Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική μετά την ολοκλήρωση της 18ης “στροφής” στον όμιλο Νότου της Β’ Εθνικής.

Τα αποτελέσματα:

ΟΦΗ-Ιωνικός Ν.Φ. 80-78
Λοκρός Αταλάντης-Αιγάλεω 92-75
Πανελευσινιακός-Έσπερος Καλλιθέας 66-80
Πεντέλη-Δούκας 68-75
Παπάγου-Πανερυθραϊκός 67-75
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός 85-69
Μαρούσι-Εθνικός Πειραιά 83-78
ΚΑΟ Μελισσίων-ΝΕ Μεγαρίδος 61-64

Τα φύλλα αγώνα:

ΟΦΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 80-78

Τα δεκάλεπτα : 18-22, 39-42, 59-55, 80-78
Διαιτητές :Μακρόπουλος-Μαρινάκης-Τσακιράκη
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 14 (3), Κριθινάκης 2, Λιανός 10, Τσερκιτζόγλου, Καραδολάμης 19 (3), Αγαπιάδης 5 (1), Τασιούδης, Πετράκης 11 (1), Μπούμπαρης 17, Πάλλης 2.
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 10, Καρβούνης 6 (2), Περδικάρης 13 (3), Παλαιοχωρίτης 24 (3), Γιαννίκος, Σακελλαρόπουλος, Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 7, Μαντζιώρης 17 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 85-69

Τα δεκάλεπτα : 25-19, 40-42, 69-55, 85-69
Διαιτητές : Μαγκλογιάννης-Αναστασίου-Αντωνιάδης
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος) : Παπαπέτρου 6(1), Μόρφης 15(3), Πολιτόπουλος 2, Πετς 12, Ματσάγγος 7(1) , Σκουλούδης 3, Φιλίππου Α., Δενδρινός 14(2), Κυριλής 13(3), Φιλίππου Χ., Μήτσιαλος 13, Παναγιωτίδης
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Γεωργίου 11(2), Χανιάς – Πανταζής 5(1), Μαλτέζος 3, Ροδοστόγλου 30(5), Τσιάκος 11, Βεσκούκης 7, Μαρούγκας 2, Παπανικολάου, Σιδέρης, Γκουαλτιέρι.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΔΟΥΚΑΣ 68-75
Τα δεκάλεπτα : 12-14, 31-34, 49-50, 68-75
Διαιτητές : Θεονάς-Αργυρούδης-Τεφτίκης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσσης 6, Μπουργάνος 3 (1), Ντιμπ 10, Κούσουλας 5 (1), Καρούζος 13 (2), Μπέλη 4, Κουκάκης 3, Μπίγγος 2, Τάγαρης 19, Φωτόπουλος 3 (1).
Δούκας (Αγγέλου) : Σεργιένκο 10, Τζελάλης 1, Ζαραϊδώνης 8, Γραμματικός 2, Γκίνης 5 (1), Μαράντος, Σακελλαρίου 20 (4), Τζέμης 10, Κορκοντζέλος 7, Ζαρακοδύλας 12 (1).

