Στην Α2 βρίσκεται και μαθηματικά ο Οίακας, μετά τη νίκη του κόντρα στον ΚΑΟΚ με 91-73, ενώ μπορεί ακόμα και να στεφθεί πρωταθλητής, καθώς η ήττα της Δάφνης από την Πεντέλη στο Χαϊδάρι τον φέρνει στην πρώτη θέση, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε. Ο Τρίτωνας εξασφάλισε την τρίτη θέση, επικρατώντας στο «ντέρμπι» του Δούκα με 66-64.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Πρωτέας Βούλας – Γλαύκος 93-53
Δάφνη Δαφνίου – Πεντέλη 78-79
Πανερυθραϊκός – Παγκράτι 93-78
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Ενωση Ιλίου 73-71
ΠΟΚ Εσπερος – Πανελευσινιακός 63-67
Τρίτων – Δούκας 66-64
Μανδραϊκος – Παπάγου 86-93
Οίακας Ναυπλίου – ΚΑΟΚ 91-73

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 93-78

Δεκάλεπτα: 23-20, 43-35, 69-58, 93-78
Διαιτητές: Αποστολίδης, Γιακείμη
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11 (10 ριμπ.), Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 8 (2), Ντουζίδης 8 (2), Σκάνδαλος 39 (5/8 τρίπ., 10/12 δίπ., 7 ριμπ., 5 ασίστ), Γιαουρτόγλου 10 (2 τρίπ., 5 ασίστ), Γεωργιάδης 6 (1), Στάθης 7 (1), Αντωνίου, Καστανιώτης 4, Ματζιώρης, Σπάχια.
Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 17 (1), Κούτρας 3 (1), Μαγιντόμπε, Κατωπόδης 3 (1), Λυτόπουλος 3, Φωτίου 8 (2), Τζάτζας, Δερμιτζάκης 9 (1), Δόξας 15, Ροδοστόγλου, Μπένος 20, Αρμάος.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 86-93
Δεκάλεπτα: 27-19, 42-37, 60-65, 86-93
Διαιτητές: Ζακεστίδης-Τηγάνης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάλαρης 12, Φωτόπουλος 7 (1), Δέδες 19 (5), Σιμιτζής 18 (2), Γεωργοπαπαδάκος Σ. 13 (4), Ρεκουνιώτης 9, Γκαϊτάσοφ 3 (1), Βασιλόπουλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 2
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Ζώρζος 28 (3), Κουτρούλιας 21 (2), Αγγελόπουλος 4, Γιαννίκος 12 (2), Χρυσός 5, Μπάλλος 12, Παπαπέτρου 8 (1), Πρισκομάτης 3, Παπαζήσης, Πίνης

ΤΡΙΤΩΝ – ΔΟΥΚΑΣ 66-64
Δεκάλεπτα: 19-21, 37-32, 48-48, 66-64
Διαιτητές: Καραβίτης-Φραγκούλη
Τρίτων (Μιχελάκος): Τσούτσος 6 (2), Φρέσκος, Ψαρόπουλος 15 (3), Καλαντζής 15 (3), Σπυριδάκης, Ντιμπ 17 (4), Νικολακόπουλος,, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 7, Ύμερι, Κουκουνιάς 5, Βερτούδος
Δούκας (Χούμπαυλης): Δενδρινός 8 (2), Παππάς 22 (3), Λάκκας, Μποχωρίδης 10 (2), Βουγιούκας 11, Ευστρατίου, Μήτσιαλος 6, Ξύδης, Τσιτσιγιάννης, Αποστολίδης, Πετς 7 (2)

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-67
Δεκάλεπτα: 18-18, 30-35, 48-51, 63-67
Διαιτητές: Αργυρούδης-Ζιώγας
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 3 (1), Γραμματικός 15 (5), Χατζηκίδης 10 (2), Θεοδοσίου, Μούτσα 7 (1), Παπαφλωράτος 7, Βλασσόπουλος 4, Χαρούνι Κ. 17, Σκουλούδης, Γεωργιάδης, Χαρούνι Ν.
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 13 (1), Ηλιάδης 7 (1), Καράμπελας 4 (1), Μουρατίδης 10 (2), Βούλγαρης 8 (2), Σταθόπουλος 15, Δούκας 3, Αναγνωστάκης, Ψαρόπουλος 7 (1).

