Ο Αλεξέι Ποκουσέφσκι ήταν και πάλι εντυπωσιακός και διψήφιος στην ήττα της Οκλαχόμα από τους Γκρίζλις εντός έδρας, με 116-107, δείχνοντας πως το μέλλον στο ΝΒΑ του ανήκει.

Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού είχε 13 πόντους με 5/8 σουτ (1/3 τρίποντα), 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κόψιμο και 5 λάθη σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Μιλγουόκι, όπου οι Σέλτικς επέστρεψαν από το -25 οι Μπακς, όμως πήραν τη 13η νίκη τους σε 14 αγώνες επικρατώντας 121-119 με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να έχει σε 33 λεπτά 13 πόντους (3/8 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 4/7 βολές), 8 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ένα κλέψιμο ένα μπλοκ, αλλά και πέντε λάθη. Μίντλετον (27 πόντοι, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Λόπεζ (17 πόντοι, 5 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα), ΝτιΒιντσέντζο (17 πόντοι, 5/6 τρίποντα) και Πόρτις (21 πόντοι από 3/4 δίποντα, 4/6 τρίποντα και 3/3 βολές σε μόλις 16:39) ήταν οι κορυφαίοι των Μπακς.

Από πλευράς Σέλτικς ξεχώρισαν οι Τζέιλεν Μπράουν (24 πόντοι, 10 ριμπάουντ) και Κέμπα Γουόκερ (23 πόντοι, 5/9 τρίποντα, 6 ασίστ).

Από τα υπόλοιπα ματς της βραδιάς ξεχώρισε η άνετη νίκη των Τζαζ επί των Νετς (118-88), αλλά και το διπλό των Κλίπερς στο Σαν Αντόνιο (101-134).