Τα σημερινά (30/1) αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής:

1ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Πανελευσινιακός-Εθνικός 79-64

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Έσπερος 68-78

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ένωση Ιλίου 85-67

Παπάγου-Πεντέλη 80-56

Αχαγιά 82-Αργοναύτης Τρ. 75-77

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΝΕΟ Ληξουρίου 71-69

Ρεπό: Κόρινθος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Παπάγου 10-2, Έσπερος, ΦΕΑ 9-3, Φανάρια 8-4, Πανελευσινιακός 7-5, Αργοναύτης 6-6, Κόρινθος, Ληξούρι 5-7, Ν. Κηφισιά 5-6, Εθνικός 4-8, Ίλιον 4-7, Αχαγιά 3-9, Πεντέλη 2-10.

2ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Δούκας-Άρης Νίκαιας ΑΝΑΒΟΛΗ

ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω 72-82

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ 96-72

Ηλυσιακός-ΝΕ Μεγαρίδος ΑΝΑΒΟΛΗ

Πρωτέας Β.-Μανδραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος 93-64

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Π. Φάληρο 63-78

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αιγάλεω 12-1, Μεγαρίδα 11-1, ΕΦΑΟΖ 8-5, Χανιά, Ηλυσιακός 7-5, Πανιώνιος 6-5, Μανδραϊκός, Π. Φάληρο 5-7, Πρωτέας 6-4, Δούκας 3-8, ΟΦΗ 4-6, Άρης Νικ., Μελίσσια 3-9, Κρόνος 2-11.

3’ Όμιλος (13η αγωνιστική)

Ίκαροι Τρ.-Αίολος Τρ. 77-73 (παρ.)

Πρωτέας Γρ.-Αναγέννηση Καρδ. 85-79

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας 72-70

Μελίκη-Ολυμπιακός Β. 66-68

Δόξα Λευκάδας-Ιωάννινα ΣΚ 75-70

Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Σχηματαρίου 62-85

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Ερμής 11-1, Ίκαροι, Αίολος 10-2, Έσπερος, Δόξα 8-4, ΑΓΣΙ 7-5, Νίκη, Πρωτέας 5-7, Αναγέννηση 4-8, Ιωάννινα, Ολυμπιακός Β. 3-9, Μελίκη, Τιτάνες 2-10.

4ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Ερμής Λαγκαδά-Λεύκιππος Ξάνθης 57-54

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 51-66

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 76-80

Μαχητές Πειραματικό-Ευκαρπία 78-67

Αρετσού Καλαμαριά-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 96-61

Μακεδονικός-Πολύγυρος 85-73

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Μακεδονικός 11-2, Αίας, Ερμής 10-2, Γέφυρα 9-3, Μαχητές 8-4, Ευκαρπία, Λεύκιππος 7-5, ΧΑΝΘ 6-6, Πανσερραϊκός 5-8, Αρετσού, Πολύγυρος 4-8, Κομοτηνή 2-10, ΜΕΝΤ, ΚΑΟΧ 1-11.

Τα φύλλα αγώνα:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Πανελευσινιακός-Εθνικός 79-64

Διαιτητές: Τσάτσης-Ουσταμπασίδης-Καλογριάς (Δραμεσιώτης)

Δεκάλεπτα: 20-8, 44-24, 60-43, 79-64

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Νίκου, Κούτουλας, Καράμπελας 9 (1), Μαστρομιχάλης 7 (1), Πετρόγιαννος, Κρασάκης 1, Μουμπάρακ 22 (3), Λεκάκης 8 (2), Παπαφλωράτος 19 (3), Ρεκουνιώτης 9, Δενδρινός 4, Κατσανεβάκης

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 4, Γεωργιάδης 10, Μπασδέκης 9 (1), Λιβανός 1, Καραφάντης 12 (4), Καραδημητρίου, Παπουτσής 3, Ρεμπάπης, Ραπτόπουλος, Κασιούμης 25

