Την τρίτη σερί ήττα στην Euroleague γνώρισε ο Ολυμπιακός με το 84-77 από τη Φενέρμπαχτσε και ο Γιώργος Μπαρτζώκας τόνισε ότι η ομάδα του πρέπει να μένει πιστή στις αρχές της για να έρχονται οι νίκες.

«Προφανώς η προσπάθειά μας δεν ήταν αρκετή για να κερδίσουμε αυτό το παιχνίδι. Είχαμε ένα καλό πρώτο δεκάλεπτο επιθετικά και ένα καλό αμυντικό στο τελευταίο δεκάλεπτο. Χρειαζόμασταν περισσότερα σε άμυνα και επίθεση για να κερδίσουμε αυτό το ματς.

Πρέπει να μείνουμε πιστοί στις αρχές μας, κάτι που απόψε δεν κάναμε και δώσαμε στη Φενέρμπαχτσε, η οποία διαθέτει πολύ ταλαντούχους παίκτες, την ευκαιρία να νιώσει άνετα στο παρκέ. Καταφέραμε στο τέλος να φτάσουμε το παιχνίδι σε διαφορά μιας κατοχής, όμως κάναμε φάουλ στον Ντε Κολό, μετά έκανε βήματα ο ΜακΚίσικ και ο αγώνας τελείωσε. Συγχαρητήρια στη Φενέρμπαχτσε για τη νίκη της. Της εύχομαι καλή συνέχεια. Καλά Χριστούγεννα σε όλους» δήλωσε ο Μπαρτζώκας.