Αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική μετά την ολοκλήρωση της 19ης “στροφής” στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών σε Νότο και Βορρά.

Νότιος Όμιλος

Τα αποτελέσματα (8/3)

Ηλιούπολη-Πανιώνιος 74-61
Αετός Καλλιθέας-Αθηναϊκός 49-68
Πρωτέας Βούλας-Δαναοί Άργους 81-49
ΕΦΑΟΖ-Εύνικος
Αγία Παρασκευή-Φοίνικα Πειραιά
Ρεπό ο Αιγέας Χίου

Τα φύλλα αγώνα:

Ηλιούπολη-Πανιώνιος 74-61
Διαιτητές: Γιαννακόπουλος-Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 30-20, 44-29, 63-47, 74-61
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 10(2), Νάτσκου, Καρανάσιου 2, Νεαρχάκου 10(2), Γούλα, Χατζηλεοντλη 20, Κορρέ 15, Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 13, Δαμουλάκη 4, Νικολαϊδου, Αλεξία.
Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσηδημα, Στεργιοπούλου 2, Κάραλη 17(3), Γεροστεργίου 18(2), Ταντουρόφσκα 20(2), Σιγάλα 4, Σταμούλου.

Αετός Καλλιθέας – Αθηναϊκός 49-68
Διαιτητές: Εφραιμίδης-Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 12-24, 27-37, 35-50, 49-68.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος, Μηνάς): Γραμματικού, Νάκου, Μηνά 20(2), Μωραΐτη, Σανταμούρη 2, Κουτσοδήμου 14, Ντυμίρση 2, Κατσοχειράκη 5(1), Δρακοπούλου, Τζινλή 6.
Αθηναϊκός: Ξανθόπουλου 2, Οικονομάκη 15, Καμμένου 10(2), Χελιώτη 11, Σαραντοπούλου, Καρυοφύλλη 10(1) Καλημέρη 14, Γκατσούνη, Τσιμπίδη 6.

Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί» 81-49
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Τσατταλιού
Δεκαλεπτα: 28-13, 41-25, 63-37,81-49
Πρωτέας (Τσεμπερης, Ρουμάνι): Χατζηβασιλειου 5(1), Κητσιου 5, Θεόδωρου 11, Κολλατου 5(1), Μπουντουρη 9, Χατζηγιακουμη 6(2), Σακελλαρίου 9(2), Παντελή 4, Γκουζελου 6, Αναστασοπούλου Χ. 10(2), Κουζουκα 11(1), Καλόγερια.
ΑΟ Άργους (Κουλούκης, Καπετάνιου): Μπενεκη 18, Ζαροκωστα 10, Γιαννακουλη 4, Αλμπερτου, Καπετάνιου, Μέρα 2, Αρβανιτη 15

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 15/3):
Αθηναϊκός-Αιγέας Χίου
Πανιώνιος-Αετός Καλλιθέας
Εύνικος-Αγία Παρασκευή
Δαναοί Άργους-ΕΦΑΟΖ
Φοίνικα Πειραιά-Ηλιούπολη
Ρεπό ο Πρωτέας Βούλας


Βόρειος Όμιλος


Τα αποτελέσματα (8/3):

Αναγέννηση Ν.Ρ.-Πιερικός Αρχέλαος 44-49
Α.Ε. Πυλαίας-Ηρακλής 51-63
ΜΕΝΤ-Άρης 39-70
Πανσερραϊκός-Πανόραμα 70-42
Απόλλωνας Καλαμαριάς-Παναθλητικός Συκεών 44-75
Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας 56-46

Τα φύλλα αγώνα:

Α.Ε. Πυλαίας-Ηρακλής 51-63

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Τζαγκατζής.
Δεκάλεπτα: 25-19, 33-29, 41-41, 51-63.
Α.Ε. Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 6, Αντωνιάδου 7 (1), Γράψα 13 (1), Λάλου 6, Τζιαμπάζη 12 (3), Πετρίδου, Παπαρδέλα 4, Κουράτορα 1, Δεληγιάννη 2.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος, Κατωπόδη): Τσουμπερλή 9 (1), Παππά, Βαλσαμοπούλου, Μυγδαλιά 15, Τζίκου 10, Σακουλάκη 10 (1), Λογδανίδου 3 (1), Πετρίδου, Βασιλειάδου 16 (1), Θωμά.

