Όλα τα αποτελέσματα στη Β΄ Εθνική (Κυριακή 1/11/2020).

1ος Όμιλος – 4η Αγωνιστική

Τρεις αγώνες του ομίλου αναβλήθηκαν.

Αποτελέσματα
ΚΑΟ Κορίνθου-ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 75-67
Παπάγου-Εθνικός Πειραιά 84-88
ΝΕΟ Ληξουρίου-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-79
Ιωνικός ΝΦ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 78-88
Αργοναύτης Τριγλίας-Ένωση Ιλίου (αναβολή)
Αχαγιά 82-Πεντέλη (αναβολή)
Πανελευσινιακός-Έσπερος Καλλιθέας (αναβολή)

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΠΑΣ ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ 75-67
Διαιτητές :Πλιάκας-Ασλανίδης-Ξυλάς
Δεκάλεπτα : 22-17, 39-40, 60-56, 75-67
ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος) : Χαικάλης, Γ.Μακρής 7 (1), Δ.Μακρής 11 (1), Λιακόπουλος 26, Φακοπουλίδης 14 (2), Αρσένης 3 (1), Κωνσταντίνου 2, Ετζιάκα 12
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Ονάσογλου) : Πολίτης 3 (1), Τσούκας 19 (2), Μάκαρης 3, Προδρόμου 12, Χάρος 7, Αναγωνστόπουλος 6, Αγγελόπουλος 15 (1), Βρέττας 2, Καραγιάννης, Μυλωνάς.

ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 65-79
Διαιτητές : Λιότσος-Ρίζος-Ασημακάκη
Δεκάλεπτα : 16-17, 32-25, 45-56, 65-79
ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος) : Αντωνάτος 4, Ιωάννου 7 (1), Μιχάλογλου 9 (1), Β.Λαμπρόπουλος 9 (2), Ψαρόπουλος, Μαρούλης 4, Τρυφωνόπουλος 4, Ρεκουνιώτης 20, Ματσούκης, Δ.Λαμπρόπουλος 8.
ΦΕΑ (Καρατζάς) : Μπάρδας 15 (3), Δήμου, Στεργιάκης 20 (1), Γκαϊντάσοφ 1, Ζήρος 2, Λίτσιος 10 (2), Αφαλίδης, Καραλευθέρης 19 (3), Γεωργοπαπαδάκος 12 (3).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 84-88
Διαιτητές: Καραβίτης-Αργυρούδης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα : 20-27, 38-45, 54-62, 84-88
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Μπάλας 11 (2), Τσιτσιγιάννης 12, Τρίχας 2, Κωνσταντακόπουλος 12 (2), Χρυσός 12 (3), Καρακατσάνης, Καραβανάς 9, Παπαζήσης 2, Σοφρωνάς 13 (2), Μπάλος 11.
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης) : Μπαρμπαρής 1, Βασιλόπουλος 26 (4), Λιβανός 8, Κατσαμπάκης 6 (2), Λεκάκης, Μουστόπουλος 14, Μαργέλης 10 (1), Ζαρκαδούλας 23 (5)

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1.Εθνικός Πειραιά 8 (4-0)
2.Έσπερος Καλλιθέας* 6 (3-0)
3.ΦΕΑ* 6 (3-0)
4.ΝΕΟΛ 6 (2-2)
5.Πεντέλη* 5 (2-1)
6.ΑΕΝ Κηφισιάς 5 (1-3)
7.Παπάγου 5 (1-3)
8.Πανελευσινιακός** 4 (2-0)
9.ΚΑΟ Κορίνθου* 4 (1-2)
10.ΑΠΑΣ Τα Φανάρια* 4 (1-1)
11.Ιωνικός ΝΦ 4 (0-4)
12.Ένωση Ιλίου** 3 (1-1)
13.Αχαγιά 82** 3 (1-1)
14.Αργοναύτης Ραφήνας* 3 (0-3)
* Με ένα αγώνα λιγότερο
** Με δύο αγώνες λιγότερους

Η επόμενη αγωνιστική (5η)
ΑΠΑΣ Τα Φανάρια- Αργοναύτης Τριγλίας
Ένωση Ιλίου – Παπάγου
Εθνικός Πειραιά – Πανελευσινιακός
Έσπερος – ΝΕΟΛ
ΦΕΑ Ν.Φ./Ν.Χ. – Ιωνικός Ν.Φ.
ΑΕΝΚ – Αχαγιά ‘82
Πεντέλη – ΚΑΟ Κορίνθου

