Έχοντας κορυφαίο τον Ντόνοβαν Μίτσελ (φωτ. οι Τζαζ νίκησαν και τους Σέλτικς με 122-108, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους στο 20-5.

Ο Μίτσελ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 36 πόντους και 9 ασίστ, ενώ ήταν καθοριστικός στα τελευταία λεπτά σημειώνοντας 10 πόντους και μοιράζοντας τρεις ασίστ. Ο Τζο Ίνγκλις με 24 πόντους ήταν επίσης εξαιρετικός για τους Τζαζ, με τον Ρούντι Γκομπέρ να προσθέτει 18 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Για τους Σέλτικς, ο Τζέιλεν Μπράουν είχε 33 πόντους (20 στο πρώτο ημίχρονο) και ο Τζέισον Τέιτουμ 23 πόντους.

Οι Πίστονς προηγήθηκαν ακόμα και με 20 πόντους κόντρα στους (χωρίς τον Κέβινβ Ντουράντ) Νετς και τους νίκησαν με 122-111, υποχρεώνοντας την ομάδα του Μπρούκλιν στην τρίτη σερί ήττα του.