Ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο, αλλά τα λάθη και η αστοχία γύρισαν το παιχνίδι για την Μπάγερν Μονάχου, η οποία επικράτησε με 76-71 το βράδυ της Πέμπτης (4/3) στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Euroleague.

Οι «πράσινοι» μπήκαν αποφασισμένοι και είχαν τον απόλυτο έλεγχο για 18 λεπτά, ξεφεύγοντας μάλιστα και στο +11, αλλά κάποια παιδικά λάθη του Μακ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου γύρισαν το ματς για την Μπάγερν Μονάχου, ενώ στη συνέχεια ο φανταστικός Μπόλντουιν (27 πόντους) και τα λάθη της ομάδας του Όντεντ Κάτας 16 συνολικά αλλά και οι 11 χαμένες βολές, έδωσαν την νίκη στους Βαυαρούς.

Τα δεκάλεπτα: 14-21, 37-36, 57-55, 76-71

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Τρινκιέρι): Γουάιλερ Μπαμπ 2 (1/6 σουτ), Μπάλντουιν 27 (7/11 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 7/7 βολές, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 λάθος, 7 κερδισμένα φάουλ), Κράμερ, Σίλεϊ (0/3 σουτ), Ρέινολντς 10, Λούτσιτς 14 (3), Τσίπσερ 7 (1), Γκιστ 5 (5 ριμπάουντ), Τζόνσον 4, Σίσκο 3, Ραντόσεβιτς 4.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κάτας): Μακ 5 (1/4 σουτ, 4 λάθη), Παπαγιάννης 10 (5/6 δίποντα), Μποχωρίδης 10 (2), Όγκαστ 8 (4/5 δίποντα), Χεζόνια 14 (1/4 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, 2 λάθη, 2 μπλοκ), Κασελάκης 3 (1), Καλαϊτζάκης, Γουάιτ 5 (1/4 βολές, 8 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Μήτογλου 6, Μπεντίλ 8 (8 ριμπάουντ, 4 λάιη), Σαντ Ρος 2 (1/6 σουτ, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 5 λάθη).