Επτά αγώνες πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη (28/10) στις εθνικές κατηγορίες αντρών και γυναικών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α2 Ανδρών

Κόροιβος-Απόλλων Π. 56-67

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 56-67
Διαιτητές: Πάτρας Καλδίρης-Τσώνος-Πλιάκας
Δεκάλεπτα: 16-16, 30-39, 46-48, 56-67.
Κόροιβος Αμαλιάδας (Δελέγκος): Κάππος 7, Παπαδιονυσίου 12, Μιχαλούτσος 10 (1), Γκάτζιος 4, Μπεκρής, Τζόλος 10 (2), Κουρέπης 13.
Απόλλωνας Πατρών (Βετούλας): Τσιακμάς 2, Νιφόρας 4 (1), Αγγέλου 17 (3), Ζούμπος, Μολφέτας 13, Πουλιανίτης 14 (2), Μπαζίνας 7 (1), Αντωνάκης 8 (2).

Β’ Εθνική 2ος Όμιλος (από 2η αγωνιστική)

Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός 73-61

3ος Όμιλος (από 1η αγωνιστική)

ΜΕΝΤ-Μελίκη 78-80

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 73-61
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 20-17, 45-31, 51-45, 73-61
Πρωτέας Βούλας (Τερζής): Δενδρινός 11 (1), Τσακναρίδης, Κυριλής 22 (2), Ματσάγγος 13, Γάργαλης 8 (1), Πετς 5 (1), Μόρφης 5 (1), Α.Φιλίππου 3, Σκουλούδης 6.
Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 3 (1), Κελαϊδής 6 (1), Φώτσης 20 (2), Μπινιάκου 3 (1), Καλδής 6, Πλευράκης 3 (1), Χαραλαμπής 2, Κεφαλάς 1, Αναγωνστάκης 6 (2), Μπάζιος 9, Οουαντίντζο-Βλαδίτσης 2

ΜΕΝΤ – ΜΕΛΙΚΗ 78-80
Διαιτητές: Ντούρας-Δημάδης-Ισιγώνης
Δεκάλεπτα: 8-25, 32-48, 54-64, 78-80
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Ντεμιρσά, Ζεϊμπέκης 2, Ρόπουτης 18(3), Γκύζης 3(1), Μιχαηλίδης 22(3), Παπαπασχάλης 6(1), Καρασίμος, Κωνσταντινίδης 10, Πασχαλίδης 11, Μαλανδρής, Τριανταφύλλου, Σιόλογκας 6.
Μελίκη (Ασλανίδης-Τσάτσας): Λιόλιος 24(6), Μαυρίδης 14(1), Μώρας 9, Κυριάκου, Εσερπόγλου, Πεϊμανίδης, Ημερίδης 18(1), Τζαφέρης, Καρκάρας 6(2), Λέφας, Ιωάννου 9(3), Ρογκότης.


Γ’ Εθνική 4ος Όμιλος (από 1η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Λαμίας 55-58

Αμπελώνας-Αναγέννηση Καρδίτσας 75-81

Καναλάκι-Σπάρτακος Ιωαννίνων 59-48

Ολυμπιακός Βόλου – Αναγέννηση Λαμίας 55-58

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χατζηκώντας.

Δεκάλεπτα: 9-19, 27-31, 43-47, 55-58.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Βλιώρας):
Γκοντόπουλος Α. 3 (1), Ιατσόγλου Θ. 9 (1), Τσιακλαγκάνος Γ. 4, Καραμήτσος Δ., Ευαγγελινός Ε. 2, Σταθούρας Α., Σιμάκης Χ. 10, Μούμογλου Α. 12, Παρασκευάς Γ. 15.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Φετοκάκης Α. 13 (1), Λιάπης Ν. 3 (1), Αντωνόπουλος Α., Διαμαντής Β. 12 (3), Νικολάου Α. 2, Τσιότας Γ., Μεϊντάνης Κ. 4, Γαλάνης Ν. 2, Κολυδάς Ε., Κοντολάτος Σ. 14 (1), Σκαρμούτσος Κ. 8.

ΓΣ Αμπελώνα-Αναγέννηση Καρδίτσας 75-81

Δεκάλεπτα: 25-25, 43-40, 56-54, 75-81

Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Αβραμίδου

ΓΣ Αμπελώνα (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 9(1), Χαιρετίδης 13(2), Κονδυλόπουλος 10, Κοτσώνας 9(1), Κυριακόπουλος 9(1), Αποστολάκης 6, Αναγνωστόπουλος 5(1), Σπυρόπουλος 13(2), Πασχάλης, Καραγιάννης, Γερονάτσος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Παπανδρέας 1, Ψυχογιός 12(4), Μπέφας 2, Γεωργαντζάς 25(2), Σαββόγλου, Αργύρης 3, Ντούρλιας, Αντωνίου 21(3), Καλλιάρας 15, Κακκαβάς, Νότος 2.

Α2 Γυναικών 3ος Όμιλος (από 1η αγωνιστική)

Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος Λαμίας 34-66

Διαιτητές: Καραβάς-Αναστασιάδης Π.

Δεκάλεπτα: 10-12, 24-30, 32-46, 34-66.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Κουρουζίδης-Μπλατσιώτης): Χαρίση, Σουκιουρόγλου, Παπαχατζή 4, Ξανθοπούλου, Τσίλη, Κεσεσίδου 15 (2), Ζούζω, Πεκιαρίδου 2, Σαρηγιαννίδου 2, Ανδρακίδου 5, Γεωργιάδου, Φλιούκα 6.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Ζεϊμπέκογλου, Τσιλιμπάρη 24, Ρέντα 2, Αντωνίου 2, Υφαντή 3 (1), Λαουλάκου 3 (1), Λούκου 5 (1), Δημήτρη 12, Αλεξίου 13 (1), Μπαλιούση 2

.Α2 Ανδρών (από 2η αγωνιστική)

Σχετικά άρθρα