Χιου (Βουλικας-Συμιακακης): Φουντουλακος, Ανδρουλάκης 1 Σουλικας 12(1) Βουλικας,Φερεντινος, Παπαδόπουλος 9, Τσουρής 8(1), Μαρουλης 9, Τροβας 6, Κουιμτζης 2, Σιμιτσακης 2,Κωσταντινακος 10 (2).
Ερμης Σχηματαρίου (Οικονομου): Καρακωσταντακης 4, Γκοντοπουλος 16(3), Σακελλαρακης, Μιχαήλ,Γεωργίου 6(2) Κοπακακης, Χαλιος 6, Κουλουρης 6(2), Σιδέρης, Δημητριαδης 26 (2).

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΜΙΛΩΝ 76-56
Διαιτητές: Κοντίλης-Χριστινάκης
Τα δεκαλεπτα: 18-12, 38-36, 60-39, 76-56

ΦΕΑ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 88-80
Τα δεκαλεπτα: 21-17, 18-25, 16-17, 33-21
Διαιτητές: Καλογριάς-Μαρτινάκος
ΦΕΑ (Καρατζάς-Καρακατσάνης): Καστανιώτης 6, Μπάρδας 19 (3), Τσακίρης 4, Καραλευθέρης 10 (1), Στεργιάκης 24 (1), Τρικαλιώτης 2, Λίτσιο 6, Μιχόπουλος 5 (1), Πανουσόπουλος.
Ενωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Ι. 16 (3), Γεροκωστας 7, Φουντάς 4, Μπολατογλου 25 (2), Δαρμής 6 (2), Μπέλλας Οδ. 6, Ραλλάκης, Μανταλβάνος 10, Τσιουμπρής.

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1.ΕΦΑΟΖ 29 (12-5) 17
2. ΦΕΑ 27 (10-7) 17
—————————————————
3. Ερμής Σχηματαρίου 27 (20-7) 17
4. Ένωση Ιλίου 26 (10-7) 17
5. Αργοναύτης 25 (8-9) 17
6. XBA 25 (9-7) 16
7. Πέρα 24 (7-10) 17
8. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 24 (8-8) 16
9. ΑΟΚ Χανιά 24 (8-8) 16
—————————————————
10. ΒΑΟΛ 24 (7-10) 17
—————————————————
11. 17 Τα Φανάρια 24 (8-8) 16
12. Μίλωνας 23 (7-9) 16
13. Άρης Θήβας 22 (5-12) 17

* Ο Αίαντας Αυλίδας αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα πριν από την ολοκλήρωση του α΄γύρου

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3):
Ενωση Ιλίου-ΒΑΟΛ
Ερμής Σχηματαρίου-ΧΒΑ
Αργοναυτης Τριγλίας-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Μιλων-Πέρα
ΑΟΚΧ-Άρης Θήβας
ΑΠΑΣ-ΦΕΑ (14/3)

1ος όμιλος Βορρά:

Τα αποτελέσματα:
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Ολυμπιακός Βόλου 88-63
Νίκη Βόλου – Τιτάνες Παλαμά 85-61
Αριστοτέλης Φλ. – ΣΚ Ιωάννινα 63-70
Αετοί Βέροιας – Φαίακας Κέρκυρας 79-52
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αίολος Τρικάλων 63-79
Μελίκη – Αριδαία 86-73
ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

Τα φύλλα αγώνα:

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 88-63
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-16, 44-31, 69-47, 88-63
Διαιτητές: Παπανικολάου-Λυγούρας
ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 2, Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 19(4), Αντωνίου, Σβώλης 8(2), Παπανικολάου 9, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 21(1), Δαβάνης 23(3), Φίλιος 2, Τζίμας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βλιώρας): Μπεκρής 12(2), Μπούρας 2, Ίλτσογλου 14(2), Σπανόπουλος 4, Μπόγδανος 26(2), Μπουσκολίτης, Σκαμαγκάς, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 2.

