Εύκολο έργο είχε η ΑΕΚ στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Χαρίλαο Τρικούπη τον οποίο νίκησε 87-66 και συνεχίζει αήττητη (4-0) την πορεία της στη φετινή Basket League.

Αντίθετα, η ομάδα του Μεσολογγίου υπέστη την 2η συνεχόμενη ήττα της μετά τις τρεις νίκες στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ μπήκε… γκαζωμένη στο ματς και είναι χαρακτηριστικό πως είχε 7/11 τρίποντα στο α’ δεκάλεπτο και 56 πόντους στο ημίχρονο με 11 πόντους και 3/6 τρίποντα του Ματ Λοτζέσκι!

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε στην επανάληψη με τους παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου να φτάνουν σε μια άνετη επικράτηση.

Τα δεκάλεπτα: 17-33, 37-56, 50-68, 66-87

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Καλαμπάκος): Γκριν 7, Φέργκιουσον 10, Αγραβάνης 13, Αμάρντι 2, Μπράουν 17, Λάνγκφορντ 4, Χονδρογιάννης 2, Ναούμης, Σαχπατζίδης 2, Μοτσενίγος 5, Χατζηνικόλας 2, Γράβας 2.

ΑΕΚ (Παπαθεοδώρου): Γιάνκοβιτς 4, Γκίκας 11, Μαυροειδής 8 (8ρ), Λοτζέσκι 14, Ρογκαβόπουλος 7, Μορέιρα 12, Μασιούλις 13 (7ρ), Κατσίβελης 11, Ζήσης 5 (4ασ), Γόντικας 2, Μωραϊτης.