2ος Όμιλος – 4η Αγωνιστική

Αποτελέσματα
Μανδραϊκός-Ηλυσιακός 99-83
ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο 49-50
Δούκας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-82
ΑΟΚ Χανιά-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-75 (70-70 κ.αγ)
Νε Μεγαρίδος-Άρης Νίκαιας 100-69
ΟΦΗ-Πανιώνιος 78-71
Αιγάλεω-Πρωτέας Βούλας 70-59

ΟΦΗ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 78-71
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Ντάνος-Κανελλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-16, 39-40, 54-59, 78-71
ΟΦΗ (Ράλλης): Μποχωρίδης 20 (4), Κριθινάκης 3 (1), Λιανός 11, Τσερκιτζόγλου 16 (2), Μαλλιαράκης, Πετράκης 4, Αγαπιάδης 12 (2), Πρωτογεράκης 8,Καψάλης 2,Καμπάκας, Μηλαθιανάκης, Πάλλης
Πανιώνιος (Μπιτζάνης): Καρέλλης, Κανελλόπουλος 3 (1), Οικονομόπουλος 15 (3), Κωτσακόπουλος 2, Αυγενικός4, Δερμιτζάκης 13 (1), Τσιμπούκης 4, Λυκογιάννης 15 (5), Γκαβανόπουλος 15 (1), Σκαρμούτσος

ΝΕΑΝΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 100-69
Διαιτητές: Αποστολίδης-Ορφανός Ιορδ.-Χρηστίδης Π.
Δεκάλεπτα: 28-18, 53-41, 77-55, 100-69
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Ραζής 5, Κοντόπουλος, Γκάτζιας 17 (4), Αγγελόπουλος 7 (1), Μπατής 8 (2), Λούκας, Τζάιδας 4, Κοντραφούρης 14, Χάσα 8, Δομπρογιάννης 20 (1), Καραμανλής 9, Καλλιανιώτης 8
Άρης Νικαίας (Καράμπελας) : Μπουρίτης, Τζώρτζης 3 (1), Παπάδης 9 (1), Καρυστινός 11 (2), Πρίτσος 5 (1), Κόλλιας 7, Φρουσκλιάς 11 (1), Πεταλάς, Καραβανάς, Κρητικός 20 (1), Κάππης, Παπαδάκης 3 (1)

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 99-83
Διαιτητές : Στρέμπας-Γρίβα-Τζίμης
Δεκάλεπτα : 24-19, 42-40, 69-64, 99-83
Μανδραϊκός (Σταθούλης) : Ρουμελιώτης 18 (3), Παπανικολάου Δ. , Κοψιάς 10 (2), Αλεξανδρόπουλος 29 (4), Παπανικολάου Α. , Καραγιάννης, Κρεμμύδας, Τάταρης 23 (2), Λιούνης 11 (1), Σιδερής, Γκιουαλτιέρι 8
Hλυσιακός (Καυκής) : Γραμματίκας 3 (1), Κελαϊδής 26 (4), Φώτσης 14 , Καλδής, Χαραλαμπης 10 (2), Πλευράκης, Κεφαλάς 12, Κούνας 2, Αναγνωστάκης 7 (1), Μπάζιος 6, Οουαντίτζο – Βλαδίτσης 3

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 70-59
Διαιτητές: Ραχιώτης-Τηγάνης-Κοτσώνης
Δεκάλεπτα: 18-20, 37-29, 53-43, 70-59
Αιγάλεω (Ζαβός) : Κουκάς 8 (2), Αγγελόπουλος 7, Καράμπουλας 12 (1), Πολυτάρχου 13 (1), Πετροδημόπουλος 10 (1), Καρασταμάτης 3 (1), Παπαδολιάς 7, Μουλάς 5 (1), Μαχαίρας 5
Πρωτέας Βούλας (Τερζής) : Δενδρινός 8 (1), Κυριλής 18 (2), Μόρφης 9 (3), Ματσάγγος 4 (1), Α.Φιλίππου 1, Χ.Φιλίππου, Γάργαλης 7, Σκουλούδης 6, Πετς 6 (2)

