Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική μετά την 3η “στροφή” στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών:

1ος όμιλος

Ιωνικός ΝΦ – Ληξούρι 58-75

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Πεντέλη 105-109 παρ.

Έσπερος – Παπάγου 97-63

Εθνικός – Αργοναύτης Τριγλίας 88-76

* Τα παιχνίδια: Φανάρια – Αχαγιά, Ένωση Ιλίου – Κόρινθος και ΦΕΑ – Πανελευσινιακός αναβλήθηκαν

Βαθμολογία: Έσπερος, Εθνικός 6, Ληξούρι, Πεντέλη 5, ΦΕΑ, Πανελευσινιακός, Παπάγου 4, Φανάρια, Ίλιον, Αχαγιά, Ν. Κηφισιά, Αργοναύτης, Ιωνικός ΝΦ 3, Κόρινθος 2.

Επόμενη αγωνιστική (1/11): Κόρινθος – Τα Φανάρια, Αργοναύτης – Ίλιον, Παπάγου – Εθνικός, Πανελευσινιακός – Έσπερος, Ληξούρι – ΦΕΑ, Ιωνικός ΝΦ – Ν. Κηφισιά, Αχαγιά – Πεντέλη.

2ος όμιλος:

Άρης Νίκαιας – ΑΟΚ Χανιά 87-88

Π. Φάληρο – Μανδραϊκός 82-59

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΑΟ Μελισσίων 98-66

ΟΦΗ – ΝΕ Μεγαρίδος 76-68

Πρωτέας Βούλας – Πανιώνιος 84-47

* Τα παιχνίδια Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Δούκας και Ηλυσιακός – Αιγάλεω αναβλήθηκαν

Βαθμολογία: ΕΦΑΟΖ 6, ΟΦΗ, Μεγαρίδα, Μελίσσια, Χανιά 5, Πρωτέας, Π. Φάληρο, Άρης Νικ. 4, Αιγάλεω, Κρόνος, Μανδραϊκός, Πανιώνιος 3, Ηλυσιακός, Δούκας 2.

Επόμενη αγωνιστική (1/11): Μανδραϊκός – Ηλυσιακός, Μελίσσια – Π. Φάληρο, Δούκας – ΕΦΑΟΖ, Χανιά – Κρόνος, Μεγαρίδα – Άρης Νικ., ΟΦΗ – Πανιώνιος, Αιγάλεω – Πρωτέας.

3ος Όμιλος (2η αγωνιστική)

Ιωάννινα ΣΚ-ΜΕΝΤ 87-79

Πρωτέας Γρεβενών – Αίολος Τρικάλων 52-72

Ίκαροι Τρικάλων – Μαχητές Πειραματικού 70-79

ΑΚ Χαλκίδας – Δόξα Λευκάδας 66-73

Μελίκη – Νίκη Βόλου 66-77

Το παιχνίδι Ερμής Σχηματαρίου – Έσπερος Λαμίας αναβλήθηκε

Βαθμολογία: Αίολος, Δόξα, Νίκη 4, Ιωάννινα, Μαχητές 3, Σχηματάρι, Έσπερος, Χαλκίδα, Ίκαροι, Πρωτέας 2, ΜΕΝΤ, Μελίκη 1.

Επόμενη αγωνιστική (1/11): ΜΕΝΤ – Πρωτέας, Αίολος Τρικ. – Σχηματάρι, Έσπερος Λαμ. – Ίκαροι Τρικ., Μαχητές – Χαλκίδα, Δόξα – Νίκη Βόλου, Μελίκη – Ιωάννινα.

4ος Όμιλος (3η αγωνιστική)

Πολύγυρος – Αρετσού 77-63

Ερμής Λαγκαδά – Μακεδονικός 64-66

Τα Λεύκιππος Ξάνθης – Ευκαρπία, ΧΑΝΘ – Κομοτηνή, Πανσερραϊκός – Αίας Ευόσμου και Γέφυρα – Ίκαροι Σερρών αναβλήθηκαν

Βαθμολογία: Μακεδονικός 5, Αίας, Γέφυρα, Πολύγυρος, Ερμής, Αρετσού 4, ΧΑΝΘ, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Ίκαροι 3, Πανσερραϊκός, ΚΑΟΧ 2, Κομοτηνή 1.

Επόμενη αγωνιστική (1/11): Πολύγυρος – Πανσερραϊκός, Ευκαρπία – Αρετσού, Μακεδονικός – Λεύκιππος, Ίκαροι Σερ. – Ερμής, Κομοτηνή – Γέφυρα, Αίας – ΚΑΟΧ.

Σχετικά άρθρα