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Έσπερος 68-78

Διαιτητές: Ραχιώτης-Παπαδόπουλος Χ.-Σιδέρης (Ζερβούδης)

Δεκάλεπτα: 21-15, 43-36, 53-51, 68-78

Α.Ε. Νέας Κηφισιάς (Λαδικός): Ιωάννου 17(1), Μοσχοβίτης 7(1), Μακρυγιάννης, Στεργίου, Πετροδημόπουλος 5(1), Μανούσος 12, Χατζηνικόλας 11, Κουκάκης 5(1), Μιχαλάκης 11(1), Καρακώστας, Μοίρας

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Καπρής 19(1), Χαρούνι 6, Καράβολας, Αδαμόπουλος 21(2), Μαγιτόμπε 21(4), Οικονομίδης, Τσολάκης 2, Ολύμπιος 9(1)

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Ένωση Ιλίου 85-67

Διαιτητές: Σκαλτσής-Φραγκούλη-Χριστοδουλάκης (Αναστασίου)

Δεκάλεπτα: 24-8, 53-24, 64-51, 85-67
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Κοντός 14 (2), Γεωργοπαπαδάκος 4 (1), Γιαννόπουλος 3 (1), Δικαιόπουλος, Στεργιάκης 14, Ζήρος 2, Λίτσος 5 (1), Μπίγγος 11 (3), Καραχάλιος 15 (1), Καραλευθέρης 17 (4).
Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Κοντούλης, Δαρμής 6 (2), Γεροκώστας 13, Φουντάς 2, Κοσμίδης, Περπελάι, Σπυρόπουλος 15 (1), Μπέλλος 14 (1), Αντωνόπουλος, Παπανδρέου 2, Τσιούμπρης 13, Κων. Πανουσόπουλος 2.

Παπάγου-Πεντέλη 80-56

Διαιτητές: Καλδίρης-Καλογερόπουλος Φ.-Αγγελής (Φαλούκας)

Δεκάλεπτα: 25-15, 41-20, 55-39, 80-56

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος 5 (1), Τρίχας 8 (2), Κόης 8 (1), Βούζας 11 (3), Καρούζος 11 (1), Μαράκης 6, Σολωμός 15, Οικονόμου, Σωφρονάς, Κώτσης 3 (1), Δελίδης 5 (1)

Πεντέλη (Χαρτομαζίδης): Καρακατσάνης 2, Γιαννίκος 6, Γραμματικός 2, Χρυσός 14 (2), Μεσίνι, Σταυριανόπουλος 6, Ψαρόπουλος 12, Παπαπέτρου 11 (1), Τουρτουρόπουλος 3 (1), Γεροντογιάννης

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΝΕΟ Ληξουρίου 71-69

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Τζίμης-Χρηστίδης Ηλ. (Μαύρος)

Δεκάλεπτα: 21-27, 32-33, 55-50,71-69

Φανάρια Νάξου (Τσαουσίδης): Μιλεντίγιεβιτς 4, Πολίτης 3 (1), Ψαρόπουλος 13 (3), Μάκαρης 4, Προδρόμου 25 (1), Χάρος, Βουτυρόπουλος, Σαρρής 1, Αναγνωστόπουλος 20, Κατσουλάκος 1

ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Παππάς 20 (3), Αντωνάτος, Χονδρογιάννης 9 (1), Νιφόρας 17 (1), Τρυφωνόπουλος 4, Κασπίρης 11 (3), Μαρούλης 6, Βαβάτσικος 2, Λαμπρόπουλος

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΚΑΟ Μελισσίων-Αιγάλεω 72-82

Διαιτητές: Κονταράτος-Τηγάνης-Γεράνιος (Ζερδεβάς)

