Στο Final 8 των Εφήβων προκρίθηκαν ΔΕΚΑ, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, Περιστέρι, Προμηθέας Πάτρας, Ζαφειράκης Νάουσας, Κεραυνός Λάρισας και Ηράκλειο ΟΑΑ.

Στο Final 8 των Νεανίδων έχουν προκριθεί Παναθηναϊκός, Κρόνος Αγ. Δημητρίου, Παναθλητικός, Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης, Ολυμπιακός Βόλου, Προμηθέας, Εσπερίδες και ο Ανδρογέας.

Το Πανόραμα της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων και Νεανίδων

ΕΦΗΒΩΝ

1ος Όμιλος – ΔΑΚ Κοζάνης

7/4
Ηρακλής Κοζάνης-Ζαφειράκης Νάουσας 57-74
ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-ΑΕ Σέρρες 61-94

8/4
ΑΕ Σέρρες-Ηρακλής Κοζάνης 68-79
Ζαφειράκης Νάουσας-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 83-39

9/4
Ηρακλής Κοζάνης-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 74-55
Ζαφειράκης Νάουσας-ΑΕ Σέρρες 64-56

Τελική βαθμολογία
Ζαφειράκης Νάουσας 6
Ηρακλής Κοζάνης 5
ΑΕ Σέρρες 4
ΚΑΟΧ 3

2ος Όμιλος – Νέο ΚΓ Ιωαννίνων

7/4
ΣΚ Ιωάννινα-Κεραυνός Λάρισας 65-90

8/4
Κεραυνός Λάρισας-Πρωτέας Σχηματαρίου 75-52

9/4
Πρωτέας Σχηματαρίου-ΣΚ Ιωάννινα 70-69

Τελική βαθμολογία
Ν. Κεραυνός Λάρισας 4
Πρωτέας Σχηματαρίου 3
ΣΚ Ιωάννινα 2

3ος Όμιλος – Προμηθέα

7/4
Ολύμπια Αργολίδας-Προμηθέας Π. 62-86

8/4
Καλαμάτα 80-Ολύμπια Αργολίδας 0-20 (α.α.)

9/4
Προμηθέας Π.– Καλαμάτα ‘80 20-0 (α.α.)

Τελική βαθμολογία
Προμηθέας Πάτρας 4
Ολύμπια Αργολίδας 3
Καλαμάτα ’80 0

4ος Όμιλος – Μίκρας Α’

7/4
ΠΑΟΚ-Περιστέρι 70-73

8/4
Περιστέρι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 86-54

9/4
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΠΑΟΚ 74-90

Τελική βαθμολογία
Περιστέρι 4
ΠΑΟΚ 3
Κρόνος Αγίου Δημητρίου 2

5ος και 6ος Όμιλος – Μετς

10/4
Ηράκλειο ΟΑΑ-Βούρειος ΑΟΛ 91-43
Αναλυτικά ο αγώνας

Ηράκλειο ΟΑΑ-Βούρειος ΑΟΛ 91-43
Δεκάλεπτα: 28-9, 45-22, 68-30, 91-43
Διαιτητές: Τζίμης-Μπον
Ηράκλειο (Μακράκης): Σπινθουράκης 9(2), Τζώρτζης 4, Κανατάκης 12, Γενιτσαρίδης 12, Σαραντουλάκης 4, Τέιλορ 9(3), Σαβουλίδης 10(2), Κογιουμτζής 12, Ντατσιονάκης 6, Μηλαθιανάκης 3, Κατσούρι 10.
Βούρειος Χίου (Χατζηλάμπρου): Ξυνταριανός 2, Γκλώτσος 14, Παπαδόπουλος 7, Αγγέλης 5, Μηλιάδης 2, Κουτσουράκης 3, Σάκωνας 2, Δαουρδάς 6, Γιανούτσος, Γεόμελος, Σπυρέλης, Αντωνίου.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

1ος Όμιλος – Αλεξανδρούπολη

7/4
ΑΓΕ Πιερίας-Ηρακλής Κοζάνης 52-63
ΣΚ Ιερισσός-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 43-85

8/4
Ηρακλής Κοζάνης-Ιερισσός 90-36
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-ΑΓΕ Πιερίας 68-52

9/4
ΑΓΕ Πιερίας-Ιερισσός 69-46
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Ηρακλής Κοζάνης 63-60

Η τελική βαθμολογία
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 6
Ηρακλής Κοζάνης 5
ΑΓΕ Πιερίας 4
Ιερισσός 3

2ος Όμιλος – Ν. Ιωνίας Βόλου

7/4
Ολυμπιακός Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας 74-49

8/4
Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΑΣ Άμφισσας 59-57

9/4
ΓΑΣ Άμφισσας-Ολυμπιακός Βόλου 40-63

Η τελική βαθμολογία
Ολυμπιακός Βόλου 4
Νικόπολη Πρέβεζας 3
ΓΑΣ Άμφισσας 2

3ος Όμιλος – Κιάτο

8/4
ΕΑ Προμηθέας 2014-Άρις Καλαμάτας 69-44

4ος Όμιλος – Μετς

7/4
Εσπερίδες Καλλιθέας-Ανταίος 51-33

8/4
Άρης-Εσπερίδες Καλλιθέας 66-58

9/4
Ανταίος-Άρης 55-53

Η τελική βαθμολογία
Εσπερίδες 3
Άρης 3
Ανταίος 3

5ος – 6ος Όμιλος – Μετς
10/4
Ανδρογέας-Βούρειος ΑΟΛ 93-37

Αναλυτικά ο αγώνας

Ανδρογέας-Βούρειος ΑΟΛ 93-37
Διαιτητές: Πολάτογλου, Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 31-14, 60-23, 79-35, 93-37
Ανδρογέας (Σηφομιχαλάκης): Καζάκη 8(1), Γαλανάκη 18(1), Κοσμηδάκη 2, Γιαπιτζόγλου 28(4), Δαμαντάκη, Σταματάκη, Τζανετή 2, Χαλεπάκη, Μηλιαρά 21(1), Τσαγκαράκη 6(1), Μουρτζάκη, Βαρδαβά 8(2).
Βούρειος ΑΟΛ (Χατζηλάμπρου): Οικονόμου 16(2), Πατεράκη Σ. 8(1), Σουλίκα 7, Νεαμονίτη, Βαβάκα 2, Πατεράκη Μ., Αμέντα, Πατάπη 3, Τσιμπούκα, Χαβιαρά 2, Τακτικού.

*Η κλήρωση για την τελική φάση θα γίνει αύριο Μεγάλη Τρίτη 11 Απριλίου στις 12.00 στα γραφεία της ΕΟΚ.

Σχετικά άρθρα