Απόλλωνας Καλαμαριάς-Παναθλητικός Συκεών 44-75

Διαιτητές: Σελεβός, Κωνής.
Δεκάλεπτα: 10-17, 22-37, 37-52, 44-75.
Απόλλωνας Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 8 (1), Σιφναίου 5, Φλώρου 6, Ιγγλέζου 6, Καλαντίδου 1, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 13 (2), Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 2.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου, Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 10, Σταμπή 8 (1), Γιαννοπούλου 5, Μπαξεβάνου, Σαράντη, Τράντα 17 (3), Σβορώνου, Γράψα 9 (1), Βαντσιούρη 9 (2), Καραμπατζάκη 15, Σιδηροπούλου 2.

Πανσερραϊκός-Πανόραμα 70-42
Διαιτητές: Ισιγώνης, Λαζαρίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 21-9, 38-22, 52-35, 70-42.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 5, Γαϊτάνη 11 (3), Τσάντα 8, Μπακιρτζίδου 5, Χωλοπούλου Μ. 2, Θανοπούλου 10 (2), Κουτούση 19, Πιτσιάβα 7, Δαμιανάκου 3 (1), Βαρούτη, Βάννα.
Πανόραμα (Μαυρίδης): Αραμπατζή 2, Ριτζαλέου 15 (2), Δέλλιου 3 (1), Νάκη 3 (1), Αβραμίδου 5, Δαιμονάκου 10, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Μουρτετζίκογλου 2.

Αναγέννηση N.Ρ.-Πιερικός Αρχέλαος 44-49

Διαιτητές: Ιορδανίδης, Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 11-21, 21-31, 31-39, 44-49.
Αναγέννηση Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Μπαλλά 7, Κωστανάκη 9, Σουλιώτη 6, Τσαλή 3 (1), Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 4, Κανέλλογλου 4, Παπαδάκη 5, Κουλουμπή, Κοκκίνου 6.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου, Ξηρομερίτης): Καραλή, Τελίδου 11 (1), Κιολέογλου 10 (1), Μάντζου, Ντριστέλλα 4, Γκοτζαμάνη, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 4 (1), Καρατάσιου 7, Αρτεμισίου 13 (1).

ΜΕΝΤ-Αρης 39-70
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Μπαχτσεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 5-25, 21-45, 32-54, 39-70
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου, Μουμτζή, Σαββίδου 1, Θώμογλου 5(1), Φειδά 5(1), Κουλακιώτη 8(1), Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου 2, Μπουντούκα 4, Ψαρέλλη, Αβρονιδάκη 4.
Αρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 2, Καρβουνιάδου 2, Μαρίνη 19(1), Παπαϊωάννου, Τσαμπούρη 16(4), Ευσταθίου, Σλούκα 3(1), Βεντούρα, Νάστου 15, Κασαπίδη 7, Κυρπιζλίδου 2, Δροσούνη 4.

Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας 56-46

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Καντερές
Δεκάλεπτα: 18-13, 30-23, 42-32, 56-46
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 3, Καραλίδου Σ. 10, Τσακίρη 2, Μαμαλίγκατζη 3(1), Βαρελτζή 11, Καραλή 8, Αντώνογλου 5(1), Πετρίδου 2, Σουλιώτη 6, Μπίκου, Καρακώστα 6.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μοδέα 3, Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου 9(1), Σολωμού 4(1), Πατούνη 14(3), Κλεισιάρη 2, Τσιούρβα, Τέλιου, Καρτσαμάρη 11(1).


Η βαθμολογία (Σε 19 αγώνες):

1. Παναθλητικός Συκεών 37
2. Άρης 35
3. Ηρακλής 34
4. Πανσερραϊκός 32
5. Α.Ε. Πυλαίας 29
6. Πιερικός Αρχέλαος 28
7. Αναγέννηση Ν.Ρ. 28
8. Απόλλωνας Καλαμαριάς 27
9. Πανόραμα 24
10. Ασπίδα Ξάνθης 24
11. ΜΕΝΤ 22
12. Ολύμπια Λάρισας 21
-Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 15/3):
Ηρακλής-ΜΕΝΤ
Πιερικός Αρχέλαος-Α.Ε. Πυλαίας
Παναθλητικός Συκεών-Ασπίδα Ξάνθης
Πανόραμα-Απόλλωνας Καλαμαριάς
Άρης-Πανσερραϊκός
Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ.

Σχετικά άρθρα