Δεκάλεπτα: 14-19, 26-48, 44-68, 72-82

Μελίσσια (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 10 (2), Στεργίου Μ 13 (3), Πανέρης, Οικονομόπουλος 3, Κοντός Ι 1, Δοξάκης 4, Σεργιένκο 10, Μπακέας 19 (5), Στεργίου Δ, Μαλτέζος 8, Δουρουντούς 2, Κοντός Γ 2

Αιγάλεω (Μυλωνάς): Μόρφος 5, Ντακούλιας 6 (2), Κουμπούρας 7 (1), Παπαδόπουλος, Καννας 6 (2), Καρασταμάτης 6 (2), Μαχαίρας 13 (1), Νικολιδάκης, Ψημίτης 26 (2), Παπαδολιάς 9 (1), Βλάχος 4

ΑΟΚ Χανιά-ΟΦΗ 96-72

Διαιτητές: Xριστινάκης-Σκανδαλάκης-Ξυλάς (Χριστινάκης)

Δεκάλεπτα: 28-21, 48-47, 78-57, 96-72

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 19 (3), Βαζούκης 13 (3), Στογιάνοβιτς 7, Ψαράς 8 (1), Καραϊσκος 4, Σανδραμάνης 6 (1), Νέσσης 9 (1), Κουρέπης 11, Κοκκινάκης, Τσιρογιάννης 2, Παπαδάκης 17 (2)

ΟΦΗ (Ράλλης): Λιανός 6, Μποχωρίδης 23 (5), Μητρόπαπας 19, Καρλάφτης 1, Μηλαθιανάκης, Αγαπιάδης 4, Πρωτογεράκης, Μαρτίνα, Πάλλης 10, Θεοδωρίδης 6 (2), Καμπάκας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος 93-64

Διαιτητές: Στρέμπας-Καρακωνσταντόπουλος-Λεβεντάκος (Ζαγκλής)

Δεκάλεπτα: 25-12, 45-25, 70-43, 93-64

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Τουμαζάτος 2, Μπιλάλης 19 (4), Βάρσος 12 (1), Μαγκουνής 14 (2), Κριζέας 5 (1), Καλαϊτζάκης 2, Ροζακέας 4 (1), Μέξης 16, Σταύρου 2, Βασιλάκης, Ανδρεόπουλος 6, Χατζής 11 (1)

Πανιώνιος (Μπιτζάνης, Μαρούδης): Βαλιώτης, Κολσούζογλου 5, Λάζαρης 5, Μίχαλος 6, Κυρίτσης 10, Ρουμελιώτης 18 (4), Μπελίτσης 6, Αμπατζής, Λυκογιάννης, Τρύφωνας 2, Σκουλούδης 2, Σκαρμούτσος 10 (1)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Ίκαροι Τρικάλων-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 77-73 (παρ., 66-66 κ.δ.)
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος
Δεκάλεπτα: 17-20, 41-34, 53-46, 66-66, 77-73
Ίκαροι Τρικάλων (Παπαδόπουλος): Τσιαβές 12(1), Παπαχρήστος 12(1), Παρδακάς 3(1), Μπουργανός 17(1), Τριαντάφυλλου 23(4), Σπυράκος 2, Αμβράζης 8.
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Κολότσιος 12(2), Τσιγγενόπουλος 2, Μόσιαλος 8(1), Παππάς 16(3), Ψύρρας 3(1), Θέος 15, Δέσπος 10, Ιωάννου 7(1)

Δόξα Λευκάδας-ΣΚ Ιωάννινα 75-70

Διαιτητές: Καρακάσης-Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη

Δεκάλεπτα: 23-18, 35-30, 61-49, 75-70

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης-Βαφειάς): Σταματέλος 3(1), Αργυρός, Κοντούδης 17, Κατοπώδης 7(2), Βαγενάς 14(4), Καφφές, Μάλφας, Κουρτίδης 11(2), Τζακόπουλος 12(4), Καραγιαννίδης 9, Μάνα, Λαζάρου 2.

