Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική μετά την 16η “στροφή” στον νότιο όμιλο της Β’ Εθνικής.

Τα αποτελέσματα:
Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω 91-98 (87-87 κ.αγ)
ΟΦΗ-Έσπερος Καλλιθέας 90-87
Λοκρός Αταλάντης-Δούκας 63-72
Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός 73-85
Πεντέλη-Μανδραϊκός 70-74
Παπάγου-Εθνικός Πειραιά 72-77
Πρωτέας Βούλας-ΝΕ Μεγαρίδος 73-70
Μαρούσι-ΚΑΟ Μελισσίων (15/2/2020)

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 70-74
Τα δεκάλεπτα :12-12, 29-31, 48-58, 70-74
Διαιτητές : Μπίκας-Χρηστίδης Π.-Σιδέρης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 6, Ευαγγελούλης 3, Ντιμπ 8, Κούσουλας 15 (1), Καρούζος 23 (6), Μπέλη 8, Κουκάκης, Μπίγκος 5 (1), Τάγαρης, Φωτόπουλος 2.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς. Γεωργίου, Παπανικολάου, Καραμπάτσος 20 (3), Μαλτέζος, Μαρούγκας 2, Ροδοστόγλου 20 (3), Τσιάκος 14, Βεσκούκης 14 (2), Γκουαλτιέρι 4.

ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 90-87
Τα δεκάλεπτα :23-21, 45-40, 65-60, 90-87
Διαιτητές :Κοτσίμπος-Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 20 (4), Κριθινάκης, Λιανός 23 (4), Τσερκιτζόγλου, Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 16 (2), Αγαπιάδης 12 (2), Τασιούδης 5 (1), Καραθωμάς, Πετράκης 6 (2), Μπουμπάρης 4, Πάλλης 4.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 4, Ματαλιωτάκης 12, Χατζικίδης, Θεοδοσίου 12 (4), Γκαϊντάσοφ 13 (2), Καπώνης 18 (3), Ντακούλιας 18, Χαρούνι Κλ. 4, Γεωργιάδης, Ευστρατίου 4, Χαρούνι Ν. 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΑΙΓΑΛΕΩ 91-98 (87-87 κ.αγ).
Τα δεκάλεπτα : 21-26, 38-52, 68-70, 87-87 (κ.αγ), 91-98
Διαιτητές : Παπαθανασίου-Αποστολίδης-Νικολοπούλου
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 19 (1), Καρβούνης 5 (1), Περδικάρης 28 (1), Παλαιοχωρίτης 18 (3), Γερονίκος, Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 2, Δουρουντούς 4 (1), Μαντζιώτης 9 (2), Γιαννίκος 4
Αιγάλεω (Σορώτος) : Κυριακόπουλος 19 (4), Τσαμπής 6, Καράβολας 20 (1), Κούρτης 16 (2), Τσιαμπάς 2, Νικολακάκος, Κ.Οικονομόπουλος 2 , Αγγ.Οικονομόπουλος 4, Δόξας 29.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΔΟΥΚΑΣ 63-72
Τα δεκάλεπτα :16-22, 31-41 , 50-57, 63-72
Διαιτητές : Μαντήλας-Καμήτσος-Κανελλόπουλος
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Μάρκου, Φωτητζόγλου 7 (1), Παπαπέτρος 12 (2), Πάππος, Αν.Μάτος 10, Αγγ.Μάτος 19 (4), Ψάλτου 15
Δούκας (Αγγέλου) : Σεργιένκο 26, Σακελλαρίου 9 (1), Τζελάλης, Ζαραϊδώνης 6, Γιαννόπουλος 2, Ζαρκαδούλας 7 (1), Γκίνης 2, Μαράντος 6, Κορκοντζέλος 2, Τζέμης 12.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-85
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 36-35, 61-58, 73-85
Διαιτητές: Κορομηλάς, Γιακείμη, Τηγάνης
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος, Βούλγαρης): Μπάλας 19 (4), Καράμπελας 6 (1), Κεφαλάς, Σταθόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 2, Κρασάκης, Ψαρόπουλος 31 (5).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 23 (2), Νικολακόπουλος 3 (1), Καλλιανιώτης 10 (3/6 τρίπ. 8 ριμπ.), Ντουζίδης, Βουγιούκας 8, Σκάνδαλος 18 (1 τρίπ., 8 ριμπ., 5 κλεψ.), Στάθης 5, Αντωνίου, Λυκογιάννης 18 (2 τρίπ., 6/7 δίπ., 6 ριμπ.).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 72-77
Τα δεκάλεπτα: 11-14, 30-32, 53-58, 72-77
Διαιτητές :Σκούτας-Μπούκας-Ορφανός Ιορ.
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης 7 (1), Τριχάς 7 (1), Κυρίτσης 17 (2), Χρυσός 10, Κρακατσάνης 6 (2), Αγγελόπουλος 16, Σοφρωνάς 9 (3)
Εθνικός Πειραία (Οικονομάκης): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 8 (2), Ασημακόπουλος, Μανιάτης, Αγγελόπουλος 35 (3) Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12 (2), Πέττας 16 (2), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 6, Λεκάκης, Κοντραφούρης, Στέφος, Ασπρόπουλος.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΜΕΓΑΡΙΔΑ 73-70
Τα δεκάλεπτα : 25-20, 38-41, 55-51, 73-70
Διαιτητές : Ορφανός Εμ.-Καλογριάς-Τζίμης
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος) : Δενδρινός 22 (1), Κυριλής 18 (4), Ματσάγγος 2, Πολιτόπουλος, Σκουλούδης 8, Παπαπέτρου 1, Μήτσιαλος 8, Πετς 4, Μόρφης 10 (2).
Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Σπυρόπουλος 9, Ψαρόπουλος 8 (2), Παπαντωνάκος 2, Σάλεχ 9 (1), Κασπίρης 3 (1), Βούρτσης 6 (1), Μαλούκος 3, Λούκας 5 (1), Λάκκας 25 (1).

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες):

1.Πανερυθραϊκός (12-4) 28
2.Μαρούσι* (12-3) 27
————————————–
3.Αιγάλεω (11-5) 27
4.Εθνικός Πειραιά (11-5) 27
5.Έσπερος Καλλιθέας (10-6) 26
6.Μεγαρίδα (9-7) 25
7.Πρωτέας Βούλας (9-7) 25
8.Μανδραϊκός (9-7) 25
9.ΟΦΗ (8-8) 24
10.Πεντέλη (8-8) 24
11.Πανελευσινιακός (8-8) 24
12.Παπάγου (8-8) 24
————————————–
13.Λοκρός Αταλάντης (4-12) 20
14.ΚΑΟ Μελισσίων* (4-11) 19
15.Ιωνικός ΝΦ (2-14) 18
16.Δούκας (2-14) 18

*Έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 2/2):
Αιγάλεω – ΟΦΗ
Έσπερος – Λοκρός Αταλάντης
Δούκας – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Πεντέλη
Μανδραϊκός – Παπάγος
Εθνικός – Πρωτέας Βούλας
Μεγαρίδα – Μαρούσι
Μελίσσια – Ιωνικός Ν.Φ.

Σχετικά άρθρα