Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος της Β’ Εθνικής Ανδρών. Δείτε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τα ζευγάρια των play off και play out.

1ος Όμιλος

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Ηλυσιακός 76-82

ΝΕΟ Ληξουρίου-Μίλων 66-74

Δάφνη Δαφνίου-Αίολος Αγυιάς 90-96

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-Παγκράτι 83-72

Αχαγιά 82-Εθνικός 69-77

Μύκονος-Ένωση Ιλίου 87-75

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μίλων 22-0, Μύκονος 20-2, Φανάρια Νάξου 13-9, Αίολος Αγυιάς, Εθνικός 11-11, Παγκράτι 10-12, Ίλιον, ΝΕΟΛ 9-13, Ηλυσιακός 8-14, ΕΦΑΟΖ, Δάφνη Δαφνίου 7-15, Αχαγιά 5-17.

ΠΛΕΪ ΟΦ: Μίλων – Αίολος Αγυιάς (2-0), Μύκονος – Φανάρια Νάξου (2-0). ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ: Ίλιον – ΕΦΑΟΖ (1-1), ΝΕΟΛ – Ηλυσιακός (1-1).

Υποβιβάστηκαν Δάφνη Δαφνίου και Αχαγιά.

2ος Όμιλος

Π. Φάληρο-Πεύκη 88-78

ΟΦΗ-Διαγόρας Ρόδου 91-68

Δούκας-Πανιώνιος 57-81

Αιγάλεω-Έσπερος Καλλιθέας 102-88

Πανελευσιανιακός-Πρωτέας Βούλας 80-74

ΑΟΚ Χανιά-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 70-95

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Πανιώνιος 21-1, Πανελευσινιακός, Πρωτέας Βούλας 16-6, Π. Φάληρο 14-8, Αιγάλεω 13-9, Έσπερος 12-10, Ν. Κηφισιά, ΟΦΗ 10-12, Δούκας 8-14, Διαγόρας, Πεύκη 6-16, Χανιά 0-21.

ΠΛΕΪ ΟΦ: Πανιώνιος – Π. Φάληρο (2-0), Πανελευσινιακός – Πρωτέας Βούλας (2-0). ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ: Ν. Κηφισιά – Διαγόρας (2-0), ΟΦΗ – Δούκας (1-1).

Υποβιβάστηκαν Πεύκη και Χανιά.

3ος Όμιλος

Φίλιππος Βέροιας-Δόξα Λευκάδας 66-75

Τρίκαλα Basket-Ναύαρχος Βότσης 93-60

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 75-59

Έσπερος Λαμίας-Βίκος Ιωαννίνων 95-93 παρ.

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών, Αναγέννηση Καρδίτσας

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Βίκος Ιωαννίνων, Έσπερος Λαμίας 15-3, Τρίκαλα Basket 14-4, Δόξα Λευκάδας 13-5, Φίλιππος Βέροιας 11-7, Νίκη Βόλου 10-8, Πρωτέας Γρεβενών, Αναγέννηση Καρδίτσας, Ναύαρχος Βότσης 4-14, Ολυμπιακός Βόλου 0-18.

ΠΛΕΪ ΟΦ: Βίκος Ιωαννίνων – Δόξα Λευκάδας (1-1), Έσπερος Λαμίας – Τρίκαλα Basket (2-0). ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ: Πρωτέας Γρεβενών – Ολυμπιακός Βόλου (2-0), Αναγέννηση Καρδίτσας – Ναύαρχος Βότσης (1-1).

4ος Όμιλος

Μακεδονικός-ΜΓΣ Γέφυρας 76-66

ΔΕΚΑ-ΧΑΝΘ 66-62

Σταυρούπολη ΕΚ-Ερμής Λαγκαδά 67-88

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Πολυγύρου 99-69

Λεύκιππος Ξάνθης-Πανσερραϊκός 76-62

Ρεπό: Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μακεδονικός 16-4, Γέφυρα 15-5, Πανσερραϊκός 14-6, Μαχητές 13-7, Λεύκιππος 12-8, Ερμής Λαγκαδά, ΔΕΚΑ 11-9, ΧΑΝΘ 10-10, Σταυρούπολη 5-15, Ευκαρπία 3-17, Πολύγυρος 0-20.

ΠΛΕΪ ΟΦ: Μακεδονικός – Μαχητές (2-0), Γέφυρα – Πανσερραϊκός (1-1). ΠΛΕΪ ΑΟΥΤ: ΔΕΚΑ – Ευκαρπία (2-0), ΧΑΝΘ – Σταυρούπολη (1-1).

Υποβιβάστηκε ο Πολύγυρος.

Σχετικά άρθρα