Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική μετά την ολοκλήρωση της 15ης “στροφής” στο Νότιο και Βόρειο όμιλο της Α2 Γυναικών.

Νότιος Όμιλος

Τα αποτελέσματα:

Πανιώνιος-Εύνικος 69-59
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟΖ 55-66
Αθηναϊκός-Δαναοί Άργους 80-32
Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειραιά 34-76
Αιγέας Χίου-Αγ. Παρασκευή 41-69

Τα φύλλα αγώνα:

Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειραιά 34-76
Διαιτητές: Πετράκης, Αντωνέλου.
Δεκάλεπτα: 5-20, 13-38, 22-48, 34-76.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος, Μηνάς): Γραμματικού 7, Μηνά 10 (1), Νατούδη, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 5, Ντυρμίση, Μωραΐτη 6, Κατσοχειράκη, Τζινλή 6.
Φοίνικας (Αράπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη 4, Μαγγίνα 6, Ξεπαπαδέα 7, Δανδουλάκη Αλ. 6 (2), Βράκα 7 (1), Καψοκόλη 8, Παπαποστόλου, Καρέλα 2, Οικονομοπούλου 13 (2), Δανδουλάκη Μαρ. 17 (1) Μοσχονά, Δράκου 6 (2).

Αθηναϊκός-Δαναοί Άργους 80-32
Διαιτητές: Τσίγκου, Τσικριτσάκη.
Δεκάλεπτα: 14-7, 39-9, 58-22, 80-32.
Αθηναϊκός: (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 13, Καμμένου 3 (1), Ευμορφοπούλου 13 (1), Κουτσιρίμπα 6, Χελιώτη 6, Καρυοφύλλη 6 (1), Οικονομάκη 18 ,Τσιμπίδη 15 (1).
Δαναοί Άργους (Καπετάνου): Μπενέκη 13 (1), Ζαροκώστα 9, Γιαννακούλη 1, Αλμπέρτου, Αρβανίτη 4, Κολιπέτσα, Μάρα, Καπετάνου, Καζαρά.

Πρωτεας Βούλας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-66
Διαιτητές: Νικολοπουλου,Γαρηνη
Δεκάλεπτα: 17-20,30-34,42-47,55-66
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπερης, Ρουμανη): Χατζηβασίλειου 5(1), Κήτσιου 2, Θεοδώρου, Κολλάτου 16(2), Μπουντούρη 6(2), Χατζηγιακουμη 3(1), Σακελλαρίου, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ. 16, Καλογερία, Αναστασοπούλου Χρ. 7(1), Κουζούκα.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα, Φατούρος): Μπαλαμπάνη, Μουκα 3(1), Βαμβακά 4, Λιναρά, Ζουρνή 21, Κεσσέ 23(3), Στεφανίδου 11(1), Κουρούβανη, Κιουρτζιδου, Χόνι, Μυλωνάκη 4, Μάνου.

Πανιώνιος – Εύνικος 69-59
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Χρόνης
Δεκάλεπτα:
Πανιώνιος (Χατζηδάκης):Κριτσηδήμα, Στεργιοπούλου 18, Κάραλη 11,Γεροστεργίου 13, Ταντουρόφσκα 21, Σιγάλα 6, Ολυμπίου, Μπαλωμένου, Καναβάρου, Σταμούλου.
Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαμαντζούρα 6, Παπαδοπούλου, Ράδη 2, Θεοδωρομανωλάκη 12, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 22, Δρακοπούλου, Μάρκου, Τσέρου 10, Πετράκη 7.

Η βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 26
2. ΓΣ Ηλιούπολης 25
3. Πρωτέας Βούλας 25
4. Αθηναϊκός 24
5. Πανιώνιος 24
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 22
7. Εύνικος 18
8 Φοίνικα Πειραιά 17
9. Αιγέας Χίου 16
10. Αετός Καλλιθέας 15
11. Δαναοί Αργους 13

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου
Εύνικος-Αετός Καλλιθέας
Δαναοί Αργους-Πανιώνιος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Πρωτέας Βούλας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης
Ρεπό: Αθηναϊκός