ΔΟΥΚΑΣ – ΕΦΑΟΖ 73-82
Διαιτητές: Σκαλτσής-Κοτσίρης-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 16-14, 37-43, 54-61, 73-82
Δούκας (Αγγέλου – Δανιήλ): Δημόπουλος, Αλεφαντινός, Λάκκας 12, Παλαιοχωρίτης 12(3), Δρόσος 16, Παπαντωνάκος 10(1), Δουρουντούς, Μαράντος 4, Χατζής, Σακελλαρίου 9, Κορκοντζέλος 2, Τζέμης 8 (1)
ΕΦΑΟΖ (Μάνος – Ζωηρού): Μαυροειδάκος 3(1), Μπιλάλης 10(2), Βάρσος 16(2), Μαγκουνής 18(3), Κριζέας, Μακρής, Σαμοθράκης 9(3), Κανελλόπουλος 8, Σταύρου, Λαναράς 4(1), Ανδρεόπουλος 12, Σιδέρης 2

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1.ΕΦΑΟΖ 8 (4-0)
2.ΟΦΗ 7 (3-1)
3.ΝΕ Μεγαρίδας 7 (3-1)
4.ΑΟΚ Χανιά 7 (3-1)
5.Πρωτέας Βούλας 7 (3-1)
6.Παλαιό Φάληρο 6 (2-2)
7.ΚΑΟ Μελισσίων 6 (2-2)
8.Αιγάλεω* 5 (2-1)
9.Μανδραϊκός 5 (1-3)
10.Άρης Νίκαιας 5 (1-3)
11.Ηλυσιακός * 4 (1-2)
12.Κρόνος Αγ.Δημητρίου* 3 (1-2)
13.Πανιώνιος 4 (0-4)
14.Δούκας* 3 (0-2)
*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (5η)

Ηλυσιακός-ΚΑΟ Μελισσίων
Π. Φάληρο-ΔΟύκας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΟΚ Χανιά
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΝΕ Μεγαρίδος
ΓΝΟ Άρης Νίκαιας-ΟΦΗ
Πανιώνιος-Αιγάλεω
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός

3ος Όμιλος – 3η Αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Πρωτέας Γρεβενών (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Αίολος Τρικάλων-Ερμής Σχηματαρίου (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Έσπερος Λαμίας-Ίκαροι Τρικάλων (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Μαχητές Πειραματικό-ΧΒΑ (ΑΝΑΒΟΛΗ)
Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου 71-73
Μελίκη-Ιωάννινα ΣΚ (ΑΝΑΒΟΛΗ)


ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 71-73

Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης Γρ.-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 16-16, 34-36, 53-42, 71-73
Δόξα Λευκάδας (Κασαπίδης): Σιπητάνος 13 (2), Κοντούδης 16, Πολυμένης 1, Λαζάρου 7, Τζακόπουλος 8 (1), Ξενιτίδης 17 (3), Κωνσταντινόπουλος 5 (1), Κατσαούνης, Σταματέλος 4 (1)
Νίκη Βόλου (Κοσμάτος-Μαύρος): Κωστούλας 6, Βερτζάγιας 12, Διγενής 3, Ευτυχίδης, Κουτίνας 22, Μπουσκολίτης 7 (1), Τάσσος 5, Σαριμπαλίδης 2, Φιλιππόπουλος, Λόλας 1

Η Βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Νίκη Βόλου 6 (3-0)
2.Δόξα Λευκάδας 5 (2-1)
3.Αίολος Τρικάλων* 4 (2-0)
4.Ιωάννινα ΣΚ* 3 (1-1)
5.Μαχητές Πευκών* 3 (1-1)
6.Μελίκη* 3 (1-1)
7.Ερμής Σχηματαρίου** 2 (1-0)
8.Έσπερος Λαμίας** 2 (1-0)
9.XBA 2* (0-2)
10.Ίκαροι Τρικάλων* 2 (0-2)
11.ΜΕΝΤ* 2 (0-2)
12.Πρωτέας Γρεβενών* 2 (0-2)
* Με έναν ένα αγώνα λιγότερο
* Με δύο αγώνες λιγότερους

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Ερμής Σχηματαρίου – ΜΕΝΤ
Ικαροι Τρικάλων – Αίολος Τρικάλων
ΧΒΑ – Εσπερος Λαμίας
Νίκη Βόλου – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Δόξα Λευκάδας – Μελίκη
Πρωτέας Γρεβενών – IBC

Σχετικά άρθρα