Ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία, τα φύλλα αγώνα και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

Νότιος όμιλος:

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:
Δαναοί Άργους-Αθηναϊκός 42-70
Εύνικος-Πανιώνιος 48-68
Αγία Παρασκευή-Αιγέας Χίου 74-40
Φοίνικα Πειραιά-Αετός Καλλιθέας 72-46
ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας 42-47
Ρεπό: Ηλιούπολη

Δαναοί Άργους – Αθηναϊκος 42-70

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 19-43, 33-61, 42-70

Δαναοί Άργους (Σκορδής): Μπενέκη 10 (1), Ζαροκωστα 2, Γιαννακόπουλου, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση 3, Αρβανίτη 10, Σουλτάνη, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παπαμάρκου 6, Μάρα 8 (1).

Αθηναϊκός ( Βουλκίδη Μ.) Μήτσα 2, Βουλκίδη Κ., Κλείτσα 9 (1), Καμμένου 22 (6) Καριοφυλλη, Καλημέρη 2 (10 ριμπάουντ), Χελιώτη 7 (10 ασίστ), Οικονομάκη 22 (16 ριμπάουντ), Τσιμπίδη.

Αγία Παρασκευή-Αιγέας Χίου 74-40

Διαιτητες: Μαρουδιάς-Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 24-10, 35-17, 53-26, 74-40

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Στουπά 19(3), Σιγιώργη 14, Κοντογιάννη 5(1), Γρίσπου 9(1), Ευαγγελάτου 5(1), Πετυχάκη 9, Κριμιτζά, Κόρμπου 4, Μπεζαίτη 5(1).

ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Δάνδουλα 3(1), Κοματσιούλη 3, Παπαδοπούλου 4(1), Τόσκα 16(2), Καρούση 6, Μπαμπικέρ 6, Κρουσουλούδη, Γιασεμή 2.

Φοίνικας Πειραιά-Αετος Καλλιθέας 72-46

Διαιτητές: Κούλης Κ.-Ευφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 13-11, 34-17, 47-36, 72-46

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αραπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη2, Μαγγίνα 1, Ξεπαπαδέα 4, Δανδουλάκη Αλ. 6(2), Βράκα 17(3), Καψοκόλη 15(1), Κουταλιανού 8, Οικονομόπουλου 4, Δανδουλακη Μαρ. 13(1), Παπαδοπούλου 2, Μοσχονά, Δράκου.

ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακοπουλος, Μηνάς): Γραμματικού 7, Παπαδοκολάκη 3, Μηνά 9(1), Νάκου, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 2, Καραγιανάκη 18(2), Μωραΐτη 6, Κατσοχειράκη, Δρακοπούλου,Τζίνλη 1

Εύνικος-Πανιώνιος 48-68

Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Φλώρος

Δεκάλεπτα: 12-20, 23-45, 31-62, 48-68

ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος): Μετάι 2, Σκαμαντζούρα 2, Παπαδοπούλου 7, Μοίρα 10, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 6, Δρακοπούλου 2, Μάρκου 6(1), Τσέρου 10, Πετράκη 3, Ράλλη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδακης, Παπασάββας): Στεργιοπούλου 4, Κάραλη 4, Κριτσιδήμα, Παύλου, Γιαννακούλια, Καναβάρου, Ταντουρόφσκα 13(3), Σουλτάνη 7(1), Ρετζεμπέρη 13, Αξιοπούλου 10(2), Σιγάλα, Γεροστεργίου 17(3).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Πρωτέας Βούλας 42-47
Διαιτητές: Ιορδανίδης, Πλατέλα
Δεκάλεπτα: 15-14, 24-32, 32-44, 42-47
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 2, Βαμβακά 3, Μάνου, Ζουρνή 14, Κεσσέ 12, Στεφανίδου, Κουρούβανη, Κιουρτζίδου, Χόνι 2, Μυλωνάκη 9.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπερης – Ρουμάνι): Χατζηβασιλείου 2, Αναστοπούλου 7(1), Κήτσιου 2, Θεοδώρου 6(2), Κολλάτου 8(2), Κουζούκα, Χατζηγιακουμή 6, Σακελλαρίου 2, Καζούρη, Χατζηνικολάου, Αναστοπούλου Μ. 14, Καλογερία.

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1. Αθηναϊκός 8
2. Πανιώνιος 8
3. Πρωτέας Βούλας 7
4. ΓΣ Ηλιούπολης 6
5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 6
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 6
7. Φοίνικας Πειραιά 4
8. Εύνικος 4
9. Αετός Καλλιθέας 4
10. Αιγέας Χίου 4
11. Δαναοί Άργους 3
*ΓΣ Ηλιούπολης, Δαναοί Άργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11):

Αιγέας Χίου-Φοίνικα Πειραιά
Αετός Καλλιθέας-Εύνικος
Πανιώνιος-Δαναοί Άργους
Πρωτέας Βούλας-Αγία Παρασκευή
Ηλιούπολη-ΕΦΑΟΖ

Ρεπό: Αθηναϊκός

Βόρειος όμιλος:


Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής:

Ολύμπια Λάρισας-Α.Ε. Πυλαίας 46-67
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 50-49
Άρης-Αναγέννηση Ν.Ρ. 60-45
Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 57-52
Παναθλητικός Συκεών-Πιερικός Αρχέλαος 94-54
Πανόραμα-Ηρακλής 52-66


ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 52-66

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τζεκάκης

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-32, 40-49, 52-66

ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 13(3), Αραμπατζή, Νικολαϊδου 7, Ριτζαλέου 9(1), Νάκη, Καζαντζή Σ. 14(1), Σιακαβάρα, Σταματιάδου 4, Δαιμονάκου 2, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.

Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 10, Τζίκου, Παγκαλίδου 1, Σακουλάκη 4(1), Λογδανίδου 11, Γιαννούδη 8, Πετρίδου, Μαργαρίτη, Βασιλειάδου 12, Θωμά 15(3).


Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11):

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας
Α.Ε. Πυλαίας-Παναθλητικός Συκεών
Πιερικός Αρχέλαος-Πανόραμα
Ηρακλής-Άρης
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Απόλλων Καλαμαριάς

Η βαθμολογία (σε 4 αγώνες):

1. Παναθλητικός 7
2. Αρης 7
3. ΑΕ Πυλαίας 7
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 7
5. Πιερικός Αρχέλαος 7
6. Ηρακλής 6
7. Πανσερραϊκός 6
8. Απόλλων Καλαμαριάς 6
9. Ασπίδα Ξάνθης 5
10. Ολύμπια Λάρισας 5
11. ΜΕΝΤ 4
12. ΑΣ Πανόραμα 4
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Σχετικά άρθρα