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 78-79
Δεκάλεπτα: 20-19, 32-27, 49-55, 78-79
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Πολυχρόνης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας 3 (1), Γκάτζο 3 (1), Κουφόπουλος 6, Καραμπάτσος, Ψημίτης 8 (2), Δομπρογιάννης 4 (1), Μουστόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 14 (2), Τάταρης 4, Αρνόκουρος 2,
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 3 (1), Λίτσος 13 (1), Αποστολόπουλος 6 (2), Καρούζος 17 (4), Μπέλη 6, Κουκάκης 3, Μπίγγος 9 (1), Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης 20, Νάσης, Γάσπαρης

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 73-71

Δεκάλεπτα: 12-9, 31-25, 55-47, 73-71
Διαιτητές: Τσάτσης-Μαρτινάκος
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Σολωμός 15, Ζαραιδώνης 23 (2), Καρακεχαγιάς 2, Κακαργιάς 5, Ξιούρας 13 (3), Ανδρεάτος 6, Κόης 8 (1), Στραγανιώτης 1, Τσάβος, Νατσόγρης, Μπακλαβάς
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπολάτογλου 11 (1), Μανταλβάνος 6, Τσακίρης 15 (1), Τσιουμπρής 7, Φουντάς 5 (1), Μπέλλας Γ. 3 (1), Κατσαρός 12 (4), Μπέλλας Οδ. 10 (1), Παπαγεωργίου 2, Βάτσιος, Δάλλας, Τσόλης

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 91-73
Δεκάλεπτα: 19-18, 43-31, 68-51, 91-73
Διαιτητές: Στρέμπας-Σπυρόπουλος
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 7, Κουμπούρας 20 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 19 (3), Παπαντωνίου 5 (1), Χάσα, Γεωργιάδης 6, Μανάκας 10, Μπουρτσουκλής 9, Σκορδάς 6, Αναγνωστόπουλος 9
ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας): Νιφοράς 7 (1), Γεωργίου 15 (2), Σακελλαράκης 12, Μακρής 11 (2), Θεοδωρίδης 8 (2), Κεφαλάς 11 (2), Μπαλής 2, Περρωτής 6, Πράττης, Δανίκας, Κωνσταντίνου 1

Η Βαθμολογία (Σε 29 αγώνες):
1. Οίακας Ναυπλίου 51 (22-7)
2. Δάφνη Δαφνίου 50 (21-8)
——————————————
3. Τρίτων 49 (20-9)
4. Παγκράτι 47 (18-11)
5. Δούκας 47 (18-11)
6. Πρωτέας Βούλας 44 (15-14)
7. Πεντέλη 43 (14-15)
8. Έσπερος 43 (14-15)
9. Πανερυθραϊκός 43 (14-15)
10. Παπάγου 43 (14-15)
11. Μανδραϊκός 42 (13-16)
12. Πανελευσινιακός 42 (13-16)
——————————————
13. ΚΑΟ Κορίνθου 41 (12-17)
14. Γλαύκος 38 (9-20)
15. Ένωση Ιλίου 37 (8-21)
16. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 36 (7-22)

Η επόμενη αγωνιστική (30ή, 19/05)
Πεντέλη – Πρωτέας Βούλας
ΚΑΟ Κορίνθου – Δάφνη Δαφνίου
Γλαύκος – Πανερυθραϊκός
Παγκράτι – Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Ένωση Ιλίου – Έσπερος
Πανελευσινιακός – Τρίτων
Δούκας – Μανδραϊκός
Παπάγου – Οίαξ Ναυπλίου

Σχετικά άρθρα