ΣΚ Ιωαννίνων (Παπαδόπουλος): Χαντζάρας, Κωνσταντινίδης 4, Τσατάλας 17, Ξιούρας 11(1), Σφούγγαρης 3(1), Καραθανάσης, Σπηλιόπουλος 25(3), Γκλίβανος, Βρασταμηνός, Χατζηαγοράκης, Καραμπίνης 10(2)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος Λαμίας 72-70

Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης-Μπούλος Π.

Δεκάλεπτα: 18-20, 38-33, 54-51, 72-70

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 21(2), Καννής 15(2), Ιωαννίδης 2, Μάντζιος 15, Μητρόπουλος, Ψάλτου 10, Μυλώνης, Νάκος, Γκατζέλης, Γυφτάκης 9(1), Δέζος.

Έσπερος (Σοφογιάννης): Λάππας 19(5), Τσεσμετζίδης 5(1), Φύκας 10, Πάππος 14(2), Μπακόλιας, Τεπετίδης 8(2), Νέστορας 2, Παπαργυρόπουλος 10(1), Μαγγελάκης, Αργύρης 2

ΓΑΣ Μελίκης-Ολυμπιακός Βόλου 66-68
Διαιτητές: Μπακάλης-Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος
Δεκάλεπτα: 7-22, 28-38, 46-53, 66-68
Μελίκη (Ασλανίδης): Μπάρζου, Μωϋσίδης 24(1), Τζιοβάρας 15(1), Ντόβας Κ., Κυριάκου 7(1), Γατόπουλος, Ντόβας Αθ. 2, Ρογκότης 3, Πειμανίδης , Αμανατίδης , Αλευρίδης 15
Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγκρής, Γκοντόπουλος 17(2), Ίλτσογλου 5, Αναγνωστόπουλος 3(1), Καραμήτσος 7, Ευαγγελινός, Σταθούρος, Σιμάκης 6, Παρασκευάς 30

Πρωτέας Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας 85-79

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 21-15, 40-33, 61-47, 85-79

Πρωτέας Γρεβένων (Χασιώτης): Τζιουβάρας 2,Γρίψιος 20(6), Κλωνάρας 6, Παλάσκας 17(5), Παπαδόπουλος 10, Σιπητάνος 13, Κωνσταντίνου 13(3), Μαλιούρας 2, Κυρατζής 2.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός, Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 22, Αρκούδας 5(1), Κρεμμύδας 11(1), Αργύρης 20(6), Αντωνίου 9(2), Καλλιάρας 10, Οικονόμου.

Τιτάνες Παλαμά-Ερμής Σχηματαρίου 62-85

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Λουλουδιάδης-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 6-16, 30-34, 45-59, 62-85

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3(1), Μάνος, Καραδήμας 6(1), Τσούμας Σ. 25(1), Σφακιανός, Ξένος, Φαλιάκης 2, Μανδαλάκης 24(1), Αρχοντούλης 2, Βλάχος.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 12(2), Ανδρέου, Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 18, Χατζηγιαννάκης 7(1), Μπακέας 6(2), Καλημέρης 10, Ζόρμπαλος, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης, Δημητριάδης 30(2)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Ερμής Λαγκαδά-Λεύκιππος Ξάνθης 57-54

Διαιτητές: Ξενικάκης-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 15-21, 29-31, 43-43, 57-54

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 3(1), Μπακάλης, Μητρόπουλος 2, Πλιούκας, Χρυσόπουλος 7, Πεχλιβανίδης 3(1), Γκέλιος 19(1), Καμαριώτης 9(1), Ταουσάνης 4, Λογοθέτης 10.