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 83-78
Τα δεκάλεπτα :24-24, 47-43, 68-58, 83-78
Διαιτητές :Καλδίρης-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Λάππας 14 (3), Ξυδάς 18 (2), Κανέλλης, Σπηλιόπουλος 7 (1), Πλουτέτσκι 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 13 (1), Δούκας 4, Μπακέας 6 (2), Λιούνης, Γιαννόπουλος, Γκαγκαλούδης 18 (3).
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης) : Καπερώνης, Σ.Γεωργοπαπαδάκος, Μανιάτης 2, Αγγελόπουλος 26 (1), Ν.Γεωργοπαπαδάκος 6 (1), Πέττας 16, Γιατρούδης 2, Γκιζογιάννης 19, Λεκάκης 2, Κοντραφούρης, Στέφος 5, Ασπρόπουλος.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 66-80
Τα δεκάλεπτα :17-17, 34-37, 53-63, 66-80
Διαιτητές :Τσώνος-Παπαθανασίου-Μαρτινάκος
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης) : Μπάλλας 13 (3), Καράμπελας 9, Κεφαλάς 5 (1), Σταθόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 4, Κρασάκης 1, Αναγνωστόπουλος 11, Ψαρόπουλος 8 (1).
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Καπώνης 8 (2), Αγγελόπουλος 23 (3), Βάρσος 7 (1), Θεοδοσίου 2, Γκαϊντάσοφ 6, Ντακούλιας 8 (2), Κ.Χαρούνι 4, Ευστραατίου 5 (1), Ν.Χαρούνι, Ματαλιωτάκης 17.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΑΙΓΑΛΕΩ 92-75
Τα δεκάλεπτα : 17-21, 39-40, 57-57, 92-75
Διαιτητές : Καρπάνος-Καμήτσος-Μαρίγλη
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Μάρκου, Φωτητζόγλου 11 (1), Παπαπέτρος 12, Πάππος 3 (1), Μπολμάτης 3 (1), Αν. Μάτος 21 (1), Αγγ. Μάτος 19 (5), Ψάλτου 23
Αιγάλεω (Σορώτος) : Κυριακόπουλος 16 (3), Τσαμπής 6, Αγγελόπουλος 11 (1), Καράβολας 21 (1), Κούρτης 12 (1), Μαρίνος 3 (1), Νικολακάκος, Τσιαμπάς 3 (1), Οικονομόπουλος Κ. 5.

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 67-75
Τα δεκάλεπτα: 25-15, 32-37, 43-57, 67-75
Διαιτητές: Τσαρούχα, Τσολάκος, Χριστοδουλάκης ΑΣ
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης 6, Τρίχας 4, Χρυσός 24 (2), Καρακατσάνης 12 (2), Κώτσης, Αγγελόπουλος 5, Σοφρωνάς 8 (2), Τσιτσιγιάννης 8 (1).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 10 (1), Νικολακόπουλος 7 (1), Καλλιανιώτης 12 (4), Ντουζίδης 8 (2), Βουγιούκας 8, Σκάνδαλος 6 (1), Γιαουρτόγλου 6 (2), Στάθης 8 (1), Αντωνίου, Στασινόπουλος, Λυκογιάννης 10 (2).

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ 61-64

Τα δεκάλεπτα :15-14, 32-32, 44-48, 61-64
Διαιτητές :Τσάτσης-Στρέμπας-Γρίβα
Μελίσσια (Δάγλας) : Κυπαρίσσης, Στεργίου 3 (1), Οικονομόπουλος 5 (1), Ζαραϊδώνης 6, Τοπάλης 9 (1), Παπαφλωράτος 21 (3), Ζήρος 5 (1), Καραβανάς 8, Καραχάλιος 4.
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Λάκκας 14, Κοντόπουλος 2, Σπυρόπουλος 16 (3), Κατσουλάκος, Παπαντωνάκος 3 (1), Σάλεχ 13 (2), Βούρτσης 5 (1), Μαλούκος 4, Λούκας 2.

Η βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1.Πανερυθραϊκός (14-4) 32
2.Μαρούσι* (14-3) 31
————————————–
3.Έσπερος Καλλιθέας (12-6) 30
4.Αιγάλεω (11-7) 29
5.Εθνικός Πειραιά (11-7) 29
6.Πρωτέας Βούλας (11-7) 29
7.ΟΦΗ (10-8) 28
8.Μεγαρίδα (10-8) 28
9.Πανελευσινιακός (9-9) 27
10.Παπάγου (9-9) 27
11.Μανδραϊκός (9-9) 27
12.Πεντέλη (8-10) 26
————————————–
13.Λοκρός Αταλάντης (5-13) 23
14.ΚΑΟ Μελισσίων* (5-12) 22
15.Δούκας (3-15) 21
16.Ιωνικός ΝΦ (2-16) 20

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 23/2):

Αιγάλεω – Πανελευσινιακός
Έσπερος – Πεντέλη
Δούκας – Παπάγος
Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Βούλας
Μανδραϊκός – Μαρούσι
Εθνικός – Μελίσσια
Ιωνικός Ν.Φ. – Μεγαρίδα
ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης

Σχετικά άρθρα