Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα και η βαθμολογία και στον Νότιο και Βόρειο όμιλο της Α2 Γυναικών στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Νότιος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:
Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63
Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58
ΕΦΑΟΖ-Αιγέας Χίου 14.00
Αγία Παρασκευή-Αετός Καλλιθέας 19.30
Φοίνικα Πειραιά-Πανιώνιος 20.00
Ρεπό οι Δαναοί Άργους

Τα φύλλα αγώνα:
Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 14-20, 24-38, 30-44, 38-63.
Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαμαντζούρα, Παπαδοπούλου 5 (1), Μοίρα 4, Θωμαΐδου, Ισκιόγλου 6, Δρακοπούλου, Μάρκου, Τσέρου 9, Πετράκη 3 (1), Ραδή, Θεοδωρομανωλάκη 11.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 8 (1), Καμμένου 14 (3), Ευμορφοπούλου 8 (1), Κουτσιρίμπα 3 (1), Καρυοφύλλη, Καλημέρη 6, Χελιώτη 16 Οικονομάκη 8.

Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58
Διαιτητές: Κιουλάφας-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 13-10, 26-27, 37-37, 45-58
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης – Ρουμάνη): Χατζηβασιλείου, Κήτσιου 7, Θεοδώρου, Κολλάτου 5, Μπουντούρη, Χατζηγιακουμή 11(2), Σακελλαρίου 6, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ. 6, Καλογεριά, Αναστοπούλου Χ. 10, Κουζούκα.
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 18(2), Νάτσκου 2, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 3, Γούλα 4, Χατζηλεοντή 5(1), Κορρέ 13(1), Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 11, Δαμουλάκη 2, Νικολαϊδου, Αλεξία.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Τσαταλλιού
Δεκάλεπτα: 18-12, 36-24, 52-35, 71-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα- Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 3, Βαμβακά 10, Λιναρά 5(1),Ζουρνή 13, Κεσσέ 15(2), Στεφανίδου 16(4), Μάνου, Κιουρτζίδου, Χόνι 2, Μυλωνάκη 7(1).
Αιγέας Χιου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 11(3), Δανδούλα, Καρατζανου 5(1), Παπαδοπούλου 7,Καρούση 8, Κοματσιούλη 12(2), Γιασεμή 1.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 02/02):
Αθηναϊκός-Δαναοί Άργους
Πανιώνιος-Εύνικος
Αετός Καλλιθέας-Φοίνικα Πειραιά
Αιγέας Χίου-Αγία Παρασκευή
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟΖ
Ρεπό η Ηλιούπολη

Βόρειος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50
Ασπίδα Ξάνθης-Α.Ε. Πυλαίας 49-68
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Παναθλητικός Συκεών-Ηρακλής 77-42
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν.Ρ. 51-36
Πανόραμα-Άρης 51-82

Τα φύλλα αγώνα:

Ασπίδα Ξάνθης-Α.Ε. Πυλαίας 49-68
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν., Νέδογλου.
Δεκάλεπτα: 13-21, 28-33, 37-47, 49-68.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15 (1), Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Τσακίρη 8, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Τασελαρίδου, Μωυσένκο 3, Σουλιώτη 4, Μπίκου, Βαρελτζή 3, Καρακώστα 4.
Α.Ε. Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 3, Αντωνιάδου 7 (1), Κουράτορα 3 (1), Γράψα 16 (3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 3 (1), Πετρίδου, Παπαρδέλα 12, Δεληγιάννη 14.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50
Διαιτητές: Καντερές, Κωνής.
Δεκάλεπτα: 10-11, 21-25, 41-39, 55-50.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 3, Ιγγλέζου 7 (1), Παλλάνη 18 (4), Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 1, Διαμαντίδου 9, Καϊμακτσή 9 (1), Ιντζέ, Φλώρου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 14 (2), Φείδα, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 7, Παπαδοπούλου 17, Μπουντούκα, Ψαρέλη, Αβρονιδάκη 4.

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ., Τσάλλας.
Δεκάλεπτα: 25-12, 34-34, 49-46, 72-69.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 20 (1), Καρτσαμάρη 25 (3), Τσιούρβα 4, Μοδέα 4, Κλεισιάρη, Λιάσκου 3, Πατούνη 16 (2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Τέλιου.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου, Ξηρομερίτης): Τελίδου 12 (1), Κιολέογλου 14 (3), Μάντζιου, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 17 (2), Αρτεμισίου 15 (1).

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν.Ρ. 51-36
Διαιτητές: Γεωργούλης, Γιατρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 14-5, 21-12, 38-21, 51-36.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 5, Γαϊτάνη 5 (1), Τσάντα 1, Μπακιρτζίδου 10, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου, Πελτέκη 5, Κουτούση 25, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου, Μίχου, Βάννα.
Αναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 7 (1), Σουλιώτη, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 9 (1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 3 (1), Παπαδάκη 5, Κουλουμπή 8, Κοκκίνου.

Παναθλητικός-Ηρακλής 77-42
Διαιτητές: Σελεβός-Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 25-9, 48-20, 67-32, 77-42
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Σταμπή , Γιαννοπούλου 8, Μπαξεβάνου, Τράντα 16, Σταματάκη 5, Μπατή, Μπασσιά 3, Γράψα 2, Βαντσιούρη 17(3), Καραμπατζάκη 12, Σιδηροπούλου.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Παπαβασιλείου 2, Τζίκου 1, Σακουλάκη 1, Λογδανίδου 14(1), Γιαννούδη 2, Μυγδαλιά 7, Βασιλειάδου 9, Θωμά 2.

ΑΣ Πανόραμα-Αρης 51-82
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 17-26, 25-45, 36-67, 51-82
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 5(1), Νικολαϊδου 15(1), Αραμπατζή 2, Νάκη 1, Καζαντζή Σ. 3(1), Ριτζαλέου 5(1), Σιακαβάρα 7(1), Αβραμίδου, Δαιμονάκου 5, Βασλαματζή 6, Χατζηθεοδώρου 2.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 23(2), Παπαϊωάννου 9, Τσαμπούρη 16(4), Στεργάκη 4, Νταουντάκη 3, Νάστου 17(2), Βλάχου 6, Καρβουνιάδου, Δροσούνη 4.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 27
2. Ηρακλής 25
3. Αρης 25
4. Πανσερραϊκός 23
5. ΑΕ Πυλαίας 22
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 22
7. Πιερικός Αρχέλαος 22
8. Απόλλων Καλαμαριάς 19
9. ΑΣ Πανόραμα 18
10. Ασπίδα Ξάνθης 17
11. Ολύμπια Λάρισας 16
12. ΜΕΝΤ 15
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Επόμενη αγωνιστική (15η, 02/02):
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Άρης
Ηρακλής-Πανόραμα
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός Συκεών
Α.Ε. Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας
ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς

Σχετικά άρθρα