Λεύκιππος Ξάνθης (Πέρκος): Μαραβέγιας 3(1), Παλλάκης 2, Μακαρατζής, Περρής, Μαυρογιάννης 10, Χρήστου 10, Μηντζαρίδης 3(1), Μανάκας 11(1), Βοϊβατόπουλος 15(2)

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 51-66

Διαιτητές: Θεοδώρου-Παπαθανασίου Κ.-Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 15-25, 25-39, 34-51, 51-66

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Σαρρής, Χιτικούδης, Μαργαριτόπουλος 8(2), Απαζίδης 8(2), Αλτίνης 3(1), Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκκας 4, Ιωάννου 2, Συμεωνίδης 8, Δημητρίου 5(1), Ιωαννίδης 7, Τσιριλάκης 4, .

Αίας Ευόσμου (Μουρατίδης): Αναστασόπουλος, Λαζαρίδης, Γαλανίδης 17(3), Μάρουσιτς 11(2), Παναγιώτου, Κιγμέτογλου 14(1), Κάτζος 2, Καλαμπάκας 4, Ρουστένης, Κοτσάνος 18, Τσαρτσάλης

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 76-80
Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 34-25, 51-46, 67-67(κ.α.), 76-80
Μ.Ε.Ν.Τ (Ποργιόπουλος): Ζεϊμπέκης 18, Ψευτογκάς 9(3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης, Κατσαμούρης 17(2), Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 18(3), Στόλης 6, Πασχαλίδης 8, Κάσουρας, Ντεμιρσά

Πανσερραϊκός (Μασλαρινός): Στεφανίδης 13(1), Ντίνος 4(1), Δατσιάδης 8(1), Γεωργιανός 12(2), Χριστοδούλου 6, Δημητρακάς 4, Κεραμάρης 10(2), Μπούτσιας, Ασημάκης 3, Γούνας, Μπίλιος 20(4).

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΠΣ Ευκαρπίας 78-67
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Β.-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 17-12, 37-24, 52-50, 78-67
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου 26(2), Παπασάββογλου Αν., Πετράκης 8(2), Νώτης 17, Ματενίδης 7(1), Βαϊντερλης, Κόκκινος, Κόνσουλας 12, Μπάδης 8(2)
ΠΑΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Βογιατζης, Τουλούπης 7, Φόρογλου 10(2), Βρεττάς 11, Χολέβας 15, Πλεξίδας, Γκαβέζος 5, Βουρτζούμης 13(3), Βάσλος 5(2), Χαρτόπουλος 1

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΚΑΟ Χαλκιδικής 96-61
Διαιτητές: Δέλλας-Τσαρδούλιας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 26-16, 48-33, 66-49, 96-61
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης N., Βαρίτης 24(6), Mπούρλογλου, Παναγιωτίδης 2, Δάμπασης 2, Φουρκιώτης 16(4), Κυφωνίδης 23(4), Παπανικολάου 2, Βάνης 13(2), Παπαδόπουλος 3(1), Ντίαθ 11.
ΚΑΟΧ (Αρίστος): Παναγιωτόπουλος 6, Λάσκαρης 5(1), Σερέτης 4(1), Φιλοξενίδης 23(2), Ταμπούρλος, Σαββίδης, Ματζίνος 2, Πούλος 2, Τύπος 7(1), Ντούνι, Ελευθερούδης, Χατζής, Νταρατάνας 13, Μαυρίδης.

Μακεδονικός-ΑΟ Πολυγύρου 85-73

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 24-17, 28-16, 20-19, 85-73

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 2, Αμπαράς 16(3), Ρόπουτης 14(3), Βαρδής 3(1), Γκύζης 11(2), Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 17(3), Φλιάτης Γ. 22(2), Πτωχίδης, Φεστσόπουλος, Εμμανουηλίδης.

Πολύγυρος (Τσούρμας): Πιπιλιάρης 11(1), Βαφειάδης 30(7), Καρασίμος 2, Καρασίμος, Μπόλδογλου 4, Καντάρκος 9(1), Κατιρτζίδης 17(2)

Σχετικά άρθρα