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ – ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑ 86-73
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-21, 50-34, 69-52, 86-73
Διαιτητές: Δέλλας-Κωνσταντινέλης
ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 27(5), Στοϊτσης 23(3), Ντόβας, Μαγαλιός 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης 2, Εσερπόγλου, Παπαδόπουλος 2, Λέφας 1, Ημερίδης 26(1).
ΑΡΙΔΑΙΑ (Τζιβάνης): Κανονίδης, Θωμαϊδης, Πέτκος 11(3), Πετρούδης 4, Στρέπκος, Πάντης, Πονόπουλος, Γεωργάκης 10, Μακρόπουλος 29(4), Παουλεάνου 15(1), Κληντσάρης 2.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 85-61
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-16, 44-29, 69-43, 85-61
Διαιτητές: Μαραμής-Κοντογιάννης
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος): Καραγεώργος 9(3), Βερτζάγιας 1, Σαριμπαλίδης 5, Σιμάκης 10(2), Κουτίνας 16(1), Παρασκευάς 10, Τσιώλης 9(1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 7, Μαυροφώτης, Δελεντζές 2, Ακούνια 10.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10(1), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 13(1), Σφακιανός 3(1), Ξένος 14(4), Τσούμας 11(1), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 6(2), Σκουφεζής 1.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ-ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 63-79
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-20, 31-35, 48-59, 63-79
Διαιτητές: Σταματόπουλος-Μπουγλος Ι.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κρομμύδας): Ψυχογιός, Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 23(3), Δίκαρος, Κοβάτσεβ 9(1), Μπιρνάρας, Τσέλιος, Αργύρης 12(2), Αντωνίου 6, Καλλιάρας 8, Νότος, Ντούρλιας.
ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ (Φόρος): Ρούζιος 4, Πανάρας 23(3), Αργύρης 11(1), Χατζής 2, Σούλκο 4, Τσιούλκας 2, Κολότσιος 2, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 16(4), Κατσαδούρος 7(1), Τσότσος 8.

ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 79-52
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-11, 44-19, 68-36, 79-52
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηκώστας
ΑΕΤΟΙ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γεωργιάδης): Τρομπούκης 6, Αναστασιάδης 4(1), Σιδηρόπουλος 8(2), Γκεκόπουλος 13, Γαβριηλίδης 3(1), Κουσιάντζας 16, Σταυρουλάκης 3(1), Μαραπίδης 2, Ζησιός, Αλευρίδης 4, Ιωσηφίδης 12(1), Γκανάς 8(2).
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (Αυγερινός): Τσιτσές 16, Αυγερινός 15(1), Βάγιας 14, Φουσέκης 7, Θεοδώτος.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3)
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Τιτάνες Παλαμά – Αριστοτέλης Φλ.
ΣΚ Ιωάννινα – Αετοί Βέροιας
Φαίακας Κέρκυρας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Αριδαία – ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ίκαροι Τρικάλων – Μελίκη
ρεπό: Αίολος Τρικάλων

2ος όμιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα:
ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης 97-61
Λεύκιππος Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 70-64
ΔΕΚΑ-Πανσερραϊκός 65-60
Μαντουλίδης-Κένταυρος Καλλικράτειας 63-80
Μακεδονικός-Ελπίς Αμπελοκήπων 63-80
Ίκαροι Σερρών-Ζέφυρος 74-67

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):
1. Λεύκιππος Ξάνθης 31 (14-3) 17
2. Μακεδονικός 30 (14-2) 16
——————————
3. Πανσερραϊκός 28 (11-6) 17
4. Ελπίς Αμπελοκήπων 28 (11-6) 17
5. Ίκαροι Σερρών 28 (13-3) (-1) 16
6. ΜΕΝΤ 28 (12-4) 16
7. ΔΕΚΑ 25 (8-9) 17
8. Κένταυρος Καλλικράτειας 24 (7-10) 17
9. Απόλλων Καλαμαριάς 22 (4-12) 17
10. ΑΣΠΙΣ Ξάνθης 22 (5-12) 17
————————————–
11. Μέγας Αλέξανδρος 21 (5-10) 15
12. Ζέφυρος 02 20 (4-12) 16
13. Μαντουλίδης 17 (0-17) 17

Επόμενη αγωνιστική (19η, 15/3):
Ασπίς Ξάνθης-Μέγας Αλέξανδρος
Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ
Πανσερραϊκός-Μαντουλίδης
Επλίς Αμπελοκήπων-Κένταυρος Καλλικράτειας
Ζεφυρος 02-ΜΕΝΤ
Μακεδονικός-Ίκαροι Σερρών

Σχετικά άρθρα