Βόρειος Όμιλος

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 29
2. Ηρακλής 27
3. Αρης 27
4. Πανσερραϊκός 25
5. ΑΕ Πυλαίας 24
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 23
7. Πιερικός Αρχέλαος 23
8. Απόλλων Καλαμαριάς 20
9. Ασπίδα Ξάνθης 19
10. ΑΣ Πανόραμα 19
11. Ολύμπια Λάρισας 17
12 ΜΕΝΤ 16

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Τα φύλλα αγώνα:

Α.Ε. Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 94-48
Διαιτητές: Χατζηκώστας, Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 21-10, 44-24, 55-30, 94-48.
Α.Ε. Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου, Αντωνιάδου 10, Γράψα 23 (4), Λάλου 3, Τζιαμπάζη 6 (2), Πετρίδου 12 (2), Παπαρδέλα 22, Δεληγιάννη 12, Καράτορα 6 (2).
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τέλιου, Μαργαρίτη 3 (1), Ψαρρή 2, Λιάσκου 8, Κλεισιάρη 6 (2), Τσιούρβα 14, Καρτσαμάρη 15 (2).

Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός Συκεών 53-76
Διαιτητές: Δημουλάς, Γιατρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 14-13, 29-42, 35-64, 53-76.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κιολέογλου 18 (2), Μάντζου 4, Ντριστέλλα 4, Γκοτζαμάνη 4, Λάππα, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 11 (1), Αρτεμισίου 11 (1), Ζαρκανέλα 1, Καζαναράκη, Μάντη.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου, Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Γιαννοπούλου 25, Μπαξεβάνου 1, Σαράντη, Καραμπατζάκη 19, Τράντα 3, Μπασσιά 4, Βαντσιούρη 2, Σταμπή 4 (1), Σιδηροπούλου 4, Μπατή.

Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 60-52
Διαιτητές: Λαζαρίδης, Τσαούση.
Δεκάλεπτα: 16-10, 31-22, 45-37, 60-52.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8, Γαϊτάνη 12 (2), Τσάντα 7 (1), Μπακιρτζίδου 14, Θανοπούλου 2, Πελτέκη 2, Κουτούση 11, Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου, Γκέγκα, Δαμιανάκου, Βάννα.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 5, Φλώρου 4, Ιγγλέζου 5, Καλαντίδου 2, Διαμαντίδου 22 (1), Καϊμακτσή 7 (1), Μαϊδάτση, Διαμαντοπούλου 7.

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Άρης 49-56
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Παπαδόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 13-20, 25-31, 37-42, 49-56.
Αναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη, Σουλιώτη, Τσαλή 2, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 17 (3), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 15 (2), Παπαδάκη 8, Κουλουμπή 5.
Άρης (Συρόπουλος): Μαρίνη 13, Παπαϊωάννου 9, Τσαμπούρη 7 (1), Νταουντάκη 2, Ευσταθίου, Σλούκα 7, Κυρπιζλίδου 4, Στεργάκη, Νάστου 13, Κασαπίδη 1, Καρβουνιάδου.

ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης 50-56
Διαιτητές: Μπούγλος Ι.-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 10-11, 28-25, 43-38, 50-56
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου, Μουμτζή, Θώμογλου 7, Φειδά 3(1), Κουλακιώτη 4, Γιαννουσίου 13, Παπαδοπούλου 17(2), Μπουντούκα 4, Ψαρέλη, Αβρονιδάκη.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 8, Καραλίδου Σ. 14(2), Τσακίρη 4, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη, Καραλή 1, Αντώνογλου 11(1), Πετρίδου, Σουλιώτη 13(1), Καρακώστα 5.

Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα 84-47
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 21-14, 48-24, 67-32, 84-47
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Τζίκου 10, Σακουλάκη 12(2), Λογδανίδου 11(1), Γιαννούδη 12(2), Παππά, Βαλσαμοπούλου, Μυγδαλιά 14, Πετρίδου 7(1), Βασιλειάδου 7, Θωμά 7(2).
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Αραμπατζή 4, Νάκη 8(1), Ριτζαλέου 8(2), Σιακαβάρα 4, Νικολαϊδου 4, Δαιμονάκου 12, Βασλαματζή 6, Χατζηθεοδώρου 1.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας
ΑΣ Πανόραμα-Πιερικός Αρχέλαος
Αρης-Ηρακλής
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Σχετικά άρθρα